Čím vyplnit prostor pod chodníkem mezi zídkou a domem

Ahoj! Vedle domu mám opěrku z novabriku a na prostor mezi domem a zídkou chci dát stěrk, chodník a trochu trávníku (směrem od domu k zídce). U domu je zásyp z kamení asi 0-32. Díky zídce tu vznikl prostor který je třeba vyplnit. Pro lepší představu přikládám foto. Mám na pozemku k dispozici kámen 0-120(?) a zeminu ze základů, ani jednoho nebude škoda. A tak řeším co tam nejlépe dát a jak vysoko. Říkám si že kámen by tam škodu neudělal, neplaval by pod dlažbou a možná by i snad odvedl vodu od novabriku (je to celé ze svahu směrem do řezu). Ta hlína by se asi musela dost hutnit, aby se zámkovka nevlnila, nebo ne? Za nápady děkuju! Nejsem moc praktik tak mi občas lecos nedojde 🙂
Odpovědět
No, pokud to bude na hlíně, vlnit se ti to bude. Déšť, mráz, všechno na to bude působit. Dal bych 20 cm větší frakce, tak 16-32, pak 5cm menší frakce, 4-8 a pod dlažbu pak na stahování jemnou strusku. Mezi trávu a novabrik zahradní obrubníky, pokud tam chceš mít trávu. Nevím, jaká je ta aktuální situace, ale uvažoval bych ještě o drenáži.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrslajchrt Chvilku jsem myslel, že se koukám na můj problém před domem ( dům, chodník, Novabrik 🙂 . Pod chodník bych raději dal kámen, klidně s frakcí od 0 - dál, ten prach to totiž dokáže pěkně utemovat. Skladby najdeš na stránkách velkých výrobců dlažeb. Určitě bych nepodcenil hutnění a výšku jednotlivých vrstev. Pokud chceš mít jistotu když máš třeba jílovité podloží dává se úplně na dno silná geotextilie. Čím si nejsem jistý je ten trávník ve vztahu k betonovému Novabriku a betonovému obrubníku. Pokud to máš propročně správně nakreslené tak ti ten beton bude sát veškerou vodu a v létě se bude hodně zahřívat a tráva ti poroste velmi špatně. Zvážil bych tedy druh obrubníku nebo to odizolovat kouskem plastu. Toť můj názor 🙂
Odpovědět
Díky za reakci. Drenáž je v loži pod Novabrik, kolem je geotextilie, dle montážní příručky. No budou teda ty kameny. Jsou trochu větší ale snad to dospod nevadí.
Odpovědět
@kossakowski1980 Aha to je pravda. Bude tam dost sucho. Plast - jakože fólie pod trávník?
Odpovědět
Profilova fotka
@petrslajchrt plast mezi trávník a beton. Beton saje vodu a hodně se v létě zahřívá
Odpovědět
Takový kousek trávníku? Doporučuji spíš trvalkový záhon, je zajímavější i lepší na údržbu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?