Pojištění na neschopnost splácet hypotéku - ano x ne

Profilova fotka
Zdravím, mám dotaz, jaký máte na názor k tomuto pojištění? Chápu, že toto připojištění je kolikrát podmíněno zajímavějším úrokem. Takže buď si člověk vezme pěkný úrok vč. pojištění nebo horší úrok bez pojištění, zkrátka dá peníze bance tak či tak, jen je to jinak pojmenované a na první pohled není vidět. Nám však toto pojištění přijde nevýhodné, většinou neřeší všechny možné varianty. Standardní pojištění od banky je "jen" na smrt a trvalou invaliditu 3. stupně. Co úraz, dopravní nehoda apod.? Myslím, že se dá ještě připojistit na pracovní neschopnost, ale ty částky? Slyšela jsem informaci, že se banka začala s pozůstalým (v případě smrti druhého) soudit, že zatajila zdravotní informace o klientovi a že jim hypotéku nedoplatí. Z výše uvedených důvodů chceme s manželem řešit spíš tak, že si zvedneme svou životní pojistku na cílovou částku hypotéky nebo na nějakou blížící se hodnotu. Myslím, že je to i lepší varianta v tom, že po uplynutí fixace, je možné přeskočit k jiné bance, aniž by člověk byl vázán tímto pojištěním ke konkrétní bance, které se dá nejspíš vypovědět také. Prosím ti, kteří mají s tímto zkušenosti, o názor. Díky :-)
Odpovědět
@pajapo nikdy nikdo nikde nechce slevu zadarmo, natož banka :-) , aneb https://www.novinky.cz/domaci/460035-... po vlastní ose, toť můj názor. Pokud s bankou, tak pozor, v jakém postavení byste se nacházela, abyste nebyla jen objektem ;-)
Odpovědět
@pajapo Jedine po vlastnej ose. Poistis si co chces, na aku sumu chces a za podmienok, ktore si dohodnes.
Odpovědět
Profilova fotka
Hypotéku máme bez pojištění, manžel jako hlavní živitel rodiny má ještě životní pojištění na výši hypotéky (v čase klesající stejně jako samotná hypo), které jsme řešili zvlášť. To pojištění k hypo nebylo pro nás vhodné vzhledem ke specifičnosti jeho zaměstnání.
Odpovědět
My máme pojištění zvlášť a nechtěla bych usínat s vědomím, že když se jednomu z nás něco stane tak budem slušně řečeno v háji. Bohužel za posledních pár let došlo v našem okolí k tragediim kdy zemřel člověk s hypotékou a dětmi na krku .Díky pojistce mají děti alespon střechu nad hlavou a bez dluhů. Co je ovšem nejdůležitější mít opravdu hodně dobře vypracovanou pojistku.
Odpovědět
Profilova fotka
@beta72 Děkuji za zajímavý článek!! Rozhodně jsme PRO řešení pojištění po vlastní ose už jen z důvodu, že jsou jasně dané smluvní strany :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mitoma Přijde mi téměř samozřejmost se pojistit. Rozhodně se budeme pojišťovat ale ve svých pojišťovnách. Člověk musí myslet i na to nejhorší...je to tak.
Odpovědět
Profilova fotka
Ono je to na vlastním uvážení a hlavně výši hypotéky. Já si třeba půjčoval na stavbu jen 20% a zbytek jsme měli. Vyhýbám se jakýmkoliv pojištění, nemám úrazové ani životní.Šlo mi o celkové nejnižší náklady, banka nic nepožadovala i když riziko to je velké. Jenže sedím celý den v kanclu a autem nejezdím. Někdo se třemi dětmi, vysokou hypo,s horším zdravím či vyššího věku, který sedí nonstop v autě to bude mít přesně naopak.
Odpovědět
Profilova fotka
Když jsem si brala první hypo, bylo tohle pojištění dokonce podmínkou pro schválení úvěru a to u stejné banky. Po pěti letech jsem jim utekla a pojistila se extra někde jinde. Zhodnotila jsem, že mi stačí pojištění, které bude krýt invaliditu a smrt. Lze udělat i pojištění, kdy pojišťovna vyplácí určitou částku za každý den v nemocnici (pro ty dopravní nehody aj.). Pojištění neschopnosti splácet je podle mě hodně těžce plnitelný, tam se z toho ty pojišťovny vždycky vykroutí.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?