Základová deska pod garáž

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně ZD na naši budoucí garáž (montovaná stavba, sendvičové panely, zateplená), od zadní poloviny dozadu zapuštěná cca do poloviny výšky do svahu. Máme jílové podloží, řemeslníci udělali 30 cm vrstvu zhutněného kameniva, 5 cm jemného kameniva, vše zvibrováno. Následně vylili betonovou desku 20 cm vysokou (samozřejmě armovaná) avšak dle mého názoru opoměli udělat izolaci oproti vodě (folie, lepenka pod samotnou deskou). Tvrdí, že to není při takovém to podloží a vrstvě třeba, navíc když po obvodu garáže budou pro sichr drenážní trubky a svedené do zahrady. Přesto mám v sobě červíka, nerad bych abych pak zjistil, že mám v garáži vlhko. Samozřejmě že podlahu ještě opatřím penetrací a stěrkou. Mám se znepokojovat nebo to nechat být? Řemeslníci mi navrhli, že mi pokud na tom trvám napálit na tuto desku ještě asfaltové pásy, další karisíť a vylít ještě vrstvu betonu, avšak to už je dalších 5 cm nad a to se mi moc nechce. Děkuji za rady.
Odpovědět
Profilova fotka
A řez z projektu by nebyl? Jestli je to, byť částečně, pod zemí tak by to sneslo i vertikální HI. A další věc s tím související, na to, že je to bez pásu, jen na štěrku a bude na to tlačit svah??? Garáž pojede jak sáně a nebo se prohne panel 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@cipisektp ja bych se prioritne drzel projektu, jinak na montovanou garaz mne prijde deska 20 cm docela velkorysa, ale neznam mistni pomery pokud budete mit kolem drenazni trubky asi bych se vlhkosti nebal p.s. zakladove pasy to nema? ty bych dal spise nez 20 cm silu
Odpovědět
Zdravím. Ne, základové pasy to nemá, postupovali jsme podle požadované stavební připravenosti. Garáž by nikam ujet neměla. V zadní části bude cca metrová opěrná zeď ze ztraceného bednění, proarmovaná a vylitá betonem, která bude přitisklá na samotnou stavbu.
Odpovědět
@pyramis Omlouvám se, jsem aktuálně mimo a jen na mobilu. Níže na rychlo přikládám hrubý nákres. Tak jen doufám, že řemeslníci něco nepodělali.
Odpovědět
@cipisektp 1) Hydroizolace "pravé" základové desky je třeba vždy a pasy se samozřejmě nedělají. 2) tl. 200 není z důvodu zatížení garáže, ale především parkování a pohyb aut. Je to celkem obvyklá tl.
Odpovědět
@cipisektp Že by se dělala hydroizolace pod deskou to si ani nějak nedovedu představit. Na baráku máme desku na XPS a (a s nenosnýma pasama do nezámrzu 🙂) a normálně se natavovala lepenka z vrchu desky
Odpovědět
Ok tak jsem trochu klidnější. Na povrchu uděláme tedy penetraci, stěrku a nějaký nátěr a snad budeme spokojeni.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?