Terénní úpravy parkování

Ahoj, jakožto naprostý amatér si jdu pro radu. Loni jsem koupil domek po rekonstrukci, řeším teď parkovací místo před domem, momentálně mi jedna firma zpracovává projekt pro povolení sjezdu, nevím ale do jaké míry se budou skutečně zabývat nějakým návrhem jak to technicky provést, to si myslím, že budu muset řešit sólo. Budu muset celý prostor vyvýšit, je utopen oproti silnici a chodníku, Před domem je šachta s vodoměrem a drenážním čerpadlem, moc jsem se tehdy od prodávajícího nedozvěděl, proč tam je, umisťoval ho tam už předchozí majitel, co rekonstrukci započal, ale nedokončil. Tipuju, že se tam asi zvedala spodní voda. Případně máte někdo prosím zkušenosti?? Čerpadlo funguje, občas sepne a přečerpá to do kanalizace. Žádné vady na domě nepozoruju, nikde nic nevlhne, ale přemýšlím, když už se to bude dělat, zda by mělo význam to nějak z té přední strany okopávat, izolovat, případně něco dělat s tou šachtou, krom toho, že se bude muset vyvýšit. Nevím zda by třeba ta šachta nemohla mít nějaké problémy, když nad ní bude částečně váha auta... jak říkám, jsem laik, rád si nechám poradit, když už se tam bude kopat, zda má význam dělat něco víc. Základy jsou kamenné, zevnitř je to vše vylité betonem, nové hydroizolace apod. Ale před domem se s tím asi krom zateplení fasády nic moc nedělalo.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozzzzef:

Ahoj, jakožto naprostý amatér si jdu pro radu. …
@jozzzzef Ja bych vodomer premistil do domu a sachtu zasypal..
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od ondtom36:

@jozzzzef Ja bych vodomer premistil do domu a sac…
@ondtom36 dobrej fór 😁😁
Odpovědět
Já bych se toho nebál. Běžné auto má tak maximálně 500 kg na jedno kolo. I kdybyste jezdil přímo po tom poklopu, tak se to ani nehne.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od ondtom36:

@jozzzzef Ja bych vodomer premistil do domu a sac…
@ondtom36 Teda to bych asi jen tak nedělal :D Z nějakého důvodu tam i to drenážní čerpadlo jistě je. Kdo ví kam by ta voda pak šla...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od m_i_r_e_k:

Já bych se toho nebál. Běžné auto má tak maximáln…
@m_i_r_e_k Jasně, taky jsem si říkal i tohle, spíš že ještě na tom bude asi nová vrstva betonu nebo nějaká dlažba, bude to potřeba o něco zvednout, to je další váha. Ale nepůsobí to na mě, že by se to mělo rozpadnout
Odpovědět
Drenážna šachta je dobrá vec na ochranu pred vysokou spodnou vodou. Akurát vodárom radšej nehovorte, že to púšťate do kanála. Čo sa týka vodomeru v dome, prečo nie? U nás to vodárňam nevadí, naopak mi to sami navrhli. Ušetril som za šachtu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

Drenážna šachta je dobrá vec na ochranu pred vyso…
@roman_ takže si to mám vlastně představit tak, že ta šachta, jak je hluboká, tak stahuje vodu, co by se jinak mohla tlačit do baráku? Jo, úplně se tím nikde nechlubím, kam to teče...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozzzzef:

@roman_ takže si to mám vlastně představit tak, ž…
@jozzzzef V šachte vidím hladinu spodnej vody. Šachta je asi o pol metra hlbšie ako základová doska a keby mi vystúpa hladina nad základovú dosku, tá začne byť namáhaná tlakovou vodou, ktorá si môže v mikrotrhlinkách v hydroizolácii cestu do baráku nájsť aj keď obyčajná zemná vlhkosť nie. Tak tam šupnem čerpadlo a odčerpám, aby som bol pod základovou doskou a som v pohode. Ako bonus je obkopať v tej úrovni dookola celý dom a zahrabať tam do poctivej vrstvy štrku drenážnu trubku, ktorá ti do šachty zvedie aj podzemnú vodu, ktorá by "dotiekla" z opačnej strany domu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@jozzzzef V šachte vidím hladinu spodnej vody. Ša…
@roman_ Chápu... zajímavé, děkuju. Ale obávám se, že já celý barák obkopaný určitě nemám :D je to řadová zástavba, tohle je před domem. Nicméně zezadu je naopak zase studna, ta určitě nějakou vodu stáhne taky, hladina je v ní obzvlášť teď v zimě dost vysoká.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?