Home office nemusí znamenat krčení se za kuchyňským stolem. Pořiďte si pohodlnou a zdravou domácí pracovnu pod střechou.
Minulý rok strávila řada lidí v podomácku vytvořených kancelářích. Pracovali na stole v kuchyni nebo na gauči v obýváku a na videokonference se zavírali do zahradního domku, protože nikde jinde nebyl doma klid. Na základě letošních zkušeností to vypadá, že z domova bude v budoucnu pracovat stále více lidí. Proto ještě nikdy nebylo tak důležité vytvořit si doma funkční pracovní prostor.
Pokud jste ještě nepřišli na to, kde mít doma ideální pracoviště, co takhle zkusit podkroví? Víte, že střešní okna do místnosti vpouští dvojnásobek světla oproti stejně velkým oknům fasádním? Přečtěte si, jak v podkroví vykouzlit pohodlnou pracovnu, po které už dlouho prahnete – pracovnu, kde vás nebude rušit každodenní domácí shon ani hluk.
1. Tip: Místo umělého osvětlení potřebujete dostatek denního světla
Výhody přirozeného světla pro kancelářskou práci už analyzovala řada studií. Jejich výsledky známe roky – prokázalo se, že denní světlo přináší výhody v oblasti produktivity, kreativity, fyzické pohody i snížení stresu. Práce v přirozeném světle podporuje intelektuální schopnosti. Pokud pracujete v prosvětlené místnosti s dostatkem denního světla, podáte vyšší výkon. Když se tedy chystáte proměnit zaprášené podkroví v pracovnu snů, je právě tohle důvod, proč je naprosto nezbytné vybrat si do místnosti dostatečný počet oken ve správné velikosti.
Pokud máte v podkroví střešní okno staré více než 20 let, měli byste zvážit jeho výměnu. Zároveň to je příhodná chvíle k zamyšlení, jestli nepotřebujete oken více. Rozšíříte tak prostor, kam může dopadat denní světlo, abyste mohli efektivně pracovat brzo ráno i k večeru a přitom si nenamáhali oči. Dvě nebo tři střešní okna dokážou do místnosti přivést spoustu přirozeného světla a efektivně větrat. Je to ideální řešení, když se chcete celý den soustředit a být produktivní.
2. Tip: Čerstvý vzduch a pravidelné větrání zajistí zdravé vnitřní klima
Asi by vás to nenapadlo, ale vzduch v interiéru může být až pětkrát znečištěnější než venku. Nedostatek kyslíku a čerstvého vzduchu má špatný vliv na naši schopnost soustředění. Proto se doporučuje otevírat okna a větrat místnost každé tři hodiny po dobu 10 minut. Zachováte si tak myšlenkovou kapacitu i zdraví.
Se střešním oknem VELUX bude váš život jednodušší. Ventilační klapka může zajišťovat nepřetržitý přívod čerstvého vzduchu do interiéru, a to v každém ročním období, kdy se netopí. Zabráníte tak rušivým příznakům, se kterými se špatně pracuje – podrážděným očím, bolestem hlavy a únavě.
3. Tip: Postarejte se, aby vaše domácí kancelář byla kvalitně odizolovaná
Lidé se často obávají, že v létě bude v podkroví příliš horko a dusno a v zimě tam zase bude zima. Je dobré vědět, že s kvalitní tepelnou izolací střechy, moderními střešními okny s trojskly a jejich správným příslušenstvím jsou tyto obavy zbytečné.
S žaluziemi a roletami VELUX zajistíte, že v místnosti zůstane v zimě teplo a v létě se nepřehřeje. Díky regulaci světla ve své domácí kanceláři snadno navodíte příjemné prostředí. Venkovní rolety kromě toho pomohou snížit spotřebu energie na vytápění a chlazení domu.
4. Tip: V komfortním prostředí se snadněji koncentrujete
Nebylo by skvělé, kdybyste mohli během videohovoru nenápadně otevírat okna nebo stahovat rolety? Pokud si vyberete střešní okna s dálkovým ovládáním, zvládnete to třeba i z telefonu. Nebo větrání a stínění svěříte umělé inteligenci a pořídíte si VELUX ACTIVE with NETATMO. Chytrý systém automaticky sleduje kvalitu vnitřního prostředí a stará se o zdravý vzduch a příjemnou teplotu. Zároveň se každý den se učí, jak to u vás doma chodí a čemu dáváte přednost.
Pokud uvažujete o výměně střešního okna nebo si plánujete pořídit další, inspiraci najdete na www.velux.cz/vymeny. Zkušení odborníci vám pomůžou vybrat správný typ okna a nejpohodlnější variantu ovládání pro váš dokonalý home office