Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?

Dobrý den, koupil jsem dům a potřeboval jsem ho zateplit, nedělal jsem tedy hrubou a rovnou na cihle dal polystyren na lepidlo(některé cihly co jsou na půdu jsou ale ty duté a to může být přístupová cesta). Co se mi teď ale děje je, že se mi nějak dostávají myši na půdu a je to tedy mazec, některé noci se nedá nahoře spát. Pastičky a podobně jsou neúčinné. Potřebuji to tedy nějak vyřešit a tady se poradit. Napadlo mě tohle: 1) strhnout polystyren až po okna, natáhnout potom dům nahoru lepidlem, potom perlinkou a až na to hodit znovu lepidlo polystyrenem. Měl bych tedy od oken zakrýt všechny otvory, kterými by tam mohli lézt. Je to ale brutální práce a dost nákladné to bude. 2)navrtat v polystyrenu otvory po určité vzdálenosti a něco pod polystyren nastříkat, aby to utěsnilo přístupové cesty na půdu. Nemůže to být ale pěna(tu sežerou), tudíž bych potřeboval poradit nějakou hmotu co myším, atd.. nejede Víc mě nenapadlo, tudíž si klidně nechám poradit, pokud někdo něco má... Už jsem z toho celkem na prášky, jelikož ty myši udělají fakt neskutečnou paseku, jak tam hrabou
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od ihnaja:

Dobrý den, koupil jsem dům a potřeboval jsem ho …
@ihnaja a pouzil jste dole pri zakladani eps plechovou zakladaci listu? Tim by se neměli do polystyrenu dostat. Dale pokud je problém v dutych cihlach tak normalne nahore na pude cihly zaomitnout, pokud je k nim přístup
Odpovědět
Ano lištu tam mám ale ten barák byl křivý trošku, trn někde jsem lištu musel přesadit... Ta půda je k ničemu, nemám právě šanci se dostat zevnitř k cihlám, ani kdybych se plazil v některých místech...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?