Trouba - pyrolýza nebo 100% pára?

Zobraz úvodní příspěvek
Prosím ti co už máte nějaké zkušenosti čemu byste dali přednost pyrolýze nebo 100% parní troubě , ta by se právě měla čistit tou párou. Zkušenosti?
Odpovědět
@topicek @fiaiv Máme model trouby Siemens CS636GBS1. Je to kompaktní trouba (menší než klasická), ale vše se vleze bez problémů. Klasickou velkou jsem nechtěla.
Odpovědět
@nikra_ Děkuji :)
Odpovědět
Profilova fotka
@moncia @gepe Děkuju @nikra_ Díky, můžu se ještě zeptat, proč jste nechtěli velkou, jaká je výhoda a nevýhoda kompaktní trouby?
Odpovědět
@topicek Popravdě, primárně jsem vybírala podle designu, protože mám umístěnou troubu v úrovni očí. A výhody? Je rychle vyhřátá. Má 3 patra a nikdy jsem stejně více, než 2 plechy najednou nepekla. Takže spíše bych si položila otázku, nač klasickou velkou troubu? :D Mimochodem, do té naší se vejde i celý krocan :)
Odpovědět
@topicek neni to kompaktni trouba, aspon tedy z toho vnitrniho pohledu. Nebo jako, ze neni vetsi jako klasicke trouby se sporakem? 😀
Odpovědět
Profilova fotka
@topicek já mám troubu od Electroluxu, 1,5 roku, ale tento typ se již nevyrábí, letos vyjeli s novými modely. Stejnou troubu má i dcera, jen o rok déle. Nemáme s nimi žádné problémy, a to je docela proháníme. Kdybych kupovala novou, opět jdu do této značky.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Profilova fotka
Ahoj, právě vybíráme kuchyňské spotřebiče do novostavby RD a proto bych ráda znovu otevřela tuto diskuzi. Nedokážu se v té změti výrobků nějak zorientovat. Volit 100% páru nebo pouze připařování...?
Odpovědět
Profilova fotka
@trefulka Kombinovanou, multifunkční, která umí i 100% páru. Dělá je už snad každá značka, takže se dá vybrat. Já mám třeba 2 roky od Electroluxu a jsem opravdu mic spokojená. Trouby se 100 %párou umí i vařit, trouby s přidanou párou jen vylepší pečení.
Odpovědět
@trefulka To zalezi podle me na tom, co varis. Para je super treba na knedliky, ryzi, ohrev. Ja treba knedliky vubec nedelam, staci mi pridavek pary, aby buchty byly vlacnejsi a maso se nevysusilo.
Odpovědět
Profilova fotka
@nikra_ Tak s tím krocanem mě to zaujalo, protože aktuálně taky řeším, jestli jít "jen" do kompaktu nebo do klasiky. Jak vysoká nádoba se do trouby v pohodě vejde? Díky
Odpovědět
@trefulka Trouba má uvnitř výšku cca 25 cm. Bez problému se vejde pékáč s poklicí, který má cca 16 cm. Na šířku je trouba stejná, jako klasická. Popravdě, za ty tři roky, co ji mám, nenastala situace, kdy bych si řekla, že potřebuji troubu větší. Ale potřeby každé domácnosti jsou jiné...
Odpovědět
Profilova fotka
@nikra_ Jste zlatá. Do toho kompaktu půjdu, akorát ne do Siemensu, ale do Bosche 🙂 Vnitřní objem je u obou uvedený jako 47 l. Děkuju moc.
Odpovědět
Článek se načítá
@trefulka Bosch i Siemens jsou vyráběny ve stejné fabrice, takže věřím, že budete spokojená 🙂 Akorát, co jsem si všimla, tak Bosch má jinak vnitřní uspořádání. Já vkládám nádobku na vodu odsunutím skleněného panelu nahoru. Bosch podle fotek má nádobku umístěnou ve vnitřním prostoru. To bych si, být Vámi, ještě zkontrolovala, protože jinak je vnitřní prostor menší 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@nikra_ Ta nádobka vlevo je model čistě parní trouby, kombinovaná má nádobku umístěnou stejně jako u Vašeho Siemensu.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech

Odpověď na příspěvek od bayt:

@trefulka To zalezi podle me na tom, co varis. Pa…
@bayt Ahoj, pochopila jsem správně, že máš troubu s připařováním? Jde v ní ohřát jídlo na talíři (místo mikrovlnky)? Vařit v ní nehodlám, na vaření v páře mám multifunkční hrnec, ale do něj se talíř nevejde... Díky
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od noemi77:

@bayt Ahoj, pochopila jsem správně, že máš troubu…
@noemi77 Ted mam zrovna novou troubu - horkovzduch plus mikrovlny plus pyrolyza. A je to super mit behem tri minut ohraty talire pro celou rodinu :)) Para uz me nejak nebavi, pokazdy vekat deset minut na ohrati (minimalne)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od bayt:

@noemi77 Ted mam zrovna novou troubu - horkovzduc…
@bayt No já mikrovlnku neplánuju rušit, ale někdy bych si ráda ohřála jídlo tak, abych ho neznehodnotila, tak mě ta pára láká. Takže jsi předtím měla troubu pouze s připařováním (nepravá pára) a jídlo na talíři tam normálně ohřát šlo? Jaký jsi měla model trouby? A jaký program se na to používá?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od noemi77:

@bayt No já mikrovlnku neplánuju rušit, ale někdy…
@noemi77 Model uz nevim, byl to Electrolux se 100% parou. Novou troubu mam jen mesic. Mam kombinaci mikrovlnka, horkovzduch a pyrolyza. Ja jsem prave spokojena a zpatky k pare uz se nevracim. To cekani na ohrivani bylo za me desny, jsme asi dost hekticka rodina. Pyrolyza mi taky chybela, myslim si, ze maloktera trouba s parou dela i pyrolyzu. Tou parou se to rozhodne tak dobre nevycisti. A usetrila jsem misto v kuchyni, misto mikrovlnky mam ulozny prostor. Jinak jsem prave tu paru moc nevyuzila, je to hlavne pro pekarky a ja prakticky nepecu. Knedliky taky nedelam :D Zeleninu mam snazsi a rychlejsi udelat na parnicku na plotne, nez to sazet do te trouby. Nezapomen, ze tam musis nalejt vodu, pak to cely zase vycistit a vytrit do sucha. No za me vopruz, pokud fakt nepeces.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od noemi77:

@bayt No já mikrovlnku neplánuju rušit, ale někdy…
@noemi77 ma parni troubu od AEG a naohrev jidla je to uplne super ano neni to jako v mikrovlce za 3-8min ale spis za 10-20min (podle jidla). Ale za me je jidlo mnohem chutove lepsi nez z mikrovlnky. Navic s parou pecem maso(kachna, husa, bucek) nebo pecivo ci sladke. Za me jeden z nejlepsich spotrebicu v nove kuchyni.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od bayt:

@noemi77 Model uz nevim, byl to Electrolux se 100…
@bayt Pyrolýza je pro mě priorita, ale už se právě dělají i trouby, kde je pyrolýza se 100% párou. Takže za tebe to čištění je hrůza? Chci pyrolýzu, abych si ušetřila čas s čištěním, ale pokud bych zas měla troubu vytírat po každém ohřátém talíři, tak nevím, nevím...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od raziel628:

@noemi77 ma parni troubu od AEG a naohrev jidla j…
@raziel628 Jo, jde mi o chuť a rovnoměrnost toho ohřátého pokrmu a když ohříváš 3 porce 3 min v mikrovlnce, tak je to stejné jako 10 min všechno v troubě. A ty taky čistíš (vytíráš) troubu po každém použití páry?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od noemi77:

@bayt Pyrolýza je pro mě priorita, ale už se práv…
@noemi77 Cisteni neni hruza, lepsi jak bez pary, ale zabere to jako pro me podstatne vic casu a energie nez pyrolyza. A za me uklid trouby je asi nejotravnejsi uklid doma. Jinak vytrit to musis no. Mne vyhovuje ta funkce mikrovlnka, ohreje se v tom velke mnozstvi jidla. A nevim, jak to je mozne, ale zda se mi to rovnomernejsi nez v klasicke mikrovlnce.
Odpovědět
Po 6 letech používání parní trouby od Siemens nadšení již taktéž vyprchalo. Ne, že by to byl vyloženě špatný výrobek, ale: - na ohřívání jsme si pořídili mikrovlnku. Nechtělo se nám čekat 15 minut na ohřev + nějaký čas na rozehřátí. Navíc po každém parním vaření/pečení/ohřevu je nutné pustit speciální program na vysušení a ještě i tak troubu utřít do sucha. Taktéž spotřeba elektřiny je mnohonásobně vyšší než u mikrovlnky. - pečeme tak normálně (chleba vlastní neděláme) a zjistila jsem, že i v normální troubě se dá dosáhnout podobných výsledků při vložení hrnku s vodou. - zeleninu a ohřev knedlíků mám rychleji na pařáku na indukci - pára troubu nevyčistí - v době pořízení byla cena cca 30 000 Kč, za to se dají koupit dva solidní spotřebiče samostatně Nicméně, parní trouba má i své výhody: - chuťově je jídlo mnohem lepší - maso je skvěle propečené a křehké
Odpovědět
Me docela zarazi, kolik vas tu pece s parou maso. Myslela jsem, ze staci vypek ci podliti, ktere tak jako tak vzdy delam :) Ja rozdil nevnimala, i kdyz mozna u bucku by byl, to nevim.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od nikra_:

Po 6 letech používání parní trouby od Siemens nad…
@nikra_ to mate ale nejaky dost stary model. Ja zadny dodatecny program na vysuseni spoustet nemusim a vetsinu jidla na ohrej davam do studene trouby a do vetsina je do 15-20min ohrata. Ano cisteni je horsi nez u pyroliticke ale celkem se osvedcil Miele pripravek na cisteni pak to jde. Navic uz se delaj parni trouby co umi i pyrolizu. @bayt bucek nebo kachna je super s pridanim pary stejne tak ruzne peceni s 50%. Nebo losos v 100% pare je taky dobrej. Mame ji pres 3 roky a furt by jsme sli do ni znova.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od raziel628:

@nikra_ to mate ale nejaky dost stary model. Ja z…
@raziel628 Ja teda bucek nepecu, ale kachnu relativne casto a pára mi sice urychluje (urychlila) pecení, ale s chutí nedelá nic významnýho. Kdyz uz, tak je to pak spis horsi, protoze se trochu lip uvolnuji tuky a tuky jsou vlastne nositeli chuti. I kdyz do velký miry mám nějakou menší páru vždy, protože podlévám třeba vínem. Na ryby jo, tam je pára prima :) Jinak se teda divím, že byste nemuseli po použití tu troubu vytírat, to fakt ne? Všude v návodu psali, že se jinak ničí, tak nevím....
Odpovědět
Já všem děkuji za příspěvky, fakt jsem se na tom výběru trouby zasekla. Jen abych to uvedla na pravou míru - mikrovlnky se zbavovat nebudu (já většinou v kuchyni dělám několik věcí naráz, takže možnost něco ohřát, i když peču v troubě, je pro mě nezbytná) a pokud bude trouba parní, tak bude mít i pyrolýzu, protože té se nevzdám. Jen prostě nevím, jestli páru dostatečně využiju za ty prachy navíc. A ještě tip pro ty, co mají stejné dilema - nejlevnější kombinaci pravé páry a pyrolýzy jsem našla v IKEA za 17 000 Kč. Je to IKEA FINSMAKARE.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od raziel628:

@nikra_ to mate ale nejaky dost stary model. Ja z…
@raziel628 Nemyslím si, že by to byl výrazně starý model (https://www.siemens-home.bsh-group.co... ). Spuštění programu na vysoušení není "nutné" ale je napsáno v doporučení po ukončení parního programu. Program na vysoušení trvá 10 minut. Program "ohřívání - pokrm na talíři" 17 minut, kdy se jídlo vkládá do studené trouby. Takže když to tak vezmu, ohřev jednoho pokrmu + dodatečné čištění zabere cca 30 minut. S mikrovlnkou do 5 minut hotovo :)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od noemi77:

Já všem děkuji za příspěvky, fakt jsem se na tom …
@noemi77 No, jak už jsem psala, hodně se to láme na to, jestli pečeš často pečivo. Pokud ano, zejména chleba, tak to rozhodně využiješ hodně. Zrovna tak, jestli máš ráda knedlíky. Za mě jen na maso a zeleninu se to prostě nevyplatí.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od nikra_:

@raziel628 Nemyslím si, že by to byl výrazně star…
@nikra_ u nas zadny program na vysouseni neni. Na konci troubu nechavame akorat otevrenou a vyfouka se. @noemi77 no nevim jediny model co mel 100% paru a pyrolizu byl donedavna de dietrich asi za 50k takze Ikea za 19k me prijde podezrela. @bayt vyhoda parni trouby ze v tom zvladne upect kachnu uplne kazdy bez toho aby hrozilo ze ji vysusil a presto sla krasne od kosti. Coz samo jde v troube jenom clovek musi mit docela napeceno aby to pokazde zvladl... v pare je to skoro blbu vzdorne...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?