Přídavná filtrace k vířivce

Zdravím vás, máte někdo připojenou pískovou filtraci k nafukovací vířivce? Děkuji 🙂
Odpovědět
My nemáme k nafukovací, ale ke klasické a paráda. Dřív jsme museli vodu pořád vypouštět napouštět, hrozně se kazila. Teď s pískovou vydržela voda krásně čistá celé léto.
Odpovědět
Ahaa.premyslim jak to pripojit naprimo nez mit zvlast hadice od pridavne filtrace
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Obnovím dotaz na připojení pískové filtrace k nafukovací vířivce. Má s tím někdo zkušenosti? Mám půjčenou pískovou filtraci, která má motor 200 W. Filtrace funguje hadicemi přes okraj vířivky. Je ale na vířivku předimenzovaná a není to moc komfortní. Chtěl jsem si koupit menší, čerpadlo 85 W. V mountfieldu mi to rozmluvili, že se slabším čerpadlem to nebude fungovat, že je to vyzkoušené. Řešení je vložit mezikus s ventily a filtraci napojit mezi vířivku a motor. Filtrace by měla nátok. Nedělal to někdo? Nikde nemůžu nic najít. Stávající kartušový filtr ve vířivce je značně poddimenzovaný a neustále se ucpává. Pavel
Odpovědět
Tak jsem na internetu našel jednoduché řešení. Každá vířivka má výpusť. Na výpust jsem napojil sání nejmenší pískové filtrace s motorem 85 W, do filtrace jsem dal míčky, hadici výtlaku jsem dal přes stěnu do vířivky a funguje to. Kartušovou filtraci budu používat minimálně pouze když bude v provozu solinátor. Pavel
Odpovědět
Nebyla by fotka? Vypada to zajimave
Odpovědět
Mám i video. Vývod ve vířivce jsem už upevnil stahovací páskou s kolínkem ve vířivce. Výtlak ze zkrácené hadice ted míří doprostřed vířivky, hadice je upevněná a nezavazí. Ve filtraci nemám písek ale míčky. Nepište e-mail a pošlu Vám ho Pavel
Odpovědět
Pro Pepu, poslal jsem soukromou zprávu a video. Pavel
Odpovědět
@kesilep Zdravim, mohu tez poprosit o foto pripadne video? Diky. Lada
Odpovědět
Video sem nejde dát. Ve fitraci nemám písek ale míčky. Teď dávám míčky v pytlíku i do kartušové filtrace. Pavel
Odpovědět
Mohu take poprosit o video?
Odpovědět
Video sem nejde dát. Můžu poslat video přes WhatsApp Pavel
Odpovědět
Dobrý den. Máme stejný problém (kartusova filtrace je slabá, pouzivame kuličky a taky slabota). Potrebovali bychom pripojit piskovou filtraci, ale nevime jak. Take moc prosím o poslání videa🙏
Odpovědět
Článek se načítá
Také bych potřeboval vedět zda do vírivky pro 4 osoby cca 800L postačí filtrace s 85W MARIMEX Filtrace písková ProStar 2000 https://www.marimex.cz/piskova-filtra... nebo radši větší víkonější https://www.marimex.cz/piskova-filtra... 200W MARIMEX Filtrace písková ProStar 4. A jak vše připoji? Přivod do filtrce připojit k výpusti OK a výpusť mezi vířivku a puvodní motor kde dát téčko s uzávěrem?? Děkuji za rady.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od falach:

Také bych potřeboval vedět zda do vírivky pro 4 …
@falach Strč si tu reklamu někam.
Odpovědět
@jozkakomosny , si trapnej, jak se asi mám konkrétně optat a určitou věc, když ji nepopíšu nebo neodkážu na to o co se jedná, aby lidé věděli o co mi jde? Zase někdo chytrej co?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od falach:

@jozkakomosny , si trapnej, jak se asi mám konkré…
@falach Ano, opravdu je jasné, o co ti jde. Ty "víkone"...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@falach Ano, opravdu je jasné, o co ti jde. Ty "…
@jozkakomosny aha tak ty jsi tu jen proto abys prudil, když ne reklama tak prudíš s gramatikou, no posluž si.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od falach:

@jozkakomosny aha tak ty jsi tu jen proto abys pr…
@falach Už nevíš kudy kam? Tak se vrať do svého Marimexu.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících

Odpověď na příspěvek od kesilep:

Video sem nejde dát. Ve fitraci nemám písek ale m…
@kesilep Dobrý den, máte vířivku i s solinátorem? Jestliže ano není problém s funkčností když používáte další filtraci? Také zvažuji podobné řešení jak vy, ale nejsem si jist, jestli potom nebude funkce solinátoru potlačena. Děkuji
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od kesilep:

Obnovím dotaz na připojení pískové filtrace k naf…
@kesilep dobrý den. Pokud už má odpověď není pro Vás aktuální, tak se omlouvám. Já mám vířivku Intex 28430 (795 litrů) a přidal jsem pískovou filtraci, která je podobná jako Marimex ProStar 2000 nebo Bestway STANDARD PLUS 3028 l/hod. Pro propojení vířivky bylo nutné udělat z PPR trubek a tvarovek mezikus. Předtím je ale potřeba zjistit jaké jsou závity na vaší vířivce. Intex co mám používá nějaké atypické velikosti. Je hodně podobný velikosti 1", ale ve skutečnosti jsem tam závit s 1" nedostal. Musel jsem nechat vyrobit ze silonu redukce. Což je trochu opruz. U vířivky, kterou jsem měl v minulosti (bestway) jsem tohle řešit nemusel. Také jsem musel udělat redukci na propojení vzduchové části. Spojené to mám hadicí PVC 5/4“ Při používání pískové filtrace musel být uzavřen okruh mezi vířivkou a hlavní originální jednotkou, která je součástí vířivky. Naopak, když chci ohřát vodu ve vířivce, uzavřu okruh do pískové filtrace. Přikládám velmi amatérské výkresy pro výrobu redukcí. Třeba to někomu pomůže.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?