Co dát do předsíně, aby nebyly špinavé kabáty?

Ahoj, nemáte nějaký tip, co dát do předsíně? Moc se mi líbí nábytek z Ikey, viz foto, ale tchýně mně od něj odrazuje, že se zašpiní kabáty ode zdi. Máte nějaký tip, co dát na stěnu, aby se kabáty nezašpinili? Případně jaký jiný nábytek zvolit? :-)
Odpovědět
No tak já mám opačný problem, mě se zeď špíní od kabátů a bund (když jsou navlhlé od děště, lehce ušpinene detské bundy atd.) Takže já to budu řešit tak, že chodbu znovu vymalujeme, ale tentokrát zvolim barvu odolnou proti otěru. Prý se dělá vyloženě i barva, kterou jednoduše otřete.
Odpovědět
My mame na zdi tapetu, ktera je natrena spec. latek proti poskozeni tapety. Lak vubec neni videt, krassne se nasakl do tapety ani neni leskly a tapeta je odolna proti oteru a poskozeni
Odpovědět
Oprava je natrena lakem...
Odpovědět
máme něco podobného, ale z jysku (silkeborg) a taky máme pod tím tapetu, vliesovou, omyvatelnou, ničím nenatřenou, po roce není vidět žádné opotřebení máme ale ten botník trochu jiný, takže jsme si dovolili mu dát z obyč sololitu bílý proužek na záda v místě špiček bot (není to vidět, pokud člověk nelehne na zem a nekouká přímo tam) .... takhle si myslím, že časem bude zašpiněná, ošoupaná od špiček bot
Odpovědět
Já bych se toho nebála, existují barvy otěruodolné i omyvatelné, zkusila bych šikovný obchod s barvami a poradí určitě. Případně bych využila rad výše. :-)
Odpovědět
My to máme vyřešené klasicky panelem :-)
Odpovědět
Souhlasim s vyse uvedenym: kabaty se od zdi spinily, kdyz byla stara vymalba (vapno? :-D ) Primalex nepousti (aspon nemam tu zkusenost) vetsi problem je ze se uspini zed od kabatu- od deste, deti atd. Taze bud specialni otiratelna malba, nebo nejaka pekna tapeta, nebo dat pod to dreveny panel? Zalezi na vasem vkusu a zarizeni interieru...
Odpovědět
No, jak na to znova koukam, tak dreveny panel ne- mate drevenou konstrukci a cpat tam dalsi drevo, to by se asi tlouklo... Jeste me napadla latka- nejaka pevnejsi, aby se neprovesila, nahore zpevnit tenkou listou a privrtat zaroven s vesakem. (Hledam jine reseni misto tapety- kdybych doma rekla, ze chci tapetovat, tak me manzel vynese v zubech :-N )
Odpovědět
@kafr No mne se prave dreveny panel hrozne nelibi, tak hledam jinou alternativu... Ta tapeta by asi sla :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 letech
Zkouším obnovit diskuzi.... Za ta léta jsou jistě nové možnosti, co dát na zeď v chodbě, kam přijdou háčky na bundy. Nyní máme tapetu, je omyvatelná, je tam již přes 40 let a vypadá stále stejně, jen to dřevo kolem už není hezké, zrcadlo má fleky, takže to chceme celé předělat. Tapeta je tmavěhnědá, barva se mi nelíbí. Část chodby je úzká a velice tmavá, potřebuji ji zesvětlit. Netuším, jaké jsou dnes možnosti a co by bylo nejlepší? Lamino panel s kresbou dřeva? Opět otěruvzdorná tapeta? Velkoformátové obklady? Betonová stěrka? Nějaká dekorační omítka? Existuje nějaká odolná výmalba? Vinyl na ze´d? Našla jsem i nějaké SPC obkladové panely. Potřebuji, aby do toho šlo vrtat a neprasklo to (háčky na bundy), přilepit či pověsit větší zrcadlo. Stěna by měla být hladká, ne lamely, mezi kterými se drží prach a pavučiny. Moc děkuji.
Odpovědět
Nikdo nic, nikdo nemá v chodbě pověšené bundy....?
Odpovědět
Profilova fotka
Hlasujem za betónovú stierku. V kombinácii s matným vodeodolným lakom čoby povrchovou úpravou to vydrží hodne a dá sa to aj utrieť od prípadnej špiny. Vrtať sa do toho dá, ale pod háčiky doporučujem trochu silikónu aby sa pod stierku nedostala voda. Prípadne háčiky lepiť na mamuta. Máme v kúpelni aj v sprchovom kúte a super. Stierku sme zvládli svépomocí.
Odpovědět
Článek se načítá

Odpověď na příspěvek od josefx:

Hlasujem za betónovú stierku. V kombinácii s matn…
@josefx Děkuji za radu. Tedy stěrka. Ale jedná se o věšák na bundy do (tmavé úzké) chodby, ne do koupelny.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od josefx:

Hlasujem za betónovú stierku. V kombinácii s matn…
@josefx Od koho ste brali stierku? Aktuálne stojím pred výberom, dáme to do celej kúpeľne aj sprchy. Predvýber mám, asi vyhrá microbond, ale hodila by sa skúsenosť. Do chodby mi to nenapadlo dať, ale tiež dobrý nápad :D Akurát pod vešiaky asi zatekať nebude, tak silikón nebude nutný. @olusenka My máme v byte normálnu lamino dosku so vzorom dreva z baumaxu, privŕtanú na dve hmoždinky, ktoré sú schované pod lištou s vešiakmi.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od olusenka:

@josefx Děkuji za radu. Tedy stěrka. Ale jedná se…
@olusenka máme také štěrku od Hermann světle šedou. Lakem natřená 2x. Lak jsem použil i přímo na bílou barvu za umývatkem na wc na odstřikujicí vodu a také v pohodě.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od roman_:

@josefx Od koho ste brali stierku? Aktuálne stojí…
@roman_ Máme od Kabe Farben. V Želešicích u Brna je veľmi dobrý pán - vysvetlí, poradí, objedná. Dokonca mali v showroome na stene ten istý dekor spravený na stene, ktorý sme chceli :-)
Odpovědět
Kabáty se určitě od stěny nezašpiní, spíš bych se bál toho, že ta stěna bude velmi rychle špinavá od téch bund a kabátů. ;-)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od faro202:

Kabáty se určitě od stěny nezašpiní, spíš bych se…
@faro202 Záleží, čím to má vymaľované. Existujú farby, ktoré špinia, keď sa ide príliš na cenu.
Odpovědět
Máme mikrocementovou stěrku, konkrétně microtopping.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od faro202:

Kabáty se určitě od stěny nezašpiní, spíš bych se…
@faro202 Já vím. Jen jsem obnovila diskuzi. Vím, že její název je trochu zcestný. Ale změnit ho nemůžu. Je to přesně naopak. Ráda uvítám tip, co na tu stěnu dát. Netuším, jaké jsou teď v roce 2024 možnosti. Teď je tam přes 30 let omyvatelná tapeta, ale chce to změnu (i barevnou), i když je v dobrém stavu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od bayt:

Máme mikrocementovou stěrku, konkrétně microtoppi…
@bayt A žádná údržba, čištění není potřeba?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?