Nedostatečné osvětlení ulice, dá se řešit?

Zdravím, řeším osvětlení příjezdové cesty. Jsme poslední barák v ulici, ta ulice je slepá, vede už jen do polí. Jde mi o to, že nejbližší lampa veřejného osvětlení je vzálená asi 100 metrů a její svit k našemu domu nedosáhne. Takže v noci je tam absolutní tma. Mohu nějak nárokovat po obci, aby mi tam zřídili lampu veřejného osvětlení? Případně máte nějaký tip, jaké svítidlo použít? Představoval bych si něco s pohybovým čidlem, aby to nesvítilo pořád. Ale zase s větším dosahem toho čidla, našel jsem jen dosahem 12 metrů, to mi přijde málo.
Odpovědět
Já jsem spíš svědkem, že obec kvůli nedostatku financí veřejné osvětlení vůbec nezapíná. Obávám se, že na to není zákon :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Záleží také na tom, kdo je vlastníkem té komunikace a jejího příslušenství (chodníky, osvětlení..) - pokud je to vše ve vlastnictví obce, tak se zkuste obrátit na ní, ale bude to na jejím uvážení, no šance tu je. Pokud je vlastník odlišný od obce (jako třeba u nás), tak je to o dost horší. Co bychom u nás v lokalitě dali za lampu vzdálenou 100m - je tu 16 zkolaudovaných domů bez zpevněné silnice a nejbližší lampa je pod kopcem vzdálena 300-400m. Takže pokud není jasný úplněk, není vidět fakt nic.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja ted podobnou vec resila na obci a starosta mi rekl, ze se osobne k nam zajde podivat a lampu necha nainstalovat. Je to asi opet o lidech ...
Odpovědět
Děkuji, vlastníkem komunikace je určitě obec, zkusím se s nimi domluvit.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?