Potřebujete vědět, jaké bylo počasí minulý týden? Toto jsou TOP aplikace

  • 06.03.2024

Věděli jste, že do stavebního deníku je potřeba zapisovat i aktuální počasí? Někdy se však může stát, že teplotu zapsat zapomenete nebo v dané chvíli nevíte, že to máte udělat. Co dělat, pokud potřebujete vědět, jaké bylo počasí minulý týden nebo před měsícem? Existují aplikace na předpověď počasí, které umí tuto otázku zodpovědět zpětně? Protože se o tomto tématu v našem Fóru diskutuje stále častěji, přinášíme vám odpovědi na nejčastější otázky.

jaké bylo počasí minulý týden
Zdroj: iStock

Proč je důležité vést záznamy o teplotě při stavbě domu

Zapisování teploty do stavebního deníku má několik důležitých důvodů. I když se vám na první pohled může zdát, že to nikdy nikdo nekontroluje a je to úplně zbytečné, opak je pravdou.

Teplota může ovlivnit fyzikální vlastnosti různých stavebních materiálů. Při betonování může ovlivnit dobu tuhnutí betonu a jeho pevnost. Mnohé stavební materiály reagují na teplotní změny dilatací, nebo naopak kontrakcí a tyto změny mohou vést k napětím a trhlinám ve struktuře.

záznamy o teplotě při stavbě domu ve stavebním deníku
Zdroj: iStock

Teplota může ovlivnit i kvalitu práce na staveništi. Vysoké teploty způsobují rychlejší vysychání malty a nátěrů, což může vést k nežádoucím výsledkům. Nízké teploty zase mohou zpomalit určité procesy, které budou vyžadovat ještě dodatečná opatření. Teplota ovlivňuje i pracovní podmínky na staveništi. V extrémních teplotách je důležité, aby pracovníci měli vhodný oděv, ať už je zima, nebo léto.

Nejlepší aplikace na předpověď počasí

Zaznamenávání teploty do stavebního deníku pomáhá při řízení procesů, minimalizování rizik, zajišťování kvality a efektivnosti práce na staveništi. Můžete na to využít množství aplikací, které lze propojit například i s elektronickým stavebným deníkem. Stavební deníky už vůbec nemusí být jen v papírové formě.

Aplikace na předpověď počasí navíc využijete i v jiných aspektech vašeho života: při plánování dovolené nebo jednoduše při plánování toho, co si zítra obléct. Podívejme se proto blíže na ty nejlepší aplikace, které zároveň poskytují možnost zpětně zjistit, jaké bylo počasí minulý týden, před měsícem, nebo dokonce v některých případech i před rokem.

Nejlépe hodnocená aplikace na předpověď počasí AccuWeather

Jednou z nejlépe hodnocených aplikací na předpověď počasí je určitě AccuWeather. Získala si popularitu hlavně díky spolehlivé a přesné předpovědi. Poskytuje však i funkci Historical Weather, která uživatelům umožňuje pohodlně sledovat i minulé údaje o počasí. Aplikace nabízí přehledné a detailní informace o historii počasí, včetně teplot, srážek, vlhkosti a rychlosti větru.

Nejlépe hodnocená aplikace pro předpověď počasí AccuWeather která zjistí jaké bylo počasí minulý týden
Zdroj: iStock

Můžete si vybrat konkrétní datum a prozkoumat údaje o počasí v minulosti, což může být užitečné při zpětném pohledu na konkrétní den nebo událost. Různé aspekty počasí v daném období můžete vizuálně porovnat pomocí grafů a různých grafických zobrazení. Vizualizace zahrnuje teplotní trendy, změny vlhkosti i srážky. Historické údaje si můžete filtrovat podle konkrétních parametrů. To umožňuje přesné a personalizované vyhledávání. Počasí si můžete porovnávat v různých dnech nebo měsících. Můžete tak sledovat sezonní změny a využít tyto informace při plánování vašich budoucích aktivit.

Předpověď počasí s FreeMeteo.cz

Předpověď počasí pro různé lokality na území České republiky, ale i jiných zemí poskytuje webová stránka FreeMeteo.cz. Můžete zde vyhledávat předpověď počasí pro konkrétní místa podle data, a jít i do minulosti.

Prohledávat minulá data o počasí může být velmi užitečné, a to hned z několika důvodů. Při organizaci venkovních akcí nebo různých výletů může být přínosné podívat se na historii počasí v daném období zpětně. Pomůže vám to rozhodnout se, jaké oblečení a výbavu si s sebou na výlet vzít nebo zda organizovat akci venku. Sledovat historii počasí je důležité i při analýze klimatických trendů a změn v průběhu času.

Využijte i web ČHMÚ

Užitečné informace nabízí i Český hydrometeorologický ústav. Na webu ČHMÚ najdete množství údajů. Můžete si zde prohlédnout předpověď počasí na nejbližší dny.

Doporučujeme kontrolovat model Aladin. Zde najdete podrobnou předpověď. Dozvíte se informace o výskytu srážek, teplotě, ale i o síle větru. V modelu si můžete najít i předpověď na 10 dnů, když hledáte dlouhodobější vývoj počasí.

Předpověď počasí s The Weather Channel

Aplikace The Weather Channel poskytuje informace o historii počasí, včetně teplot a srážek. Můžete si vybrat datum a prozkoumat, jaké bylo počasí v daný den.

Aplikace neumožňuje volný přístup k úplné historii počasí za přesná data, ale jen nedávné historické údaje o počasí, například za pár týdnů zpět. Aplikace má navíc jiné zajímavé funkce. Aktuální podmínky, předpovědi, ale i historická data si můžete zobrazovat na interaktivních mapách. Získáte tak lepší představu o regionálních klimatických vzorcích. Můžete si zapnout i upozornění na extrémní počasí, bouřky nebo jiné nebezpečné klimatické podmínky, a být tak neustále v bezpečí. Prohlédněte si detailní předpověď počasí na hodinu dopředu. Může to být užitečné při plánování vašich aktivit. Informovat se můžete i o aktuální kvalitě vzduchu v dané oblasti.

Nejpřesnější předpověď počasí s RadarScope

Mezi nejpopulárnější meteorologické aplikace patří aplikace RadarScope, speciálně zaměřená na poskytování detailních radarových údajů.

Získejte přístup k nejnovějším radarovým snímkům, které zobrazují pohyb srážek, bouřek a jiných atmosférických jevů v reálném čase. Používejte interaktivní mapy, které vám umožní přesouvat se po mapě a sledovat aktuální podmínky ve vybrané oblasti. Sledujte a analyzujte bouřky, shromažďujte informace o jejich intenzitě, směru a rychlosti větru. Nechte si od aplikace zasílat upozornění na extrémní povětrnostní podmínky. Analyzujte předcházející počasí nebo konkrétní meteorologické události a buďte stále v obraze.

P.S. – Věděli jste, že originální inspirace do zahrady, nápady na projekt domu a rady do domácnosti najdete také u našich sousedů? Navštivte naši slovenskou Modrou střechu.

Autor: Denisa Hajdúková – Nájomný spisovateľ

Zdroj foto: iStock

Diskuse na téma článku