Plesniví vývod digestoře - co s tím?

Dobrý den, před cirka dvěma lety prošel můj byt rekonstrukcí. Minulou zimu se zde již začalo bydlet a po zimě jsem si všiml, že mi zplesnivěla skříň s digestoří a strop, kde vede vývod digestoře. Plísně jsem se již zbavil, zeď oškrábal, ale chtěl bych se zeptat, co mohu udělat proto, aby se toto již neopakovalo? Odvod neboli "komín" je pouze z klasické KG 150mm trubky, která je na střeše pouze zahnutá, aby dovnitř nepršelo a nemá žádný pozvolný spád, ani žádnou klapku (viz mé umělecké dílo). Střecha je zateplená, ale "komín" nikoliv. Věděl by někdo, co se s tímto dá dělat?
Odpovědět
Profilova fotka
Musí se tam dát tzv. sběrač kondenzátu. Např. toto: https://www.palmat.cz/sberac-s-odvode... Připevnit na konec KG do interieru. Vznikající kondenzát pak někam stáhnout. Ale kam? Existujou pak i typy, bez nátrubku a tam se konenzát jen zachytí a pak zase odpaří, netřeba odvod hadičkou. Případně tu KG upravit, aby měla hranu trošku pod stropem, tzn. stáhnout jí dolů. Pak bude kondenzát sice kapat do digestoře nebo na plotnu, ale nebude hnít SDK.
Odpovědět
@pyramis @dom1nno Tak určitě bude někde mít vyveden odpad, např. na dřez nebo na myčku. Tak bych to svedl do toho...
Odpovědět
@pyramis A je možné, že by pomohlo i něco takového? https://bsdach-technik.cz/cs/products... Dělají to ve dvou variantách, kdy jedna varianta je izolovaná, aby zabránila tvorbě kondenzátu.
Odpovědět
@dom1nno Podle mě tam záleží kde ten kondenzát vzniká, pokud vzniká už ve stropě, tak tento komínek, který je nad střechou, tomu asi těžko pomůže.
Odpovědět
@petr13 Já to takto bohužel vést nikde nemohu. Takže když už bych se rozhodl pro variantu s odvodem kondenzátu, tak bych musel mít trubičku vyvedenou do nějaké nádoby ve skříni a tu bych jednou za čas musel vylít...
Odpovědět
@petr13 No ten komín nemá žádnou zpětnou klapku. V zimě, když jsem přišel na to, že to plesniví, tak jsem se díval do té trubky a bylo vidět, že ta trubka je navlhlá úplně všude a že kondenzát už se začal formovat tam, kde je vlastně vyústění na střechu.
Odpovědět
@dom1nno to vám asi nic jiného nezbude, na druhou stranu se zdá že v té skříni máte u potrubí dostatek prostoru když tam dáte nějakou trochu větší nádobu tak to můžete vylévat třeba jen jednou za měsíc. Což si myslím není nic hrozného. Ono to kondenzuje tam je kde je největší rozdíl teploty. Pokud máte zateplený strop tak to bude už v tom stropě, pokud máte např. zateplené až krokve tak to může být až nad nimi.
Odpovědět
@dom1nno pokud ten kondenz nemůžete odvádět, tak to radši zrušte a kupte si digestoř na filtry. Jinak se toho nezbavite. My opravovali na bytě asi 3x a pokaždé po čase a po zimě zase kondenz na stropě a k tomu plíseň. Ještě by lehce pomohlo to nemít ve skříni ať to více dýchá, ale nevím nevím.
Odpovědět
Profilova fotka
Ten komín nejspíš nepomůže. Jsou i mezikusy, které mají zásobník kondenzátu a trn se pak zase odpaří, pokud se zrovna neodsává, Tou cestou bych šel já. S tím rizikem, že by to při přeplnění třeba kapalo na plotnu, ale ne do konstrukce SDK.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?