Cirkulační okruh teplé vody u desky

Dobrý den, Právě si připravuji podklady pro vodaře a pozastavil jsem se nad řešením cirkulačního okruhu teplé vody v budoucím bungalovu. Standardně se totiž vedení vody ukládá podél zdí rovnou na hydroizolovanou základovou desku. Pokud ale takto uložím vedední teplé vody, především cirkulačního okruhu, nebudu pak předávat drahocené teplo do země? Podlahu budu zateplovat 20 cm polystyrenu. Lze například trubky připravit tak, aby pod nimi byla ještě mezera třeba 10 cm a tím pádem bych je při zateplování podsunul jednou vrstvou polystyrenu? Trubky se samostatně izolují, ale ta vrstva se mi nezdá dostatečná. Jak se tento detail řeší u pasivních domů? Stavím z VPC, takže zasekávání do zdiva není možné. Díky za názory
Odpovědět
Profilova fotka
Těch 10 cm je určitě rozumných, nic to nestojí a věci to jen prospěje 🙂.
Odpovědět
Profilova fotka
Stavím taky z VPC a vodu som normálne ťahal po doske. Tým, že má dom minimálne ztráty (2,7kW) a máme sokel zaizolovaný 30cm perimetrom až po pasy, tak je to pár W. Cirkuláciu som neriešil, nakoľko vodu ťahám v pex-al-pex trubkách v izolácii kde ku každému zariadeniu idú 2 trubky 16x2 (teplá + studená). Tie majú malý prierez, takže voda v nich sa odpustí za 1-2s. Pokiaľ sa Vám chce mrskať s eps popod trubky, tak smelo do toho. Prípadne ak to budete mať z ppr, tak vodu dajte spraviť až po prvej vrstve eps. Akurát vodár z toho asi nebude úplne nadšený, vyšlape vám kus to eps ak to nebude xps. Možno by bolo jednoduchšie použiť hrubšiu a kvalitnejšiu izoláciu na trubky - napríklad kaiflex. Ale to bude asi drahšie ako tých pár W ztráty 😄
Odpovědět
@radimho Máme to skoro stejně jako @josefx, akorát jsem zrušil teplou vodu do kuchyně a dal tam malý 10l boiler. Koupelny jsou vedle technické, tak tam mě to netrápí.
Odpovědět
Profilova fotka
@kofejn Ak bude TČ, tak je toho bojleru škoda.
Odpovědět
Neexistuje nějaký průtokový ohřívač, který má senzor teploty vody na vstupu a ohříval by vodu jen do doby, než přiteče teplá?
Odpovědět
Profilova fotka
@pajur No takhle funguje prakticky každý průtokový ohřívač, kde lze nastavit teplota ohřevu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?