Asfaltový recyklát.

Dobrý den. Rad bych se zde zeptal zdali bych mohl použít asfaltový recyklát jako podklad pod zámkovou dlažbu? Nemyslím finalní podklad pro uložení dlažby ale jako podklad pod vyrovnavací "rejži" Mohu ho mít větší množství za odvoz tak by se to hodilo pokud by to šlo použít. Zámková dlažba bude pojezdová osobním vozem. Děkuji moc Všem za rady
Odpovědět
Neviděl bych v tom problém, my pod takové dlažby utopili možná tatrovku všeho možného
Odpovědět
@radek6 no je problém že když ho použijete a pořádně udusate tak jim neprojde voda a bude se držet v té jemné strusce nebo do čeho budete dávat dlažbu prakticky dlažba bude stát ve vodě a co to bude dělat nevím ale asi nic dobrého. Proto se dává makadam aby voda přes něj prošla. Osobně bych to na podklad nepoužil. Když tak místo dlažby na finální vrstvu.
Odpovědět
@edison101 Zámkovka bude vyspádovaná. Takze voda bude odtékat
Odpovědět
Profilova fotka
No a má ta voda kam odtékat ? Já mám pod vyspádovaným parkovacím stáním asi 45cm makadamu a je to poznat, když prší hodně.
Odpovědět
@radek6 Máme celou cestu 6 let z recyklátu (48m)udusaného, voda se normálně vsakuje ( i při pořadnem lijaku ), není to rovný hladky asfalt. Budeme na to pokládat štěrk a dlažbu(časem). Konzultovano s pokladačem dlažby- vše oka..
Odpovědět
@aanduulka a voda vám vsakuje nebo odtéká? Těch cest jsme nadělali spousty z recyklatu a ani na jedné se voda nevsakuje normálně drží kaluže než se odpaří. Hlavně když na to zasvítí slunko v létě tak se to nataví a spojí a voda přes to nemá šanci projít max minimum mrholení ale nikdy ne liják.
Odpovědět
@radim2015 z jedne strany bude odtekat do odtokoveho zlabu a zdruhe strany pres druhou cestu do rybnika
Odpovědět
@edison101 Normálně se vsákne...i v těch největších lijácích je chvilinku louž a po chvilce se vsákne. My jsme si to dělali sami, manžel sehnal recyklát za hubičku, navozil ho sám, kamarád přejel s hrabátkem, rozhrnul, uválcoval a manžel udusal takovým tím dusátkem(asi žába )co si pujčil v práci.. Měli jsme recyklát i u minulém domečku a též se voda vsakovala( i při povodní, která nás postihla).
Odpovědět
@aanduulka ja si to také myslím. Mám tady kopice vysoké přes dva metry jedna vedle druhé. Mezi sklopenýma fůrama vznikaji "krátery" i metr a půl hluboké a nevšiml jsem si teda že by se tam držela voda a vznikaly tam nějaké kaluže.
Odpovědět
@radek6 však si to tam dejte a uvidíte co vám to bude dělat jak to obženete obrubníkem a uděláte lavór. Nedává se to tam z nějakého důvodu, sehnat za hubičku to není nikde problém pro nikoho než tam dávat dráhy kamen. Vy po tym budete jezdit já ne. Jen říkám co to dělá a osobně by mě zajímalo video z deště od andulky. I štěrkem 0-32 po udusani hodně blbě prosakuje voda.
Odpovědět
@edison101 videjko jsem nasla, posilam, ale je tam nas vjezd, takze juknete a smazu. Je to z prutrze mracen. Na silnici stala voda.
Odpovědět
@aanduulka bohuzel video nelze nahrat…i snih a lezelo tady cca 25 cisel normalne roztal a voda se vsakla.. vzdyt se dava i na povrchy parkovist,, cest a pro zpevneni komunikace- to by tam tedy vsude stala voda 🙈
Odpovědět
Článek se načítá
Tak jsem se schválně ptal otce který klade zamkovky v práci. A nedává se právě kvůli vody že když se dobře udusa tak hodně špatně jim prosakuje voda a v zimě se může stát že voda třeba po tání nestihne protéct a v noci při silném mrazu může pozvedat dlažbu. Proto se dává pod dlažbu dobře propustný materiál. Ale že taky záleží na frakcí toho recyklatu pokud je to 16-32 tak to nevadí že je to skoro jak kámen. aanduulka: A my tím děláme v práci polní cesty a právě vím že voda neprosazuje ale na povrchu v tom volnějším to odtéká do boku nikdy to není stopro rovina nebo něčím obehnané aby to nebyl lavór. Ale my používáme netříděný.
Odpovědět
@edison101 jj tak my teda nemame uplnou drobotinu… tj pravda, muzu zitra ofotit. 😉
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?