Pevnost suchého betonu

Dobrý den, aktuálně pracuji na chodnících kolem domu a betonuji obrubníky. První část jsem si míchal beton sám, na druhou část jsem si dovezl na vozíku suchý beton z betonárky. Po usazení obrubníků do suchého betonu jsem jej ještě pokropil vodou. Po dvou dnech je "můj" beton absolutně tvrdý, beton z betonárky není úplně pevný a drolí se. Kde je problém? Udělal jsem někde chybu? Zpevní se ještě?
Odpovědět
@rades89 Nezpevní. Co nestmelí a chemicky nesváže záměsová voda to nedrží. Pro obrubníky je to ale jedno.
Odpovědět
@rades89 beton na obrubníky si míchám sám nebo vozím z betonárky... jen jednou měl z betonárky takovou vlhkost, že jsem do něj nemusel přidávat vodu ... prostě suchej beton je tak suchej, jak je zrovna mokrej písek a štěrk ... ale já jsem obrubníky dělal jinak a na to úplně suchý beton použít jede...
Odpovědět
Aj ked sme mali polosuchy beton z betonarky premiešali sme ho v miešačke s vedrom vody...
Odpovědět
@rudy2501 Pak ale trošku postrádám smysl betonu z betonárky, když to stejně musím hodit do míchačky. Ale tak alespoň vím pro příště..
Odpovědět
Zmes by mala byť polosucha aby bola spracovateľna do 4 - 6 hod.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?