Televize na terasu

Profilova fotka
Zdravím. Chtěla jsem udělat manželovi radost, a koupil jsem mu 55" tv, že si ji dáme ven na terasu. Máme fasádu, 15 cm zateplení a pak ytong. Chlap tvrdí, že to ničim neukotví. 😏 máte někdo takto velkou tv venku? Popř jak jste řešili. Díky. Tv má být vedle okna.
Odpovědět
Já bych měl spíše strach že když bude nepříznivé počasí a velký vítr, že by mi ji mohlo nějak poškodit. Jestli to máte krytou terasu? Každopádně nechápu proč bys to tam neměl ukotvit?
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od wartx:

Já bych měl spíše strach že když bude nepříznivé …
@wartx ta terasa je hodne velka, tohle je na krytym miste, kde nikdy neprsi🙂
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od dollysek7:

@wartx ta terasa je hodne velka, tohle je na kryt…
@dollysek7 No pokud se jedná o outdoorovou TV, která odolává prachu, vlhkosti, mrazu, horku, má příslušně vysoký jas (cca 2000 nit) a splňuje krytí IP55, tak proč ne.
Odpovědět
Chce to nějakou dlouhou hmoždinku, ať chytne až do ytongu, třeba toto https://www.dek.cz/produkty/detail/30... Dal bych jich 6 do nějakého VESA držáku, ze kterého půjde tu TV snadno sundat. Sice je pod střechou ale dlouhodobé vlhko by ji zabilo. Třeba teď jak byly poslední dva týdny, v takovém počasí bych ji tam nenechal, jen během léta.
Odpovědět
Profilova fotka
No a nebo klasickou hoždinku do zateplení, co se používají na montáž okapů. Nicméně vejrat na TV je asi to poslední, co bych na terase dělal :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Respektive svodů z okapů.
Odpovědět
Profilova fotka
kdyby ji chtěl, tak ji samozřejmě ukotví. Mám ale pocit, že spíš kouká po projektoru a pořádným velkým plátně :-)
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od ozzy77:

kdyby ji chtěl, tak ji samozřejmě ukotví. Mám ale…
@ozzy77 ne projektor jsme prave meli a prodali z duvodu nizkeho jasu..
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od dollysek7:

Zdravím. Chtěla jsem udělat manželovi radost, a k…
@dollysek7 Koupil byl držák na zed k televizi, který je většinou na 4 šrouby. K tomu kupte tyto 4 hmoždinky do eps: https://eshop.zofi.cz/fischer-kotvici... a bude to držet :-)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od petr13:

@dollysek7 Koupil byl držák na zed k televizi, kt…
@petr13 To schválně radíte takovou pitomost? Vždyť to jsou hmoždinky jen do polystyrenu! Je to výslovně určeno jen na lehké předměty, ne na patnáctikilovou TV.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@petr13 To schválně radíte takovou pitomost? Vžd…
@jozkakomosny jsou to 9 centimetrové hmoždinky a budou 4..nosnost v EPS u jedné je cca 8 kg, takže 4x8=32 kg nosnost. Samozřejmě bych tu televizi dal co nejblíže zdi, aby tah byl co nejmenší. Na ty hmoždinky se dávají i svody, které také nejsou nejhlečí - včetně zatížení vodou při dešti :) Pro sichr tam je samozřejmě možné třeba 2 delší pojistné vruty, které dosáhnou do toho ytongu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od petr13:

@jozkakomosny jsou to 9 centimetrové hmoždinky a …
@petr13 No nevím, jestli byste si to Vy sám takto ukotvil. Navíc ani nevíme, jaké zateplení tam paní má. A argumentace zatížením svodu dešťovou vodou je docela komická.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od dollysek7:

Zdravím. Chtěla jsem udělat manželovi radost, a k…
@dollysek7 co použít toto? https://www.fischer-cz.cz/cs-cz/produ...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@petr13 No nevím, jestli byste si to Vy sám takt…
@jozkakomosny Ano ukotvil. Mám ty hmoždinky uplně samé jen menší (5cm) tedy ještě s menší nosností a vísí mi na ni už 4 roky venkovní lampa. Pokud nemáte přímé zkušenosti s těmito hmoždinkami tak prosím neradit :)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od petr13:

@jozkakomosny Ano ukotvil. Mám ty hmoždinky uplně…
@petr13 Právě že zkušenost mám. A porovnáváte lampu, která váží nula nula nic, s TV? To je jako s tím svodem zatíženým deštěm...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od venouska:

@dollysek7 co použít toto? https://www.fischer-cz…
@venouska Ano, toto už je dobré řešení. Mám vyzkoušené.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@petr13 Právě že zkušenost mám. A porovnáváte la…
@jozkakomosny chcete jako tvrdit že svod zatížený proudem deštěm nic neváží nebo co? A co teprve když jsou poryvy větru? Bohužel s vámi nemá cenu diskutovat...jak jsem psal jako pojistku dát vrut do ytongu a držet to bude, zatím si stojím.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od petr13:

@jozkakomosny chcete jako tvrdit že svod zatížený…
@petr13 Já přece neříkám, že svod nic neváží. Ten vítr jste si tam teď přidal navíc. Poukazoval jsem jen na Vaši argumentaci o "zatížení dešťovou vodou". Nepletete si svod s rýnou (okapovým žlabem)?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@petr13 Já přece neříkám, že svod nic neváží. Te…
@jozkakomosny ne nepletu. I na svod může mít voda tlak, např. zejména před kolenem, kdy není úplně kolmo k zemi. Pokud je větší déšt, tak klidně ta voda může mít třeba 3 kg nebo více, chcete rozporovat? Já mám takto ukotvené všechny svody, každý je pouze na 2 těch FID hmoždinkách a žádný problém nikdy nebyl. Proto to dávám jako argumentaci, že 4 ty hmoždinky by televizi o 15 kg mohly udržet.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od petr13:

@jozkakomosny ne nepletu. I na svod může mít voda…
@petr13 Možná mohly...? Jde jen o to, jak dlouho a zda vůbec. Zajímalo by mě, kolik lidí, co sem přispívají, by to risklo. Co vy ostatní na to?
Odpovědět
No nevím já bych do toho asi spíše nešel i když představa je to hezká. No zatím mi stačí ta televize co mám uvnitř a když už jsem na terase tak si užívám přírodu kolem :-)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od dali1bor:

No nevím já bych do toho asi spíše nešel i když p…
@dali1bor Taky bych do toho nešel.
Odpovědět
Profilova fotka
Hotovo♥️
Odpovědět
Profilova fotka
Takto
Odpovědět
Profilova fotka
A manžel hned štěstím omládl :-).
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od petr13:

@dollysek7 Koupil byl držák na zed k televizi, kt…
@petr13 To určite nie je dobrý nápad. Áno, hmoždinky udržia 8 kg a áno 4x8 je 32. Problém ale je v tom, že zvody sú kotvené meter od seba. Tu by ste dali 4 hmoždinky cca 10 cm od seba, to už naráža na nosnosť polystyrénovej dosky. Rozhodne by som použil hmoždinku s prerušeným tepelným mostom priamo do steny, nie do polystyrénu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?