Občerstvení pro pracovniky

Profilova fotka
Staví nám firma, zatím jsme domluvení na hrubou stavbu. Hned vedle našeho pozemku bydlí babička. Zatím máme zalité základy. Jezdíme a budeme jezdit hodně často na kontroly, protože je vedle babička a mezi pozemky není plot, tak to tam prostě pozorujeme a sem tam i s pracovníky hodíme řeč. Asi je to pro ně docela opruz. Myslíte, že by bylo vhodné jim sem tam upéct buchtu, nebo třeba udělat ledovou kávu apod? Dělal jste to tak někdo? Oni samozřejmě mají svoji svačinu a o pauze jezdí na oběd.
Odpovědět
Ano, dělal jsem to tak. Když mi třeba dělali i o víkendu, tak jsem jim udělal oběd, nebo nějaké klobásy na večeři, občas nějakou buchtu.
Odpovědět
Jednou jsem prinesla nejaky pecivo, kor kdyz sel nas znamy a z ochoty si to zaridil co nejdrive. Jinak ne. Ostatme zatimco ja sla domu varit, chlapi sli obedvat do restaurace 😄
Odpovědět
Profilova fotka
když jsem doma, tak udělám nějaké pití nebo sde zeptám, zda nechtějí kávu nebo čaj, víc jsem nedělala! Ono třeba před zimou jsem nedělala nic jiného než vařila čaje a kávy!🙂 Nakonec, jsem koupila velké termosky.🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Hezký den, v dnešní době žádný řemeslník neočekává občerstvení, ale všichni se kterýma spolupracuji, tak si pochvalují, když dostanou v horku např. chlazenou kohoutkovou vodu s citrónem. Určitě na ně uděláte dobrý dojem nějakou buchtou apod. A zpravidla, když je člověk na lidi hodný, tak pak když si vymyslíte něco dalšího, tak nemají absolutně problém cokoliv udělat/předělat apod. 🙂 Ať stavba roste!
Odpovědět
Keď nám menili okná, chlapom som povedal hneď že sú vítaní a nech su tu ako doma, kava, obed, voda, koláčik, WC ( nie za dom 🤣), umyt ruky do kupelne, tak som bol naučený od rodičov a tak sme to urobili aj pri Ukrajincoch, ked nam malovali strechh pred 5 rokmi...
Odpovědět
Já bych jim nabídl pivo, jedno, dvě... V tom horku, klidně proč ne, jestli jim to mistr dovolí. Jen to hlídat, aby to nebyly opilé čuňata, které byly takové tady před dvaceti lety, když to měl ještě původní majitel ze začátku rozestavěné a oni nebyli schopni udělat rovně ani podle špagátu zeď a komín postavili na 3 průměry
Odpovědět
Na fušku u známého když není oběd/večeře tak si beru o 50kc/h víc ale zatím se to stalo jednou ze by nebyl. Ale když je to normálně firma tak nemusíte ale když jim nabídnete třeba kafe atd. Tak se budou jinak tvářit a když budete během stavby něco chtít tak budou ochotnější. Je to lepší pro vztahy.
Odpovědět
Profilova fotka
nikomu jsem nic nedaval, pripadne si nekdo rekl treba o neco k piti
Odpovědět
@rudy2501 a za dobře odvedenou práci jste jim nenabídnul i potěšení s manželkou?
Odpovědět
Profilova fotka
Osobně až na vyjímky jsem většinou na domě při dodávaných pracích a jako automatiku beru, že sotva mi někdo přijede na barák, tak se hned zeptám na kafe a na další kafe po obědě.Když byly vedra, tak jsem nabídl piva i nealkopiva. Když zima, tak čaj, ale rozhodně kolem nich nebeham jako služka. Když mi známí dělají o víkendu na domě, tak svačina, oběd, dezert ke kávě, pivo a doprava je samozřejmostí...
Odpovědět
Vždy je k dispozici nealko, uvařím kafe, čaj do termosky - to jsme domluveni, že si dojdou sami říct.. když je upečeno nabídnu jim také. Na oběd většinou jezdili sami, ale fakt mi nedělalo problém uvařit teplý čaj chlapům co nám v totální zimě dělali střechu, i když jsou za to placeni. Když nám dojeli montovat okna o víkendu měli k dispozici navíc pivo a oběd s večeří. Přístup na WC a do koupelny mají všichni logicky také, to by mě fakt hamba fackovala 😄
Odpovědět
Profilova fotka
Nemyslím si, že to budou nějak očekávat, když to dělá nějaká firma, tak mají tyto věci zajištěné po vlastní linii.
Odpovědět
Článek se načítá
Myslím, že většina dnešních řemeslníků si nechá tak dobře zaplatit, že ještě kolem nich kroužit s cateringem je zbytečné, mě taky v práci nikdo nepodstrojuje. Samozřejmě pokud jsme na stavbě měli někoho tzv. ve vlastní režii potom třeba ano, ale pracovníci dodavatelské firmy se o sebe starali sami. Jenom u fasády bylo dohodnuté, že buď strava /svačina, oběd, svačina + pití/ nebo + 150 na chlapa a den. Finančně spíš horší, ale časově nebyly takové prostoje, kdy zmizí klidně na dvě hodiny i víc někam na jídlo.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud staví firma na základě smlouvy o dílo nevidím jediný důvod poskakovat kolem dělňasů. Věnujte svůj čas a péči raději svému manželovi.
Odpovědět
Profilova fotka
Když jde o firmu, tak vůbec nemusíš kolem nich nějak chodit. Jiné je když by ti to stavěli kamarádi, známý.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?