Prosím o názory na rozložení domu, velikost, předpokládanou cenu.. vzhledem k tomu, že k tomuto domu nejde již sehnat projekt, budu jej muset nechat nakreslit projektantem. Buď takto, nebo eventuleně pouze "elko" bez levého křídla.
Tento projekt se mi líbí díky variabilitě. V rámci pořízení rodiny bych propojila ty dvě části chodbou místo té větší koupelny ve středu domu. (v momentě kdy by bylo potřeba vybudovat zázemí pro rodiče, již velké děti atd..je možné jednou příčkou opět vytvořit 2 bytové jednotky).Pokud bych to nechávala takto, v levé části bych nechala pokoj pro hosty, koupelnu a z toho zbytku možná samostatnou kuchyň (v té druhé části je kuchyni, jídelně a obýváku věnováno 31 m2- a to je dost málo.
Manžel chce sklep, takže tady bych asi podskepila jedno to křídlo.
Prosím o Vaše názory :-)
podle projektu je zastavěná plocha 148 m2, to není zase tolik, když vidím tady na webu, že do 150 m2 je to "malý dům" :-) jinak jsme prozatím 2, plánujeme být 4. stavět bychom chtěli svépomocí hrubou stavbu a podle toho, kolik lidí bude ochotno pomoci tak i vnitřky a pokud ne, máme známého se stavební firmou a tomu bychom zadali vnitřky s tím, že co manžel zvládne sám, to si udělá. máme vlastní dřevo na vazbu, cihly s 50% slevou, kameny do základů zdarma.
:-) docela mě ten dům baví uspořádáním a tím, že až děcka vyrostou, budou chtít soukromí, jde to přepažit na 2 samostatné jednotky s vlastním vchodem. Vlastně jsem i uvažovala o tom, že než třeba děti přijdou nebo dokud ten druhý protor nebude třeba, tak ho pronajímat. a nebo jako druhá možnost udělat na hotovo tu menší část, tam bydlet dokud jsme dva a dodělávat tu druhou část už za provozu. Nebude nás pak tlačit tak čas.
Klíčové bude umístění na pozemku podle jeho orientace, svažitosti, výhledu, okolní zástavby... když už se to bude přeprojektovávat "na míru".
V našem případě třeba studie bungalowu ve tvaru L využívala toho, že náš pozemek je rohový, takže pro případ jeho rozdělení na dvě bytové jednotky by vstupy do nich byly ze dvou stran pozemku, přestřešená terasa (jež by v případě rozdělení zůstala součástí "hlavní" bytové jednotky) byla úhlopříčkou směřována na jih do rohu pozemku sousedícího s "klidovými" zónami RD v okolní zástavbě, garáž se sníženou podlahou respektující svažitost pozemku by se vešla pod přestřešení...
Z hlediska tepelných ztrát a tepelných zisků to není moc dobře uzpůsobené - nekompaktní tvar, okna na všechny strany. Hodí se jen na široký velký pozemek, nejlépe čtvercový. Některé pokoje jsou malé, 8 m2 já osobně nepovažuji za pokoj k bydlení, pokud se stěhuji do domu s takovým pokojem, prosím, ale postavit si ho, mi přijde blbost. Je tam nedostatek úložných prostor, chybí technická místnost, pračka v koupelně, kterou by jste navíc zrušili, aby se dalo procházet do druhé části. Obývák s kuchyní je dost malý, kuchyně je špatně umístěná, až na konci pokoje. Myšlenka s možností oddělení na dvě bytové jednotky není špatná, ale tohle řešení se mi nelíbí.
moc děkuji za vaše komentáře. Je to jedna z možností, teď jsme teprve ve fázi, kdy zjišťujeme, kolik nám banka půjčí a tím pádem také jaký dům si můžeme dovolit.
@jenies Jestli můžu jen můj názor - neřiďte se tím, kolik vám půjčí banka, ale kolik jste schopní splácet (i v případě nemoci, mateřské nebo ztráty zaměstnání)!
@jenies není velký, jen ten první dojem .... možná to dělají ty dvě bytové jednotky, ale holky mají pravdu některé ty pokoje jsou opravdu malé. Naše zastavěná plocha je 180m2 ( s garáží a technickou místností )
jinak bych moc nepočítala s tím, že s vámi jednou děti zůstanou ... taky máme u rodičů obrovský dům a stejně stavíme. Jo a s tím doděláváním až byste tam bydleli to taky moc nevidím, většinou se pak už moc nechce něco dodělávat :-|