Ahoj,
jakou jste zvolili venkovní fasádu/omítku na Ytong bez zateplení ? Vím, že Ytong přímo nabízí systém na venkovní fasádu - Vnější omítka tepelněizolační.
Nebo jste volili něco jiného na stejném principu od jiného alternativního výrobce ? Jde mi také o to, aby omítkou zůstaly zachované vlastnosti Ytongu.
Díky za typy ;)
Dovolil bych si zde reagovat na svůj původní příspěvek a obnovit jej. Aktuálně to řeším, tak budu rád, za každý typ a radu. Jak jste řešili u sebe venkovní fasádu s omítkou na Ytong bez zateplení ? Lepidlo/Perlinka/Lepidlo/Omítka nebo nějakou doporučenou Ytongem tenkovrstvou omítku od alternativního výrobce ?
Dobrý den, dle doporučení Ytongu a konzultace s firmou Sakret jsem jako omítku použil Sakret FPS (https://www.sakret.cz/produkty/omitky...). Cena byla dosti přijatelná, oproti jiným doporučeným výrobcům 😉. A jako finální fasádu, tak silikon-silikátovou, ale bohužel výrobce si již nepamatuju.
Dobrý den,
na svém domě mám následující skladbu:
Ytong 450 -> 2x lepidlo s perlinkou -> Fasáda Open Systém Baumit
Ytong 450 -> 2x lepidlo s perlinkou -> Kamenný obklad
Ten Open systém od Baumitu je trochu dražší, ale zase by měla perfektně propouštět páry. Kdyžtak se můžete obrátit na jejich technickou podporu.
Ať se vám daří. :-)
Kamenné obklady ŘEPA
Zdravím,
je to myšleno tak, že se dávalo lepidlo - perlinka - lepidlo. Čili jenom 1x perlinka.
Omlouvám se, blbě jsem to napsal.
Dávali jsme větší vrstvu lepidla právě kvůli tomu, že máme část fasády obloženou kamenem.
Ať se vám daří. :-)
Kamenné obklady ŘEPA
@hamikaw Jenže tato omítka není tepelněizolační jako ta od ytongu proto je ta cena o dosti levnější .Také toto řeším když na to mám čas. A když budu brát srovnání origo TI YTONG vs maxit ip therm 74 tak mě pořád vychází levněji od ytongu jelikož je tu menší vrstva omítky oproti maxitu a ostatním doporučeným omítkám. Takže s toho vyplývá že je levnější jít do TI omítky Ytong. Finální omítka se dá použít prakticky totožná jako třeba na maxit.
Konzultoval jsem to a bylo mi řečeno, že TI omítka (jakýkoliv výrobce, tedy i Ytong) nemá prakticky vůbec vůči své vyšší ceně žádnou přidanou hodnotu. Cihly Lambda 450mm jsou již samy o sobě s výbornými tepelněizolačními vlastnostmi a tak použitím další vrstvy TI omítky, již hodnotu prostupu tepla prakticky vůbec nezlepší. A tudíž i podstatně vyšší cena za TI omítku, by neměla žádnou návratnost. Je to spíš pocit, že si dám lepší omítku na barák, která dále pomůže něco uspořit za vydanou energii na vytápění, ale nikde (účty za teplo) to poznat nebude. Tak takto laicky řečeno 🙂. Ale vyrábějí se, tak je to možnost pro stavitele ji na barák dát a může se rozhodnout, zda-li chce investovat více, nebo méně.
@hamikaw Tak v tom případě už je to jiná situace, já se právě zaměřil na to že když dám TI omítku tak o něco zlepším izolační vlastnosti zdiva, což jak je vidět tak to asi tak není. No mě to vychází omítka TI od Ytongu na celý dům cca 30 000,- při tloušťce 10 mm a ploše 166 m2. ten sakret při tloušťce 10 mm vychází na 14 000,- což je sakra znát. Tak to díky za tohle info pokud to tedy tak opravdu je tak je to jasné řešení. 😉
JJ, říkám jen to, co mi bylo řečeno a jak jsem to tedy vyřešil. Vyprdnul jsem se na "předraženou" omítku, která by prakticky nepřinesla žádný bonus 🙂. Ale třeba někdo příjde s opačným názorem. Tak ve finále si každý dle svého uvážení zvolí tu svojí variantu 😉
@hamikaw Zdravím, také jsem se rozhodl pro Sakret FPS, ale realizace nás teprve čeká. Dával jste na Ytong penetraci UG od Sakretu? nebo jste jen zdivo před nanesením FPS navlhčil? Díky