Názor na náčrt malého RD - jak řešit zádveří?

Dobrý den, chtěl bych poprosit o názor na můj vlastní náčrt (zatím chybí dveře a nějaké další věci) půdorysu RD. Zatím jsem ho detailně nekonzultoval s projektantem. Budu velice rád za nějaké postřehy a konstruktivní kritiku. Dům je orientovaný vstupními dveřmi na sever. Moc si nevím rady, jak vyřešit zádveří. Dům je malý a bude to chtít nějaké kompromisy. Aktuálně je vstup do domů přímo do chodby, a tedy samostatné zádveří tam nemám. Je to vhodné řešení? Jelikož pokud bych vytvořil samostatné zádveří, tak bude velice malé (kolem 3 m2) a řekl bych, že by to asi nemělo smysl. Předem moc děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
Jedině spojit koupelnu s technickou případně ještě posunout tu uskočenou příčku v obýváku, pak už by se zádveří určitě dalo udělat.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od raptor18:

Dobrý den, chtěl bych poprosit o názor na můj vla…
@raptor18 Domeček je opravdu malý, chybí mi tam úložné prostory. Nebylo by možné jej o metr prodloužit? že by rozměr byl 11x11m? To už by bylo lepší. Jinak pokud to ještě bude řešit nějaký architekt, nemusíte mít finální půdorys, on by vám s tím měl pomoct, přece jenom se v tom pohybuje déle a víc tomu rozumí. Pokud by tomu tak nebylo, vyměnit architekta. Jinak chodbička k wc je v tak malém domě zbytečný luxus, spojila bycho wc s technickou a koupelna oddělená. Otázkou je, co vše budete v technické mít? Jestli vám to bude stačit.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od raptor18:

Dobrý den, chtěl bych poprosit o názor na můj vla…
@raptor18 Zkusil bych se raději podívat na projekty domů v dané velikosti zastavěné plochy a zkusit dostat nějakou inspiraci. Nejsnažší podle mě bude sedlová střecha a jít alespoň částečně do patra, aby bydlení dávalo trochu smysl. https://www.gservis.cz/projekty-rodin...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od raptor18:

Dobrý den, chtěl bych poprosit o názor na můj vla…
@raptor18 TM je malinka - proto bych dala wc vedle koupelny a tak by mohly byt na jedne zdi i voda a odtoky a TM bych dala misto wc,aby se mohl jako tm vyuzit ten nudlovity nevyuzity prostor vedouci k soucasnemu wc. Jak vam tu radi vyse,je zbytecne ztracet cas vymyslenim uz vymysleneho a vezmete si inspiraci uz z hot.ptojektu takto malych domu. Kolik vas bude v rd bydlet? Ono jestli je to dum pro 2-3lidi, tak proc ne.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od raptor18:

Dobrý den, chtěl bych poprosit o názor na můj vla…
@raptor18 Doplňte si nábytek, kde bude kuchyň, sedačka, TV, postele, šatníc skříně a pak uvidíte. Za mně je OP velkký plochou, ale špatně zařiditelný.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od raptor18:

Dobrý den, chtěl bych poprosit o názor na můj vla…
@raptor18 pokoj 1 a 2 - to jsou dětské pokoje? Nedovedu si představit ho zařídit. Postel aby nepřekážela těsně u dveří, nebo aby se nepřetahovala o místo se skříněmi. Úložný prostor na oblečení, hračky. K tomu prostor na učení. OP a kk - nevím jak bych usadila gauč s TV, aby zbyl prostor i pro jídelní stůl a kuchyňskou linku. Jak tu již padlo - chodbička k WC v domě, kde je potřeba využít každý centimetr aby to dávalo smysl a bylo účelně využito - nevím no. Možná si pohrát trochu s příčkami: koupelnu místo TM, TM místo WC a WC místo chodbičky a průcjozí do TM? 🤔 Pak by se třeba dalo pohrát právě i s příčkou koupelna/předsíň, případně i vstupními dveřmi...?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od raptor18:

Dobrý den, chtěl bych poprosit o názor na můj vla…
@raptor18 My jsme udělali přístavbu verandy, která je jen temperovaná a zbytek slouží jako špajzka.
Odpovědět
Děkuji všem za cenné rady a tipy. @pyramis Mám v plánu posunout příčku od koupelny a TM a tím získat nějaký prostor pro zádveří. @maty56 Uvažuji spíše a prodloužení na 11,5x10 m. Mám tam více místa na pozemku. Určitě to zatím nepovažuji za nějaký finál. Změn tam určitě ještě bude více. Chodbičku k WC mám zatím 1,2 m. Mohl bych ji zmenšit na 1,1, ale 1 už mi přijde hrozně málo. Navíc posun o 10 cm mi nijak nepomůže. Nikdo nepozná, jestli má obývák 5,2 nebo 5,3 m. @kossakowski1980 Ano, přesně to dělám a hodně to pomáhá. @catle Rád bych měl WC a koupelnu přístupnou přímo z chodby. Přijde mi to mnohem výhodnější. Uvažuji, že do koupelny a na WC se chodí mnohem častěji než do TM. Počet lidí max. 4, ale spíše méně. @jejeku Ano, máte pravdu. Rozmyslet nábytek je důležité. Pracuji na tom. @m2s Ano, dětské. Rozmístění nábytku ještě rozmýšlím. Bude to chtít asi nějaké kompromisy. Udělám více variant a pak budu porovnávat.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?