Hloubka venkovního ostění

Všechny zde zdravím, jedná se o můj příspěvek a budu moc rád za Vaše reakce:) Aktuálně nám probíhá projekt na RD. Bungalov tvaru L, zast. plocha cca 121 m2. Řeším skladbu obvodové stěny jak z tepelně technického hlediska, tak z vizualní stránky a snažím se najít kompromis. Skladba předběžně 250 (Heluz, porotherm) a na to 250'mm EPS s omitkou. "U" vychazi, tak jak bych chtěl, ale nejsem si jistý s větší hloubkou ostění. Okna chci dávat do líce keramické stěny. Vím, že je možná předsazená montáž, ale spíše bych volil klasiku. Jaké jsou Vaše řešení? A hloubky ostění kdy to ještě vypadá dobře? Jaká je dle Vás maximalni hloubka ostění? Děkuji za názory a zkušenosti. Mějte se.
Odpovědět
Já bych se toho nebál. Časem se budou dělat hlubší a hlubší "střílny". Už dnes je 20 cm u novostaveb úplný normál a je jasné, jakým směrem to půjde dál. Lidi si na to zvyknou.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme predsadenú montáž a 300mm EPS Grey. Okno je asi 80mm hlboké. A nejako som nikdy moc neriešil, že by bolo vonkajšie ostenie moc široké. Je v ňom zapustená lišta a keď sú spustené žalúzie, tak akurát vypĺňajú ostenie. Inak gratulácia k výberu skladby steny, konečne niekto, kto dal tenkú nosnú cihlu a väčšiu hrúbku izolácie. Keby chcete ušetriť ešte nejaký ten m2 miesta, na taký bungalov by stačilo 175mm VPC.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jipisek:

Všechny zde zdravím, jedná se o můj příspěvek a …
@jipisek Mám to přestě tak, jak píšete: 250 mm heluz + 250 mm černý EPS. Vypadá to dobře, zároveň prostor vyplní venkovní žaluzie - ty je možné zvolit širší, které se mě osobně líbí víc (máme Z90). A pokud venkovní žaluzie neplánujete, udělejte si alespoň přípravu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od rades89:

@jipisek Mám to přestě tak, jak píšete: 250 mm he…
@rades89 Zdar, mám to taky hodně podobné. 30 Porotherm profi dryfix. A 26 cm bílý EPS. Podle mě to vypadá dost dobře. Žaluzie od Nevy. Purenitové kastlíky a ISO (KERDYN) vodící panely. Izolace za kastlíky 7 cm Kooltherm k5. EPS přes rám okna 4-5 cm. To už přesně nevím. Ale nějak tak... Fotku klidne pošlu do soukromé zprávy. Jestli chceš
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jipisek:

Všechny zde zdravím, jedná se o můj příspěvek a …
@jipisek Predsadená montáž vám pomôže eliminovať tepelné mosty okolo okien a zas tak drahá nie je a dá sa to nachystať aj svojpomocne (pred pár dňami som to robil). Akurát potom bacha na tie žalúzie, zistite si, koľko miesta potrebujú, obvykle 17-18 cm. V prípade predsadenej montáže ani nepotrebujete drahé purenitové kastlíky, pretože medzi nimi a stenou je dostatočná medzera na lacnejší nenosný izolant a boxy môžu byť z lacného plechu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zateplovak:

@rades89 Zdar, mám to taky hodně podobné. 30 Por…
@zateplovak Dobrý den, ano, budu rád za fotku :) Pěkný zbytek dne
Odpovědět
Všem moc děkuji za názory, skladba je jasná, jen ted promyslet co ta předsazená montáž či klasika. :) Jinak v původním příspěvku jsem vypustil slovíčko "první". Byl to můj první příspěvek :) Děkuji. Pěkný den.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od rades89:

@jipisek Mám to přestě tak, jak píšete: 250 mm he…
@rades89 To vypadá pěkně :) Děkuji
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jipisek:

@zateplovak Dobrý den, ano, budu rád za fotku :) …
@jipisek Máš to tam... ;)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jipisek:

Všem moc děkuji za názory, skladba je jasná, jen …
@jipisek U steny 25 a EPS 25 by som okná predsadil, nemusí byť o celú hrúbku profilu. Dal by som okno tak nejak do stredu steny. Prestupu tepla to pomôže, estetiku nechám na Vás. Ak chcete v baráku široké parapety na kvety, môžete predsadiť aj celý profil, alebo ešte viac. Tam už cena materiálu na montáž samozrejme ide hore. Ja som dal za 72 metrov obvodu okien a vysadenie 10 cm cca 30 tis. za materiál, lepil som si to sám. To pri celkovej cene za okná cez 600k nie je tak veľká položka.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@jipisek U steny 25 a EPS 25 by som okná predsadi…
@roman_ dekuji za reakci:)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?