Informace o projektu
S manželem už šest let bydlíme v bytě 3+1, který jsme si pořídili po promoci a tehdy jsme na rekonstrukci neměli penízky. Teď už oba pracujeme a plánujeme mimčo, takže rekonstrukce je nutná. Spolu se předěláním umakartového jádra chceme propojit kuchyň s obývákem, předělat chodbu...Prosím o radu. V pondělí nám podlaháři nalili samonivelační stěrku. V pátek jsme si všimli, že popraskala. Ale u balkonových dveří tak moc, že když na ni stoupneme, křupe pod ní jakoby tam byly kamínky. Lino budou pokládat až 16.8. Nevíte, co s tím, je to normální? Je to místo, kde se bude hodně chodit ( spojení obýváku a kuchyně. Děkuji za každou radu...
Pokud nechcete již provedenou stěrku vysekávat, postupujte za každou cenu podle návodu k použití té či oné stěrky. Upozorňuji zejména na dodržení přesného podílu záměsové vody a na to, aby voda studená (ne teplá), byla správná teplota a vlhkost podkladu a prostoru, ve kterém bude stěrka aplikovaná.
Prudká změna klimatických podmínek při vysychání nivelační stěrky
Tady vás chci upozornit, skutečně hlídejte klimatické podmínky v místnosti v prvních dnech po aplikaci nivelační stěrky. Mám tím namysli to, abyste v žádném případě výrazněji nepřidávali na teplotě topení a neměnili tak i teplotu podkladu a ovzduší místnosti. Absolutně se totiž nedoporučuje, měnit výrazně prostorovou vlhkost ovzduší tam, kde stěrka schne. Nivelační stěrky totiž mají při vysychání svá pnutí, které se při vysychání mohou lehce znásobit a stěrka se pak může jednoduše odtrhnou od podkladu.
Přesně to se mi nedávno stalo u jednoho zákazníka, který chtěl dobu schnutí urychlit a dal do místnosti odvlhčovač vzduchu, který jej extrémně vysušil. Nivelační stěrka zareagovala tak, že ve středu místnosti popraskala a odtrhla se od podkladu.