Mobilní vířivka na dřevěné terase

Ahoj, budeme instalovat mobilní vířivku na dřevěnou terasu ze sibiřského modřínu. Vyplatí se dát pod vířivku nějakou podložku aby se dostal vzduch mezi dřevo a vířivku? (tím nemyslím klasickou termo podložku) Jde nám o to, ať dřevo pod výřivkou netrpí a nehnije (mokro, vlhko, plísně). Díky za rady a tipy
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od milos_n:

Ahoj, budeme instalovat mobilní vířivku na dřevěn…
@milos_n Ta vířivka tam bude trvale?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@milos_n Ta vířivka tam bude trvale?
@jozkakomosny od jara do podzimu
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@milos_n Ta vířivka tam bude trvale?
@jozkakomosny ne, je preci mobilni :))
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od catle:

@jozkakomosny ne, je preci mobilni :))
@catle No to ještě nemusí znamenat, že ji tam nenechají napořád.
Odpovědět
Mno a vydrží to vůbec to dřevo? kolik se tam vleze kubík ?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od milos_n:

@jozkakomosny od jara do podzimu
@milos_n To dřevo samozřejmě bude trpět, s plísní musíte počítat. Takže nějaké opatření je zapotřebí. Ale dělat podlahu nad podlahou je podle mě blbost. Raději tu stávající, v místě té vířivky, nějak upravte.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od milos_n:

Ahoj, budeme instalovat mobilní vířivku na dřevěn…
@milos_n Podložil by som to paletami a tie z boku niečím zakryl.
Odpovědět
Terasa je na to dimenzovaná. Nad paletami jsem přemýšlel, ale místo toho aby se váha rozložila, tak bude bodově na spodku palet... což podle mě není ideální. A stejně tam bude kontakt dřevo na dřevo.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od milos_n:

Terasa je na to dimenzovaná. Nad paletami jsem p…
@milos_n ono moc udelat to co chcete nejde neni mozne dat celoplosne podlozku (napr osb/femrmacell atd...) a pak cekat ze tam bude cirkulovat vzduch jako muzete to navrtat a udelat z ni reseto ale i tak to budete muset na neco postavit a udelat tam mezeru na proudeni. Za me mi prijde paleta/y a na to osb ci jinou desku(predpokladam ze virivka nema pevne dno) jako dobre reseni... +kvalitni uprava dreva. Nebo drevo v danem miste zrusit a polozit neco jineho. Ci dat odolne drevo napr. teak.
Odpovědět
Myslel jsem spise jestli tam nedat neco takoveho: https://www.flomat.cz/modra-protisklu...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od milos_n:

Myslel jsem spise jestli tam nedat neco takoveho:…
@milos_n no pri vysce 1.2cm si myslim ze se do toho virivka tahle nafukovaci zabori ze tam zadny prostor na cirkulaci moc nebude(takze by to chtelo jeste nejaky pevnou desku na to) otazka zda to ma takvou unosnost v tlaku aby jste pak nemel misto 1.2cm nekolik mm a vytlaceny obrys ve drevu... ale je pravda ze to nebude nasakave jako drevena paleta. Ale nemyslim ze to moc pomuze
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od milos_n:

Myslel jsem spise jestli tam nedat neco takoveho:…
@milos_n V tlaku to asi vydrží, ale vzduch tam určitě cirkulovat nebude a na podkladu pak budete mít pěkný vzorek.
Odpovědět
Článek se načítá

Odpověď na příspěvek od raziel628:

@milos_n no pri vysce 1.2cm si myslim ze se do to…
@raziel628 Tak plastová paleta a je to. Zas tak extrémna tá hmotnosť nebude, rozloží sa to na väčšiu plochu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@raziel628 Tak plastová paleta a je to. Zas tak e…
@roman_ jo plastove to unesou bez problemu(ty lepsi - chce to pocitat ze tam bude nejake dynamicke zatizeni)... akorat ho budou stat asi vic nez ta pvc virivka:-D
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od raziel628:

@roman_ jo plastove to unesou bez problemu(ty lep…
@raziel628 Vo vírivke sa asi nebude dupať ani skákať. Pozrel som sa zhruba na parametre a vírivka pre 4 osoby má 650 litrov a vnútorný rozmer 120x120 cm. To je cca 450 kg na m2. Človek svojou malou plochou nôh pôsobí na podložku viac ako 2000 kg/m2. Pre terasu ani paletu 450 kg na takej ploche nič nie je. A po okraj plná vírivka váži zhruba rovnako ako štyria ľudia ponorení vo vírivke s vodou po okraj, to je fyzika.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@raziel628 Vo vírivke sa asi nebude dupať ani ská…
@roman_ no oni ty ausus maji nosnost 500kg. coz je nahrane, kdyz vemes nejaky pohyb cloveka ze si drepne nebo tak. Ta cena byla trochu nadsazka...
Odpovědět
Vyřešeno plastovými paletami a provizorně OSB
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?