Jak dlouho vám trvalo postavit dům?

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím, chystáme se stavět a zajímalo by mě, jak dlouho vám trvalo dům postavit a jak moc se lišil plán od reality? Na čem jste se zasekli? Povolení, stavební firma, stavební materiál? Předem díky všem za odpověď! 🙂
Odpovědět
1
2
@xkarlos Dnešní materiály to dovolují stavba už se nenchává vymrznout vše na lepidlo a tak takže něco jiného než dříve cihly na maltu dnes stojí barák za půl roku hotový
Odpovědět
Profilova fotka
@nuonuon Povolení se trochu táhlo plán byl kdy jsme se bavily s projektantem začátek prazdnin nakonec to byl srpen 2020. Takže v srpnu se koplo a do zimy se stihly základy které byly náročné na pracnost použitého materiálu (železa). Vše svépomocí žádná firma jen beton s betonárky, mix a pumpa na zb. V prosinci se lila základová deska, nechalo se vy mrznout, březen 2021 se začala stavět hrubá 150 m2 zastavěná plocha, vše svépomocí komplet se střechou, pouze okna montovala firma. To se stihlo do srpna 2021. Aktuálně makáme na vnitřních pracích, plán stěhování a kolaudace letos do srpna. ☺
Odpovědět
@jirkajn to je standardně věc názoru (ani tak nejde o zdění, ale o to, jak si barák za zimu sedne .. a že si ten můj sedl) .. ale hlavně zaleží i na tom, jak máš stavbu suchou .. pokud při stavbě hrubé zmoknou zdi takovým způsobem, že to nevyschne ani za rok (ano, znám takovou stavbu a navíc je z cihel s vatou), tak toho moc neurychlíš ..
Odpovědět
@jarin1 takže taky 2x vymrzlá stavba, jak to má být 🙂 .. jinak máš stejný harmonogram, jak jsem měl já, jen já začal o dva roky dřív 🙂 .. ať to roste ...
Odpovědět
Profilova fotka
@xkarlos přesně tak jen letošní mrazy nic moc ale pořád lepší něco než nic. Díky
Odpovědět
@jirkajn Jeden takový znám, naštěstí erní náš, za půl roku hotový, za rok plesnivý a popraskaný. Jen podlahy vysychaly po vylití 3 měsíce před pokládkou.
Odpovědět
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ek...
Odpovědět
Když pocitam od kopnuti do země po stěhování, tak 2 a půl roku. První rok jsme stihli jen zemní práce a zakladovku, druhy rok hrubou stavbu a třetí zbytek. Měli jsme subdodavatelsky, trochu nadstandardní materiály a nestandardní řešení. Díky bohu, už si jen bydlime v našem domě snu a každý den se z nej radujeme.
Odpovědět
@xkarlos my čekali jen 3-4 měsíce na to, až po omitkach a betonové podlaze vyschne barak a da se položit podlaha. Dřív to proste neslo, ani kdybychom se na hlavu stavěli. A to nevím, jak to kdo jinými materiály muže zrychlit…
Odpovědět
@luckavra tak my měli suchý omítky i betonovou podlahu za pár dní (cca 10) .. jj, bungalov bez stropu, krásně tam profukovalo 🙂
Odpovědět
@xkarlos přesně tak to je
Odpovědět
@luckavra Já kopnul a základová deska je hotová za měsíc i s tím kopáním
Odpovědět
Článek se načítá
@jirkajn to jste asi měli rovinku a jednoduchou desku 😉 My jsme v kopci, deska dvě úrovně, tepelně izolovaná elegohausem. Tedy práce od června do listopadu. Ono se řekne deska, ale není deska jako deska. Sousedé stavěli jednoduchý domek, na základovou desku začali po 2 týdnech stavět hrubou stavbu, pak zalili v sobotu patro a v pondělí už na ni postavili materiál na celé patro. Postoje jsou holt různé 🤔 My si stavěli dům na dobré žití na dalších několik desítek let a dodržovali předepsané technologické přestávky.
Odpovědět
@luckavra No vubec ne z jednoho rohu do protějšího rozdíl 1:8m
Odpovědět
Tak zatím vypadá, že u nás to suveréně ,,vyhrává", no ono vlastně dodnes není vše hotové ani po 19 letech od prvního kopnutí, furt tu máme nějaké pak a potom, ale aby to tu bylo obyvatelné, tak to trvalo 7 let a to se zde stěhovalo ještě bez zábradlí, bez dveří vnitřních, ani dlažba v garáži nebyla, kabely ještě někde jenom zaházené sádrou apod...
Odpovědět
@vladimir_sacha 🤣 tak určitě. Já jen říkám, ze co vidím, kdo staví rychle a bez komplikaci, bydlí za cca 18 měsíců. Do 12 jste výjimka, osobně si to neumím naprosto představit- minimálně tady mame také zimní období, v kterém nelze provádět venkovní stavbu a vnitřek nevysycha…. Jsem rada, ze jsme mohli všechny procesy ohlídat a i čas ukázal, ze nám nic nepromrza, nepraska, nevlhne. To přeji každému staviteli 👍
Odpovědět
Profilova fotka
Listopad, Prosinec koupě pozemku, řešení hypotéky, přez zimu projekt povolení, duben základy, červen dům, po dovolené stěhování, jinak by to šlo cca 3 měsíce od kopnutí do země... zahrada cca 8 let 😄
Odpovědět
@petrsv1000 reagujete na zděný domek, ze?👍
Odpovědět
Jak se současná situace promítla do stavebnictví? Prosím o aktuální zkušenosti.
Odpovědět
Profilova fotka
@luckavra nene máme dřevostavbu...
Odpovědět
@xkarlos zvlastni, ja mam cca tyden po "vyliti" podlah- konkretne betonova mazanina. Dodavatelska firma mi kladla na srdce, min 3 tydny v idealnim pripade 4 tydny zadny pruvan a urychlovani schnuti. Jinak neruci za defekty, sedani, praskani apod. Nevim jak je to u jinych typu podlah, ale u podlahy s beton mazaninou i podle naseho stav. dozoru je to spravny technologicky postup. Mazaninu udrzovat pomoci plast. folie polozenou cca 48 hodinach po naneseni ve vlhkosti po dobu cca 3 tydny.
Odpovědět
Profilova fotka
Náš stavební deník nechcete číst (kombinace svépomoci ve 2+2deti a velmi na preciznost náročný stavbyvedoucí), ale kamarádům stavěly zděný dům 2 firmy - jedna hrubou jedna zbytek, dům s obytným podkrovím, cca 120m2 obytná plochy. Trvalo to přesně rok od zahájení stavby do kolaudace. Jen už je to 10 let a měli na celou dobu stavební dozor, který to měl naplánované a dost to hlídal 🙂.
Odpovědět
Zahájení stavby konec dubna, stěhování 19. listopadu téhož roku. Komplet hotovo včetně bazénu. Jen zahrada se ještě dodělávala na jaře následujícího roku.
Odpovědět
@dusli taky máme beton ... a ničím jsem podlahu po realizaci nezakrýval (ani to po mě nikdo nechtěl) ... nikde žádná prasklina ani jiné porušení ... kvůli podlahám ani omítkám jsem oknama nevětral, ale proudění vzduchu přes strop zabránit nešlo (naopak, bylo mě řečeno, že na vysychání je tohle optimální stav)
Odpovědět
Stavba na klíč od firmy , v září 2017 se začalo a v červnu 2018 se kolaudovalo . Jinak je vše o tom mít objednáný materiál včas a nemusí se tak čekat. Zrovna stavíme dům, kdy se začalo v prosinci 2021 a v létě 2022 budou bydlet.
Odpovědět
Kopli jsme poprvé do země v polovině června 2020 - začala stavba sklepa a základů a 1. září se vylívala deska. Do konce roku byl dům pod střechou i s oknama. Stěhovali jsme se v listopadu 2021 jen proto, že schnul anhydrit téměř 5 měsíců. Původně jsme se chtěli stěhovat v září. Takže celé to trvalo rok a 5 měsíců. Odborné práce jsme si nechali udělat, zbytek dělal manžel sám s rodinou a kamarády. Teď nás čeká venek 😬 😄
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?