Bouchání ve stoupačkách

Dobrý den, Chtěla bych se prosím zeptat na váš názor. Sousedčiny stoupačky jsou hned za mojí ložnicí. Celý den je klid, jen každý den ráno přesně ve 4.00 hod jí začne ve stoupačkách bouchat. Trvá to jen asi 2 minuty, ale na to ,aby mě to už nadobro vzbudilo to stačí. Co může být původem toho bouchání? A co se s tím dá dělat? Přemýšlím nad odhlučněním přímo stoupaček uvnitř, ale dá se odstranit spíše příčina hluku? Děkuji předem za názory
Odpovědět
Pro doplnění. V mojí stoupačce to nebouchá, jen u sousedky.
Odpovědět
Tak to se asi budete muset domluvit a v 3:58 tam spolu číhat s baterkou s hlavou ve stupačce a čekat co ten zvuk vydává 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Se nekdo treba sprchuje nekde vejs horkou vodou 🙂) vzpominam, ze v byte nam to taky takhle bouchavalo kdyz tekla po dlouhy dobe horka voda stoupackama 🙂
Odpovědět
@marketa2010 O jaké stoupačky se jedná vodovodní nebo topné?
Odpovědět
Možná myčka, pokud má elmag. bezpečnostní ventil? Tak se sepne tím, že se nabudí vinutí cívky a přitáhne jádro - škubne to a otevře se voda na napouštění. Záleží jestli má myčku a časuje třeba na 4 ráno a nebo pračka může taky teoreticky
Odpovědět
@travas jedna se o vodovodní stoupačky. Děkuji
Odpovědět
Bydlím ve druhém patře, kromě sousedky v bytech v prvním, třetím a čtvrtém patře nikdo nebydlí. Takže žádná pračka, myčka ani sprcha. Je to každý den ve stejnou dobu ve 4.00 hod. Je možné, že se zvyšuje od 4 teplota vody a to způsobuje bouchání plus uvolněná trubka, spoj atd.?
Odpovědět
@marketa2010 Muže to byt teplá voda, nevím jak máte řešenou TUV, tady mají byty normálně bojlery ve většině případů svoje, každý byt co vím. Pokud máte kovové stupačky a dálkový ohřev TUV, mohly by cvakat a lupat, kdyžtak zkuste chytnout na ně v ten čas, pokud to lze se na ně dostat.
Odpovědět
@vladimir_sacha bohužel ve 4.00 mě k sobě sousedka asi nepustí. Ale přinejhorším bych zkusila odhlučnit stupačky u ní lisovanou akustickou pěnou. Kdyby to aspoň trochu pomohlo.
Odpovědět
@marketa2010 Nevím jak to máte řešené, ale standardně vedou stupačky nahoru, to znamená přes vás a do 3 a 4 patra v šachtě, tak si to zkuste u vás a sousedku vůbec nemusíte otravovat, proč by někdo chodil k ní? A kdyby to lupalo, tak je vám pěna prd platná, protože se to přenese přes držák do zdiva
Odpovědět
Jde o to jak máte řešenou v domě TV, může to být, že máte pro dům nastaven ohřev TV od 4 hod a sepne i cirkulační čerpadlo, ale je divné že to lupe jen u sousedky a u vás ne.
Odpovědět
@travas tak přesně to jsem si myslela. Napadlo mě ještě. Nedávno nám měnili měřiče na vodu. Pod ní nikdo nebydlí a nad ní taky ne. Upřesnuji, že já jsem být vedle ní. Její stupačky jsou za mojí ložnicí. Co kdyby ve spodním bytě nechali zatažený ventil teplé vody? Může to vyvolat tlak a rány při spuštění cirkulačního čerpadla? Děkuji
Odpovědět
Článek se načítá
@marketa2010 Pokud se dělaly nějaké zásahy na stoupačkách a před tím to nedělalo tak určitě vše zkontrolovat.
Odpovědět
Moc děkuji za postřehy a názory všem. Určitě budu řešit dál.
Odpovědět
@marketa2010 spíše jak je to u vás v domě řešeno píšete že to jsou její stoupacky je na to napojeny ještě někdo nebo to jsou jen pro ni jak se u vás topí a ohřívá TV máte společný zdroj nebo každý sám a kde jsou zdroje případně umístěny.
Odpovědět
@edison101 kotelna je společná pro jeden panelový dům. Mluvila jsem se správcem a ten mi řekl, že donedávna se voda ohřivala celý den a teď se začal ohřev na noc vypínat a zapíná se právě v ty 4.00 hod. To je tedy část záhady. Ale pořád nevím proč to tak moc bouchá a proč to bouchá jen ve stoupačkách sousedky a ne v mých. Já je mám v chodbě. Ty její sousedí s mojí ložnicí.
Odpovědět
Profilova fotka
Nebude to odvzdusneny 🙂 ... kazdopadne tepla voda a studeny stoupacky vzdycky budou delat bordel 🙂 mel jsem to takhle pres 30 let v panelaku v byte 🙂 ... je to takovy lupani pravidelny.... 🙂
Odpovědět
@zdenek_valek děkuji. Snad za rok nám budou měnit stoupačky, takže by měly být trubky plastové a ne železné. To už snad takový hluk dělat nebude. A teda odvzdušnit říkáte. Děkuji
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?