Ochranna folia

Dobrý večer, potrebovala by som poradiť, čo by som mohla dať medzi kuchynskú linku a sporák. Trosku sa mi nahrieva bočná stena linky . Existuje nejaká ochranná fólia. Pozerala som. Ale je len tato alternatíva?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od gabrielkaa007:

Dobrý večer, potrebovala by som poradiť, čo by so…
@gabrielkaa007 Pri výstavbe kozubov, kachľových pecí, sporákov a murovaných pecí možno do vzdialenosti 400 mm od vnútorných stien a dna spaľovacej komory2) zabudovať iba nehorľavé materiály. V priestore vymedzenom podľa prílohy nemožno vyhotoviť konštrukcie a obklady stien z horľavých materiálov a nemožno v ňom ukladať horľavé materiály. Ak je podlaha vyhotovená z horľavých materiálov, musí sa chrániť ochrannou podložkou, ktorej rozmery treba určiť podľa prílohy.
Odpovědět
https://www.zopkrby.sk/prislusenstvo/...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od gabrielkaa007:

Dobrý večer, potrebovala by som poradiť, čo by so…
@gabrielkaa007 pomůže i obyčejný alobal :-), ale to asi není to, co hledáš. Jedině nějakou odrazovnou folii.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od rudy1973:

https://www.zopkrby.sk/prislusenstvo/ziaruvzdorna…
@rudy1973 pec je tesne pri obloženej stene, a odstup od kuchynskej linky tiez neni 800 mm. Takze budem tam musieť dať tu fóliu. Zaujímavé, že ani kominár , ktorý nám odsúhlasoval komíny ani firma, ktorá zapájala pec sa k tomu nejako nevyjadrila :).
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od candat:

@gabrielkaa007 pomůže i obyčejný alobal :-), ale …
@candat musím dať aspoň to, kým nekúpim tu fóliu :-)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od gabrielkaa007:

Dobrý večer, potrebovala by som poradiť, čo by so…
@gabrielkaa007 Miesto fólie bude ešte lepšie tam vložiť odrazovú dosku (hliník, plech) tak, aby vznikla vzduchová medzera na oboch stranách dosky. Ešte lepší výsledok dosiahnete vložením dvoch takých dosiek s medzerou medzi nimi.
Odpovědět
Já bych spíše využil nějaký matně černý ocelový plech síly 3mm - 4mm vyloženě desku ocelovou, chycenou ke zdi zezadu a na nějaké nožičce zepředu a navařil na to držačky na krbové nářadí
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od vladimir_sacha:

Já bych spíše využil nějaký matně černý ocelový p…
@vladimir_sacha Tak v tomto by som naopak volil čo najviac odrazivú, nie pohltivú farbu, tzn. bielu/striebornú lesklú.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@vladimir_sacha Tak v tomto by som naopak volil č…
@roman_ Taky by to ještě šlo udělat z obou stran z plechu a mezi to vatu
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od vladimir_sacha:

@roman_ Taky by to ještě šlo udělat z obou stran…
@vladimir_sacha vzduch izoluje lepšie ako vata, ale ok, aj to je možnosť. Aspoň nebudú plechy len tak "vo vzduchu".
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?