Zdravím,
po jaké době můžeme na vápenocementovou omítku lepit IPU? Rovnali jsme křivé zdivo, takže místama může být i k pěti cm vrstva. Deset dní je asi moc brzo, co?
Díky
@31712 Aha, děkuji za info...
Tak jde o to, jesli to má z které strany navlhnout znova a proč tam tu IPU vůbec chcete tavit na to taky nechápu.
Pod terén se dává nopovka, která se přisype, význam IPY nechápu, akorát to tím důkladně zadusíte
@vladimir_sacha
Z druhé strany jsou zdi jsou sklady/garáže. Základy jsou ze 3/4 obsypány do výšky cca 2 metry, z jedné strany jsou vstupy. Byl právě problém s vlhkostí, jedna stěna byla vyloženě mokrá, proto se to odkopalo a teď se řeší izolace.
Nopovka přece sama o sobě není vodotěsná izolace, dává se jako ochrana právě té IPY, ne?
@31712 Ono stejně... Pokud to bude tahat zespoda, tak vám žádná IPA ani nopovka nepomůže, právě nopovka má ty nopy, od toho se tak jmenuje, že vytváří mezeru mezi zdivem a terénem a to zdivo může vysychat, ipa, když se na to pleskne, tak to zadusí a možná to někde začne plesnivět, to je celé,
@vladimir_sacha Barák máme odkopaný do půlky betonových základů a budeme tam dělat štěrkovou drenáž, plus odvodnění drenážní trubkou. Případná vlhkost ve zdivu by pak měla v nejhorším případě odvětrávat těma skladama, budou tam větrací otvory pod stropem.
V tuhle chvíli mi jde hlavně o to, za jak dlouho můžeme na tu novou omítku začít navařovat lepenku.
@31712 No myslím, že stejně to bude mokré furt, pokud dole ze země, kde se to stýká s hlínou hluboko nic není, tak ten beton to natáhne zespoda a to, že to zatavíte z boku ipou tomu akorát pomůžete možná, ale rozhodně to nezmizí + ta zed bude z té strany naprosto neprodyšná, takže vlhko, co by šlo nopovkou a těma mezerama z venku, tak se bude všechno drat dovnitř.
Drenáž je sice pěkná vychytávka, ale nepraktická.