nemám zkušenosti. ale kdysi mi jej jedna firma nutila do plánovaného domu, ovšem logicky jsem usoudil, že teplo vztoupá vzůru a my chceme teplé novy a s chladnou hlavou jsem se rozhodl pro podlahovku....a co se týká Heatflow jako značky - tak tu mi nabízeli vlastně firmy dvě - jednou do toho stropu a podruhé do podlahy. ale rozhodli jsme se pro jinou osvědčenou značku.
Ahoj, PRINCIPIÁLNĚ je to topení pro obytné místnosti vhodné. Jde o sálání a nechová se tedy tak, že kamkoli "stoupá nebo padá", jak píše @fotrtom. Sálání je el.-mag. radiace (stejně jako sluneční záření) procházející vzduchem a ohřívající pouze hmotné objekty (vzduch tedy zanedbatelně). U stropního topení tedy zahřívá primárně podlahu, případně nábytek a samozřejmě i člověka v místnosti. Není tedy pravda, že je v takovém případě pocitově studená podlaha. Ještě vhodnější je topení stěnové (nebo jiný zdroj tepla s vertikálními teplosměnnými plochami jako např. infrapanely nebo kachlová kamna), kde si člověk může volit dle potřeby místo pobytu (vytvářejí se přirozeně vertikální tepelné zóny) a tím i tepelnou pohodu.
Mám jistou malou zkušenost s distributorem Heatflow, zúčastnil jsem se jednoho jejich školení prodejců (uvažoval jsem o rozšíření sortimentu mojí firmy). Jak říkám, princip stropního případně stěnového sálavého vytápění je něco, co bych u sebe volil (je zdravější, přirozenější, nezvyšuje teplotu v místnosti na úkor tepelné pohody, nesnižuje vlhkost vzduchu jako systémy vytápění založené na teplém vzduchu atd.), ale ty pouťové argumenty zástupců firmy byly chvílemi až k smíchu. Např. tvrzení, že jejich zázračná folie produkuje záření s jinou vlnovou délkou než ostatní sálavé zdroje (při stejné teplotě) je legrační. Výrobce asi ošálil fyziku...