Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od kees_2:

Ahoj všichni, aktuálně řešíme podlahu v patře v r…
@kees_2 máme vinyl i třívrstvou. Lamino je v ložnici a šatně, vinyl je ve zbytku patra kromě koupelny. Lamino jsme koupili za velmi zajímavou cenu ve vzoru který se tam hodí, ale kdyby toho nebylo, dal bych všude vinyl, je příjemnější a tišší na chůzi. Průzvučnost dolů je prakticky stejná, tam nepozorujeme rozdíl. Skladba je záklop - podlahová vata - 2xOSB - mechová vrstva - krytina Nerovnosti a neustálý malý pohyb patra nevadí ani jedné krytině. Vytírání a podobně, opět, žádný podstatný rozdíl. Vinyl je pochopitelně trochu citlivější na extrémní bodovou zátěž jako nohy knihoven, postele a podobně, takže to řeším dřevěnými destičkami na rozložení hmotnosti. Vyrobeno z několika dubových prahů. Pokud by došlo k nějaké nehodě a musel bych podlahu v ložnici vyměnit, určitě bych šel do vinylu.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od kees_2:

Ahoj všichni, aktuálně řešíme podlahu v patře v r…
@kees_2 mam masivni dub na cetrisu a vicemene v pohode, ale vytiram to max. 2x za rok zvysene vlhkosti bych se v masivni drevostavbe nebal, zde je zvlaste pres zimu spise druhy extrem
Odpovědět
Dobrý den, můžete mi prosím poradit jak by měl být utěsněn vodorovný prostor nad vnitřní příčkou a jak u svislých obvodových příček kde je napojena zděná a roubená část. Přikládám foto a předem děkuji.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od sylva06:

Dobrý den, můžete mi prosím poradit jak by měl bý…
@sylva06 Zhruba nějak takto. Na stop dát lať na vruty, vytvořit malý rošt a a na něj dát obložení dle libosti. To samé z druhé strany. Vzniklá kapsa se může a nemusí vyplnit vatou, ale jen měkkou, ne lisovanou kvůli sedání.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od sylva06:

Dobrý den, můžete mi prosím poradit jak by měl bý…
@sylva06 u svislých to mám udělané tak, že mám vyříznutou kapsu do dřeva, kde mezi dřevem a zdí je naopak na proužky nařezaná lisovaná vata a z každé strany je mezi zeď a dřevěnou stěnu natlucene prkno.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od sylva06:

Dobrý den, můžete mi prosím poradit jak by měl bý…
@sylva06 Ahoj pokud to chceš moderní cestou tak takto. Protihlukový sádrokarton
Odpovědět
Ahojte drevacci, tak se po mnoha letech snění dostáváme do příjemné fáze 🥰 barák stojí, nakonec to vyhrál masiv. Ten už stačil i vyschnout, jen ty papíry na stavebním úřadě ne a ne se pohnout směrem k nám 🤣 no, není to jednoduchá cesta, ale to jsme věděli. Tak Vás moc zdravím, do nového přeju vše dobré a těším se, že zas a znova budu projíždět Vaše staré příspěvky a inspirovat se! A.
Odpovědět
Zdravím srubaři a roubenkáři, tentokráte bych vás požádal o vaše zkušenosti a názory, jak jste vyřešili stavbu sprchového koutu případně boxu ve vaší dřevěnici. V našem případě máme mít sprchový kout v rohu místnosti, přičemž jedna strana rohu je z masivu a druhá z ytongu. Nabízí se tedy varianta č 1. a sice masivní stranu roubenky zevnitř obložit tenkou příčkou třeba z ytongu, na to dlažbu a udělat si tak plnohodnotný sprchový kout. Tuto variantu bych ale asi nerad, protože jak jsem se dočetl ve zdejším vláknu, kdekoli je něčím obložen masiv, vzniká tam eventuálně místo pro nějaké plísně, vlhkost a podobně, navíc je to prostor , který se nedá nijak za tímto obložením kontrolovat, + bychom si ještě zúžili prostor v už tak malé koupelně (2x2 metry). Přikláněl bych se proto k variantě č 2, a sice ke sprchovému boxu, což je samostatně stojící jednotka a lze ji tedy dle mého postavit rovnou vedle masivu , netřeba řešit stavební přípravenost kromě dostupnosti odpadu a vody. Máte někdo zkušenosti se sprchovým boxem v masivní dřevostavbě a pokud ano, jste spokojeni s tímto řešením? Děkuji za odpovědi 🙂
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od majkl1993:

Zdravím srubaři a roubenkáři, tentokráte bych vás…
@majkl1993
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od majkl1993:

Zdravím srubaři a roubenkáři, tentokráte bych vás…
@majkl1993
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od majkl1993:

Zdravím srubaři a roubenkáři, tentokráte bych vás…
@majkl1993 Mezera ke dřevu cca 10 cm.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od majkl1993:

Zdravím srubaři a roubenkáři, tentokráte bych vás…
@majkl1993 boxy jsem mel postupne 2 a uz nikdy vice, pred rokem jsem vse predelal na klasicky sprchac a vse v pohode kazdy sprchovy box mne po nejake dobe zacal nekde netesnit, ve finale mne tam praskla nejaka hadice a nez jsem na to prisel vesele to teklo do podlahy https://www.modrastrecha.cz/blog/geod... takze ted mam vyzdene obe bocni strany a pohoda https://www.modrastrecha.cz/blog/geod...
Odpovědět
Článek se načítá

Odpověď na příspěvek od geodett:

@majkl1993 boxy jsem mel postupne 2 a uz nikdy vi…
@geodett A mohu se zeptat na konkrétní typ/značku boxu pokud bych se rozhodl pro box , abych se jich vyvaroval? Díky 🙂
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od majkl1993:

@geodett A mohu se zeptat na konkrétní typ/znač…
@majkl1993 prvni byl nejaky noname, holt po dokonceni stavby nebylo penez nazbyt a druhy byl i rakousky Sanotechnik, ktery ma patentni system na spoje bez silikonu - je pravda ze ze spoju to neteklo nikdy, ale problem u mne vzdy nastal ve spojeni sten s vanickou, tam to po case zacalo vzdy prosakovat pokud ale ma clovek na podlaze dlazbu asi to nicemu nevadi, ja mam i v koupelne drevo na podlaze
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od geodett:

@majkl1993 prvni byl nejaky noname, holt po dokon…
@geodett Aha, jasně. My právě box chceme postavit na dlažbu , takže i kdyby se někde občas trochu vody objevilo , tak by to snad nějak extrémně nevadilo.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od majkl1993:

Zdravím srubaři a roubenkáři, tentokráte bych vás…
@majkl1993 Máme stejnou situaci. Jedná strana roubená, drugá ytong. Na roubené stěně je nějaká speciální deska, potom hydroizolace a na tom obklady. Spchový kout bez vaničky, je položený přímo na dlažbě. Bydlíme 5 let a vše je ok.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od machaloj:

Dobrý den, jdu k Vám s dotazem (nebo spíše více d…
@machaloj Máme roubenku v Těšíně. Lepený hranol 24cm bez zateplení. Stavěla PL firma Galla z Istebne. V roce 2017 byli na hrubé stavbě levnější o 200.000 než nejlevnějśi CZ firma...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od da68ni:

@machaloj Máme roubenku v Těšíně. Lepený hranol 2…
@da68ni Díky za reakci, my jsme si už dodavatele vybrali a nakonec jsme se rozhodli pro pana Papšíka. Můžu se zeptat zda vám i v těch největších mrazech stačí těch 24 cm masivu bez zateplení a zároveň neprotopíte majlant a jaký máte systém vytápění?
Odpovědět
Profilova fotka
nějak nestíhám sledovat vývoj na modré střeše, sem-tam sem zabloudím a dnes jsem měla dobrou vůli přidat nějaké fotky, ale nepovedlo se mi to. Chtěla jsem přidat fotky do stávajícího alba a přidaná fotka se přidala bůhvíkam na 3 různá místa. Co se změnilo a jak? poradíte?
Odpovědět
Dobrý den, měl bych dotaz. Jak vychází cenově roubenka (masiv BSH/KVH) vs zděný dům? Když bych uvažoval o Cedru, čistě jen obvodové stěny a vnitřní příčky zděné z většiny. Chtěl bych samozřejmě jen hrubou, zbytek si dodělám sám, případně s občasnou výpomocí...
Odpovědět
Ještě bych chtěl poprosit o případné doporučení firmy, která je spolehlivá a nestaví z bůhví čeho :-)
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od dejvvory:

Ještě bych chtěl poprosit o případné doporučení f…
@dejvvory řekla bych, že to vychází +/- podobně, vše závisí od toho, jak jsi manuálně zručný a co zvládneš sám. Zde na tomto fóru se dozvíš - samozřejmě - že určitě dřevo, neboť my jsme si ho vybrali a proto jsme tady. Jsou (nebo byli) zde 2 diskutující, co mají dům z cedru, ale rotože se významně měnily předpisy, tak to, s čím oni jsou náramně spokojeni - cedr, tloušťka stěny 10 cm, plně dostačující, ověřeno 10 lety a více, tak evropská unie ví líp, co je dobré a co špatné, tak toto již nepostavíš, předpisy se dost změnily. Jinak je tady několik firem, většinou kdo s kým stavěl, toho chválí. Cedr používá Cedarhome, sídlí někde kolem Zámrsku a pak Arexstav někde na severní Moravě. Pak jiná cenová kategorie je Kontio. Jistě je jich i víc. Pokud bys netrval na cerdu, tak Jiří Urban nebo OK Pyrus, nebo i jiní, je jich dost. Co se týče dokončovacíh prací, které tady skoro všichni děláme sami, myslím, že jednodušší (a levnější) jsou dokončovací práce u zděného domu, víc práce tam zvládne laik. Ale dřevo je dřevo ...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od esmeralda2:

@dejvvory řekla bych, že to vychází +/- podobně, …
@esmeralda2 děkuji za odpověď ☺️ Většinu bych si chtěl udělat sám nejlépe, i když sem v roubence v životě průběh prací neviděl, budu si to muset vše vypozorovat, tak si myslím že sem dost zručný na to, abych leccos zvládl... Na OKPyrus sem jen tak náhodně hodil dotaz s cenou a poslali mi teda neskutečnou cenovou nabídku 🤷 5mil za hrubou stavbu mi přijde docela velkej přestřel 😁 myslím že to bylo i bez desky, ale to už je v tom bezvýznamná položka 😁 Na cedru netrvám, ale rozhodně nechci smrk... Spíš něco, podobné vlastnostem Cedru... Takže třeba něco ze severských zemí 🤷 Uvítal bych asi firmu, která řeší trámy ve stylu KVH/BSH péro/drážka... Líbil sem mi přístup firmy Hanyš, ale tam se musím poptat, s jakým dřevem sou schopni pracovat... Kontio je tedy dražší než Cedarhome nebo OKpyrus ? Na Cedarhome sem tu četl nějaké kritiky, ohledně volby materiálu a následné cenové nabídky... Ale tak sme v ČR, není se čemu divit 😁
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od esmeralda2:

@dejvvory řekla bych, že to vychází +/- podobně, …
@esmeralda2 jinak, počítám samozřejmě s tloušťkou kolem těch 20cm a od toho se taky odvíjí cena oproti dřívějším výstavbam ☺️
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od dejvvory:

@esmeralda2 děkuji za odpověď ☺️ Většinu bych si …
@dejvvory OK Pyrus je top a taky maji TOP cenu, dulezite je taky co projde z hlediska dnesnich predpisu, klasicky hranol 20x20cm bude urcite nevyhovujici mala roubenka 9x10 m z mokreho smrkoveho dreva vyjde dnes v hrube stavbe klidne kolem 1,5-2 miliony, takze pak cena 5 milionu ze suseneho/lepeneho, jeste se zateplenim (protoze tak dnes OK Pyrus ty roubenky dela), neni uplne mimo (bohuzel) chce to rozeslat na vice firem a udelat si nejaky obrazek, vetsina lidi tady uz stavela pred cenovym boomem, takze situace uz je dnes zcela jina
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od esmeralda2:

@dejvvory řekla bych, že to vychází +/- podobně, …
@esmeralda2 Těch 10 cm si pamatuješ špatně, nejmíň měl snad Petr Frenk 15 cm, my máme 20.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od pavelk:

@esmeralda2 Těch 10 cm si pamatuješ špatně, nejmí…
@pavelk promiň, je to již dávno, co jsem to četla
Odpovědět
Zdravíčko vespolek, chci se zeptat, zda má někdo ve srubu či roubence příčky z VPC? Díky za odpověď.
Odpovědět
Zdravím vás,chci se zeptat máte tady něgdo ve srubu nebo roubence realizovanou konstrukcí schodiště z kovu .Samonosné Jestli je to vůbec možné takto realizovat. Děkuji za info.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od alman:

Zdravím vás,chci se zeptat máte tady něgdo ve sru…
@alman Schodiště mám dřevěné, ale určitě jde realizovat i kovové, jen musí být uzpůsobeno sedání, takže na závitových tyčích, které se dají povolovat, spolu se sedanim srubu nebo roubenky.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?