Když je dům v insolvenci, jak to bude ohledně hypotéky?

Profilova fotka
Dobrý den, chci se zeptat když je dům v insolvenci, jak to chodí když by jsme na to potřebovaly hypotéku? Jde to nebo ne ? Děkuji za odpovědi,rady,názory
Odpovědět
Profilova fotka
jde to, ale je to trošku složitější, musíte kontaktovat insolvenšního správce, který Vám dá informace ohledně ceny a postupu (nevím jestli nemusí souhlasit věřitel), banka Vám nebude chtít dát jen tak hypošku, buď budete potřebovat smlouvu o smluvě budoucí, popř. ručit jinou nemovitostí, důležité je mít dobře sepsanou smlouvu, s tím bych se raději obrátila na právníka.
Odpovědět
Nechápu, jak může člověk v insolvenci na sebe nabalit další půjčku. Pokud to jde, tak k čemu ty insolvence vůbec jsou ...
Odpovědět
Profilova fotka
@nevesta172 Myslím, že především nechápete podstatu otázky ;-)
Odpovědět
@jessika ano, moje chyba. Beru zpet :)
Odpovědět
Taky jsem se o jednu takovou nemovitost zajímala a poblém byl v tom, že insolvenční správce chtěl nejpozději v den podpusi kupní smlouvy, nemovitost zaplatit. To nebylo možné, protože banka by mi peníze z hypotéky neuvolnila dřív, než by na katstru byla plomba a to nejde stihnout.
Odpovědět
@nikinnna Vše je o tom, jak se k tomu postaví insolvenční správce. Pokud šlo o nějakou zajímavou nemovitost, budou rozhodovat peníze, které přijdou na účet dříve. ;-)
Odpovědět
@sabejn psala jsem jenom mojí zkušenost :-). Zase tak zajímavá ta nemovitost nebyla, protože se prodávala asi půl roku a 2x byla cena snížena. Nebo možná ta nemovitost zajímavá byla, ale nikdo neměl na to ji v den podpisu kupní smlouvy zaplatit.
Odpovědět
@nikinnna Nebo to tak bylo schválně a čekalo se na toho "správného" kupce aby mohl zaplatit ty "správné" peníze ;-)
Odpovědět
@bamak to ne, vím kdo to pak koupil :-)
Odpovědět
@hajglish Tak zatím všechny smlouvy, které jsme zpracovávali a figurovali v nich IS, byli koncipovány tak, aby platba byla hrazená z vlastních zdrojů. Ke hrazení prostřednictvím hypo nebyl svolný ani jeden IS, i to zdůvodňovali přímo ustanovením z insolvenčního zákona. IS plní funkci správce majetkové podstaty a ten nesmí nemovitost dále zatěžovat, takže řešit by to šlo jedině zástavou na jiné nemovitosti. Ale třeba půjde u vás výjimka.
Odpovědět
@hajglish Také jde o to, že banky preferují nemovitosti kupované přímo od vlastníků nikoli od IS. Tam totiž může nastat spoustu překážek, kdy někdo napadne soupis majetkové podstaty, nebo dlužník bude mařit insolvenční řízení. Rovněž jde o to, že IS neručí za vady (skryté či zjevné) na nemovitosti a je to pro banku dosti rizikové. Jsou známy i případy, kdy se dlužník nechtěl své nemovitosti vzdát a celou ji před plánovaným stěhováním na ubytovnu poničil. Nový vlastník se pak nestačil divit :-((( Banka potřebuje, aby hodnota nemovitosti byla zachována a ničím/nikým ohrožena.
Odpovědět
Doporučuji se podívat http://www.ceskatelevize.cz/porady/10...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Dekuji vsem
Odpovědět
Profilova fotka
Dekuji vsem
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?