RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, stavíte někdo s RD Rýmařov? Případně jaké máte zkušenosti atd. atd. :)
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od m2s:

Zdravím vespolek. Jak, resp. čím jste prosím přip…
@m2s Tam, kde jsme měli vyvedený kabel od RDR k osvětlení, měla být snad nějaká výdřeva, takže tam jen na vruty. Na další místo jsem to švihnul na hmoždinku do polystyrenu a hotovo. Nepředpokladám, že to osvětleni bude vážit nějaké těžké kila, takže bych se toho nebál ...
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od zuzana_zamecnikova:

Dobrý den, v listopadu jsme začali stavit s RD Rý…
@zuzana_zamecnikova Nooa co takhle ho podepsat a uvést dnešní datum podpisu? To asi bude ideální varianta. Případně nepodepsat a vepsat své odvoláni proti uvedenému protokolu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od sargic:

@m2s Tam, kde jsme měli vyvedený kabel od RDR k o…
@sargic díky! Mysleli jsme si, že to tak nějak bude. Jen se člověk asi potřebuje ujistit u něhoho, kdo už to má za sebou. 👍🏻😉
Odpovědět
Dobrý večer, měl bych dotaz zda v Largu (nebo jiném domě od RDR) řešil někdo umístění akvária. Rád bych si akvárko pořídil (plánovaný rozměr 100 až 120 cm x 40 x 50) a umístil ho do obýváku podél obvodové zdi. Jsem si vědom váhy, která je cca 300 kg. Takže plánuji ještě skříňku zevnitř podepřít L profily, které budou prošroubovány do dřevěných stojek na zdi (jedná má unést až 150kg) a pomůžou tak rozložit váhu na zemi a nebo plán b) rozebrat podlahu a dát tam ytong kostky tak, jako je to pod krbovkami (měl jsem to udělat už při výstavbě ale nějak mi to nedošlo). Řešil někdo něco podobného?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od cipisektp:

Dobrý večer, měl bych dotaz zda v Largu (nebo jin…
@cipisektp Akvárko do drevostavby, to je celkom hazard už samo o sebe. Raz som zažil prasknuté akvárko a to fakt nechcete. Našťastie to odniesla iba podlahová krytina a nábytok, ale myšlienka, že by to nebol tehlový barák, ale drevostavba tak sme v prdeli úplne.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od cipisektp:

Dobrý večer, měl bych dotaz zda v Largu (nebo jin…
@cipisektp Stejně jako roman_ - akvárko 100x40x50 jsem měl a začalo téct. Být to o víkendu, tak vychčije komplet a 150 litrů na zemi. Do dřevostavby ani náhodou. Vlastně jsem ho od té doby neměl odvahu zase naplnit. Krevetky a rostliny jsem rozdal. A to bylo ve zděné stavbě.
Odpovědět
Ahoj, 20 let jsem dělal akvaristiku a akvárko mi neprasklo ani jedno stejně tak mým kamarádům. Nevím jestli mám štěstí nebo to bylo tím, že jsme vždy dbali na akvárko nové, z tlustých skel atd. Akvárium je v dřevostavbě úplně normálka, u kolegy v satelitu ho má dosti lidí a to i kubíkovky, což jsem docela čuměl... Abych si tedy i tak ujasnil, že nejsem sebevrah volal jsem dnes do Rýmařova projektantovi a vcelku dlouze jsme se bavili. Sám mi potvrdil, že často dělají výztuhu podlah právě pro akvárka a ano i se stalo, že někomu tuším 250 litrů a pamatuje uteklo v obýváku, Ano přišel o podlahovou krytinu a kus nábytku, vše se vysušilo a dalo do pořádku. Ne nebylo to levné, kryla to obyčejná pojistka ale nic zásadního, že by se měl bořit barák nebo ho to nějak trvale poničilo do budoucna. Bavíme se o umístění dole, nikoliv v patře. Dalece více průserů je s úniky vody z armatur ve zdech, které jsou mnohdy dlouhodobé ale i tak se to dá řešit, čehož se ale já bojím třeba dalece více. Takže díky za info. Já se ptal jen kvůli ukotvení a ANO, i 300kg (240litrů) akvárium jde pomocí L profilů ve zdi a za pomocí kvalitní skříňky dát na podlahunezpevněnou ytongem. Hezký večer.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od cipisektp:

Ahoj, 20 let jsem dělal akvaristiku a akvárko mi …
@cipisektp Mali sme akvarko roky bez problémov, potom sme kúpili väčšie a prasklo mu dno v ploche, nie v spoji, pretože na skrinke pod ním bolo malé zrnko piesku, ktorého sme si nevšimli, keď sme to tam dávali. Samozrejme sa tomu dá brániť, pružná podložka, poriadne utrieť a pod, ale stalo sa.. Držalo to niekoľko mesiacov a naraz to zrazu pod tým tlakom povolilo. Urobilo to tak 20 cm prasklinu uprostred dna, do rána vytiekla polovica akvárka. Jasné, poistky kryjú kde čo. Mám ale z dôvodu havárií vody osobný problém s drevostavbami, dokonca aj do murovanej radšej betón ako anhydrit. Ale to je proste môj strach, niekomu to možno nevadí.
Odpovědět
Příspěvek č. 50 000, gratuluji všem, kdo pomohli ostatním.
Odpovědět
Profilova fotka
V domě máme vanu - klasická akrylátová, nic zvláštního. Jako hromada jiných lidí tady na fóru do vany nemáme osazena žádná revizní dvířka. Místo nich máme jednu kachličku chycenou silikonem. Protože jsem si všimnul, že silikon kolem vany povoluje, sundal jsem tu kachličku, abych se poprvé podíval dovnitř. Bylo tam poměrně vlhko (nemůžu ale říct, že by tam bylo přímo mokro) a všimnul jsem si, že závitové tyče, na kterých vana stojí, jsou chytnuté od rzi, zjevně kvůli tomu, že prostor pod vanou nemá jak by větral. Je to v pohodě nebo bych to měl nějak řešit? Co myslíte?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od konvickovi2015:

V domě máme vanu - klasická akrylátová, nic zvláš…
@konvickovi2015 Změnou teplot to tam bude rosit. Nemyslím si že to je nějaké drama ale jo, větrání by tomu pomohlo. Najít vhodnou a líbivou mřížku (chrom, nerez, nebo ji stříknout do stejné či podobné barvy jako je obklad) a zapravit jí do jedné šablony???
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od sargic:

Řešil jste někdo z bydlících (máme Kubis 74, ale …
@sargic Zjistil jsi něco k tomu zapojení zvonku? Řeším to samé. Nevím, zda je v rozvaděči nějaký transformátor nebo jak to je...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od mariacek:

@sargic Zjistil jsi něco k tomu zapojení zvonku? …
@mariacek Nakonec jsem udělal na plotě nový zvonek a starý u vchodu do domu jsem ponechal a nepřepojoval. Ale zkus mrknout do rozvaděče. Já jsem sundal kryt a vpravo dole jsem měl schované napojení UTP kabelu, který vede ke zvonku (předpokladám, nic jiného to podle mne nemohlo být). Měl jsem to teda dost dobře schované, ale šel jsem po smotaném UTP pod jističem a došel jsem k tomu spoji v rohu rozvaděče. Takže by se teoreticky dalo připíchnout na tenhle kabel původního zvonku ...
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od sargic:

@mariacek Nakonec jsem udělal na plotě nový zvone…
@sargic A je tam nějaký transformátor, který napájí kabel, nebo je to jen UTP kabel od tlačítka u zvonku ke zvonku přes rozvaděč?
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od mariacek:

@sargic A je tam nějaký transformátor, který napá…
@mariacek Žádný jsem tam nenašel, ale netvrdím, že tam není. Našel jsem jen UTP kabely, takže je to možné, že by něco mohlo být třeba pod/nad rozvaděčem. Ale tohle jsem už nezkoumal ...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od sargic:

@mariacek Žádný jsem tam nenašel, ale netvrdím, ž…
@sargic To Vám k tomu nedali dokumentáciu, kde je aké vedenie?
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od roman_:

@sargic To Vám k tomu nedali dokumentáciu, kde je…
@roman_ Takové, kde bych viděl kudy vede jednotlivý drát, tak to opravdu nemám ...
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od roman_:

@sargic To Vám k tomu nedali dokumentáciu, kde je…
@roman_ Díky za tip, v projektu bych to měl najít... Podívám se.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, muzu se prosim zeptat, jestli jste tu PVC folii pod vchodovymi dvermi nechali vyset dolu, nebo se ohne pres fasadu a zastrci pod ukonceni plechoveho prahu? My ho meli dolu a zacala nam vlhnout fasada 😌 zamkovku jsme meli ve stejne urovni s prahem.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od angus88:

Kdyby někoho zajímalo... NOVA101 a po 6ti letech …
@angus88 Mohu vědět, jak jste pokročil v řešení? Mám stejný problém a kupodivu se shodným vyjádřením od RDR. 1. reklamaci opravili v rámci záruky, nicméně praská znovu a i na jiných místech.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od konvickovi2015:

V domě máme vanu - klasická akrylátová, nic zvláš…
@konvickovi2015 Netusite, zda nekdo dela revizni dvirka na miru? Chtel bych je tam dat, sioc to bude opicarna. Idealne kdyby meli mrizku pro vetrani. Sundavat dlazdici a pak lepit, to neeee.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jurkac:

Ahoj, muzu se prosim zeptat, jestli jste tu PVC f…
@jurkac ..pěkná prasečina..
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý večer, nevíte k čemu slouží pod elektrickým kotlem toto?😃 Otáčí se to doprava a doleva a poslední dobou při otočení doleva to vydává takový chrčivý zvuk😅 Jinak v červnu to bude 12 let co bydlíme v Nova 101 a naprostá spokojenost😊
Odpovědět
Profilova fotka
Stačí zadat do google Siemens Acvatix a víš to hned :)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od plaintruth:

@jurkac ..pěkná prasečina..
@plaintruth Můžu se zeptat, co přesně máte na mysli? díky
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od miskakac:

@plaintruth Můžu se zeptat, co přesně máte na mys…
@miskakac z fotky nie je poznať, ako je tá PVC fólia vyriešená a prečo vlastne takto visí. Normálne sa fólia natavuje na profil, ktorý sa nalepí na podkladový profil dverí a to ešte pred fasádou. Ak budem brať, že je to fólia, čo ide od základov a pri dverách sa ohýba smerom dolu a nie je pevne spojená s dverami, tak je to špatne. A keby ste ju ohli hore, bolo by to ešte horšie. Vyrobili by ste si pravdepodobne vaničku, kedy by Vám všetko stekalo za fóliu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od miskakac:

@plaintruth Můžu se zeptat, co přesně máte na mys…
@miskakac ..třeba to, že je tam nahrnutá hlína až na fasádu a pak se někdo diví, že mu vlhne fasáda? Kolik má rýmařov předepsanou výšku soklu? 20, 30 cm? ..má to své důvody a ty musí být každému jasné, když už něco hrnu vejš, nedejbože až na fasádu, tak to určitě nebudu zasypávat hlínou, kterou voda vzlíná do fasády, ale štěrkem nebo něčím, co tu vodu nepotáhne nahoru do fasády ..kor v dřevostavbě...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, začaly se mi objevovat mravenci v domě, nejdříve v chodbě na zemi najednou uprostřed a dnes v kuchyni na lince. Vždy to byly 3 4 kusy, ale dnes na lince asi 10. Mám pocit, že vlezly přes parapet. Setkali jste se s tím? Zvenku je nevidím, že by lezly po fasádě, sem tam jsou na chodníku. Se bojím, aby nelezly někde mezi deskou a domem. Díky
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, budete si platit vodníka? Přišel mail od p. Hlouška, mně se nejdříve nechtělo, ale zase nevím, jak bych ho jinak ovládalae, myslím nastavení atd. 😐
Odpovědět
Zdravím, po 7 letech se nám u balkonových dveří udělala cca 5 mm velká prasklina, pouze na jedné straně. Máme strach, aby se dovnitř nedostal hmyz nebo vlhkost. Na servis jsem psala, ale čekám na reakci. Nevíte někdo, co to mohlo způsobit?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?