Garáž na zahradě

Zdravím chci se zeptat stavím garáž na svém pozemku v zahradě rozměry 13x9 m sousedi s tým souhlasí všechno podepsány začal jsem stavět a zjistil sem ze na to potrebuju stavební povolení tet čekám než se to vše vyřídí ale už mám garáž udělali stojky plus střechu chybí to jen opláštit osb a polystyren a máme mít společně ústní řízení u mne na pozemku kde garaz je co z toho bude když dojde stavební úřad a uvidí garaz stát když není povolení díky moc 😎
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od pepa123654:

Zdravím chci se zeptat stavím garáž na svém pozem…
@pepa123654 Pokud bude SÚ postupovat tak, jak mu stanoví zákon, tak po kontrolní prohlídce stavby zahájí řízení o odstranění stavby. Současně Vás poučí, že můžete do 60 dnů podat žádost o dodatečné povolení stavby. Když žádost podáte, SÚ přeruší řízení o odstranění stavby a bude vedeno řízení o dodatečném povolení stavby. Když bude stavba dodatečně povolena, bude řízení o odstranění stavby zastaveno. Když stavba povolena nebude, bude pokračovat řízení o odstranění stavby a bude rozhodnuto o jejím odstranění. Povolení stavby přitom závisí na tom, zda budou splněny všechny podmínky jako při řádném povolování. Protože se však jedná o dodatečné povolení, nelze využít institutu ohlášení a bude vedeno řízení, takže se to časově protáhne. Rovněž již získané podpisy nemají na výsledek řízení žádný vliv. Současně s Vámi bude vedeno přestupkové řízení a bude Vám uložena pokuta. Její výše závisí především na "lenosti" stavebního úřadu. Může se jednat o šestimístnou sumu, ale obvykle se do vedení řízení úřadu nechce a ukládá pouze blokovou pokutu, jejíž maximální výše je 10 tis. Kč.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?