Na podzim žluté listy na terasu

Ahoj, sháním na terasu do velkých nádob nějaký keř či stromek, který na podzim nádherně zbarvuje do žlutooranžova. Krásné je gingo, prý i nenáročné, ale na mě moc drahé a připadá mi, že se mi do naší terasy nehodí.... máme vřes, pivoňky, zimolez, trávy, šeřík, jahody ...je to takové "české"... ale v nejhorším holt i to gingo... Uvažuji nad : Javor babyka (samozřejmě bych ho zkracovala) Ořešák (samozřejmě bych ho udržovala jen na pár větvích a výhonech a pár obřích listů.:) ) ale přijde mi že javor babyka se zbarví ještě líp Vistárie, kiwi (ale nelíbí se mi že se obě kytky .plazí, navíc ty listy dlouho žluté nejsou) Bříza - muze být malá a přežije vše, ale všimla jsem si že některé druhy se moc dožluta nezbarví a někdy bříza dřív opadá než zežloutne. Zatím jsou favoriti javor babyka a ořešák, máte je někdo na terase v nádobě? Uvítám i fotky :) Případně jiné tipy? :)
Odpovědět
Z vyjmenovanych jedine ta babyka a jeste by to musel byt nejaky zakrsly kultivar. Umim si predstavit treba Acer campestre Nanum v obrim kvetinaci a navic pravidelne tvarovane. Tvarovat oresak nebo brizu je dendrologicka blbost. Jinak barva vzdy zalezi na mnoha faktorech, podzimni slunce, babi leto. Jak prijdou brzo mrazy, jak moc prsi a je sychravo, barvi se to mizerne nebo vubec.
Odpovědět
A to Ginkgo by slo asi nejlipe. Urcite nebude drazsi nez babyka, pokud si ji teda nevyrypnete v lese.😊
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od lena74:

Z vyjmenovanych jedine ta babyka a jeste by to mu…
@lena74 díky moc za erudovanou odpověď! jasný tak bříza ořech padá... ještě jsem našla psí víno žluté, nějaký žlutý kultivar..sice mě štve, že se plazí a ty černé kuličky budou dělat hrozný bordel, ale žluté by to mohlo být pěkně, bez ohledu na počasí . rozumím zcela tomu, že není javor jako javor a když bude sychravo, tak se mi nevybarví a místo žluté krásy budu mít hnědé listy co hned spadnou... tak ještě přemýšlím nad tím žlutým psím vínem... protože červené taky obdivuju, bývá krásné. Kuličky snad zvládnu ulkízet a snad se z nich nezvencnu... nebo to gingo, tam je žluté zbarvení tutovka, pak jsem našla ještě cosi co se jmenuje nahovětvec či co!
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od lena74:

A to Ginkgo by slo asi nejlipe. Urcite nebude dra…
@lena74 díky, cena nebude zas takový problém, pokud je to to nejosvědčenější řešení... jen jsem se ginga nevím proč bála... taky je to obří strom
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od myfairlady:

Ahoj, sháním na terasu do velkých nádob nějaký ke…
@myfairlady Treba previsla briza Youngii se na podzim krasne vybarvuje.......k dostani jsou ruzne vysky, stromek neroste do vysky z duvodu naroubovanych vetvi ve vrcholu, roste spise hodne do sirky.
Odpovědět
No u Gingka se urcite da sehnat mnoho kultivaru velikostne do kvetinace, takze tam v tom problem nevidim. Co se tyce oresaku, tam nevim o tom, ze by se delali nejake zakrsle kultivary a oresak rez nesnasi. Stejne tak briza nesnasi rez. Tam by se dal sehnat mensi previsly kultivar Youngii, ktery by snad v nejakem obrim kvetinaci zil. Co se tyce prisavniku, znam jen druhy, co se barvi do cervena, do kvetinace by to to slo, ale je treba udelat nejakou oporu, po ktere se to popne.
Odpovědět
Nahovetvec je opravdu obri strom. To si neumim v kvetinaci predstavit, rez take neprichazi v uvahu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od lena74:

No u Gingka se urcite da sehnat mnoho kultivaru v…
@lena74 aha, no tak jestli je gingo nejvhodnejsi, tak neni co resit. Gingo se taky vybarvuje na podzim luxusně :)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?