Vytopí domovní TČ i bazén?

Zdravím ve spolek, mám prosím dotaz, plánujeme pasivní dřevostavbu kde výtápění bude TČ vzduch/voda Nibe 6kw (+FVE zatím 4,6 kwp) a zajímá mne, zda má cenu dělat napojení i na venkovní bazén o rozměrech 6x3x1,5m, pomůže s ohříváním nebo je to "slabé"? Díky za případné info, popř. osobní zkušenost kdo má domovní TČ i na vytápení bazénu.
Odpovědět
K ohřevu 27t vody z 10°C na 28°C je potřeba asi 2GJ. Joule je W*s, to je cca 0,6MWh. 6kW to vyhřeje za cca 100 hodin. Když zanedbáme ztráty a pokud jsem neudělal někde chybu :) https://www.fyzika007.cz/molekulov%C3...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od kofejn:

K ohřevu 27t vody z 10°C na 28°C je potřeba asi 2…
@kofejn Díky za výpočet, takže když budu mít nějaké přebytky FVE tak mi to přes TČ pomůže k částečnému vyhřátí, že? Přijde mi zbytečný, kupovat další TČ přímo k bazénu když budu mít jedno v domě.... jsou mé úvahy prosím správné?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od suchyra:

@kofejn Díky za výpočet, takže když budu mít něj…
@suchyra Co se týká výkonu, tak by asi stačilo. Co se týká technického řešení, tak to musíte probrat s někým znalým. K bazénu bude muset být druhý okruh s nějakým výměníkem, bazénovou vodu asi kvůli chloru přímo do TČ pustit nejde.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od kofejn:

@suchyra Co se týká výkonu, tak by asi stačilo. C…
@kofejn Jasně. Pokud tedy někdo ví čí má přímo doma, podělte se prosím, díky!
Odpovědět
k Nibe jsem našel toto příslušenství, je tam řidící jednotka, oběhové čerpadlo a směšovací ventil https://06b6f8040f.clvaw-cdnwnd.com/5...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od kofejn:

@suchyra Co se týká výkonu, tak by asi stačilo. C…
@kofejn Tak se používá tzv. tepelný bazénový výměník, kde je spirála, kterou prochází teplá voda z domu z TČ a předá ve výměníku (titanové trubky odolné chemii, chloru, slané vodě) teplo do trubek okruhu bazénu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?