Laminát vs. vinyl

Profilova fotka
Dobrý večer, firma nám staví domek a ve standardech máme dlažbu či laminát, vinyl je pouze za příplatek. V místnostech jako dětský pokoj a ložnice se mi dlažba moc nelíbí a rozhoduji se tedy mezi laminátem (v našem případě "zdarma") a vinylem. Co jsem se zatím stihla dočíst, přijde mi, že laminát by mohl stačit - zvířátka vevnitř nemáme a děti už jsou větší, takže jen tak něco už nerozlijí. Navíc bude v domku elektrické podlahové topení, a to údajně vinylu nesvědčí. Zajímaly by mě zkušenosti ostatních, přece jen se podlaha jen tak vyměnit nedá, a člověk to bude využívat x let, tak bych se ráda vyvarovala chybného rozhodnutí. Jsem zatím nakloněná k laminátu, ale vnitřně mi to říká, ať na podlaze nešetříme a připlatíme si za vinyl, jenže otázkou je, jestli to má v našem případě vůbec smysl. Moc děkuji!
Odpovědět
@aliishaa Dával jsem do několika našich investičních nemovitostí laminát a celkem v pohodě. Akorát to nesmí být ten úplně nejlevnější, který nic nevydrží. To samé v podstatě platí i pro vinyl. Výměna plovoučky je kdyžtak práce na jeden den. Jenom teda se k tomu musí připočítat částečná demontáž kuchyňské linky a vestavných skříní, což teda už taková sranda není.
Odpovědět
@aliishaa Dobry den, pokud budete mit podlahove elektricke topeni, tak jedine lepeny vinil nebo dlazba kvuli tepelnemu odporu. Lamino propousti teplo daleko hure, tedy prodavaji se i pro podlahove topeni, ale pak se temer stira cena vinilu a lamina, protoze pod lamino se dava jeste vyrovnavaci a krocejovy filc a ten take neco stoj. Pokud ho tam nedate, lamino Vam pri chuzi bude tzv. "klapat". Pred lepenim vinilu se zase dela sterka=dalsi naklady. Dlazba je zase pri vypnutem PT pocitove studena. Takze vse ma sve,ale jak pisi. Pro PT je nejlepsi dlazba nebo lepeny vinil.
Odpovědět
@yesman je to tak. Dávat lamino s mirelonovou kročejovkou znamená, že do země budou ztráty kolem 10%. V případě elektrického topení to není zrovna dobrá kombinace.
Odpovědět
No jo, ale jak je to se zdravotní nezávadností vinilu? Já se někde dočetl, že to není úplně ideální řešení, a že může vypouštět nějaké škodliviny...
Odpovědět
@rumcajk pokud si nekoupite vinilovou podlahu, kterou dela Venca vedle v garazi o vikendu, jako bokovnu, tak kazdy vyrobek, ktery je uveden na EU trh, ma doklad o zdravotni nezavadnosti, resp.musi ho mit. Samozrejmosti je respektovat pokyny vyrobce a nedavat vinilovou podlahu napr. na strechu misto krytiny. Popr.pokud budete mit dalsi pochybosti, doporucuji zakoupit olovene boty, ty by pripadny pseudo negativni pocit o zdravi mely problem vyresit.
Odpovědět
Profilova fotka
Z vlastnej skúsenosti, aktuálny poznatok. Menili sme teraz po 11 rokoch lamino za vinyl. V celom dome je klik, chodba a wc lepený vinyl. Nevyberala som to najlacnejšie tak verím že vydrží. Necítim žiadne pachy po ftalátoch. Pocitovo som nadšená. Podlahy na krok citeľne tichšie, krok taký akoby mäkší. Rovnako na pocit teplejšia ako lamino. Rozhodne odporúčam. Teraz keby som riešila nový dom, dám vinyl aj do kúpelne.
Odpovědět
Dobrý den, jednoznačně vinyl. Ten se nebojí ani vláhy, ani poškrábání.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?