ČOV, revizní šachta, zpětná klapka

Zdravíčko vespolek. Mám u novostavby RD naprojektovanou ČOV. Dle projektu je nátok ve vzdálenosti 2,9 metrů od základové desky. Chci posunout ČOVku na 5 metrů. Na úřadu s tím problém nemají. Voda z ČOVky bude odtíkat do vsaku na pozemku. V projektu nemám žádnou revizní šachtu ani zpětnou klapku. Chci se zeptat na praktické zkušenosti. Má někdo např. metr od základové desky revizní šachtu a před ČOVkou zpětnou klapku. Nebo to nemám řešit, mám napojit 5 metrů KG roury a fertig? Díky za odpovědi.
Odpovědět
Profilova fotka
Zpětná klapka asi není třeba. Hádám, že dříve by začala přetýkat dČOV, pokud by vsak nestíhal, takže klapka je spíše přítěží. Revizní šachta mi rovněž přijde zbytečná. Ta se používá spíše na místě mezi dČOV a veřejnou kanalizací. Ale k čemu by byla mezi dČOV a vsakem?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od pyramis:

Zpětná klapka asi není třeba. Hádám, že dříve by …
@pyramis díky. Tu revizní šachtu jsem myslel mezi domem a ČOV. Metr od domu. Kdyby se něco v odpadech v desce ucpalo, tak by to šlo od tama třeba prošťouchnout...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od caesar82:

Zdravíčko vespolek. Mám u novostavby RD naprojekt…
@caesar82 Mám podobně, čov jsem umístil co nejdále od domu, jen jsem dal pozor, abych dodržel odstup od dalšího pozemku. Dozor, pak zakreslil do dokumentace k prohlídce. Šachtu nemám, ale myslím, že prošťouchnout bude lepší přímo z čov díky přístupu, ale nemyslím, že bude třeba. Mezi čov a vsakem Mám retenční nádrž 8m3.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od mpavka:

@caesar82 Mám podobně, čov jsem umístil co nejdá…
@mpavka nevím, zda je to obvyklá praxe, ale úřad po nás chce dva vsaky. Jeden na dešťovou vodu (tam bude i retenční nádrž 6 kubíků) a druhý však na vodu z ČOV. Bylo by ideální kdyby se něco a ČOV dala retenčka společná pro dešťovou vodu a vše by ústilo pak do jednoho vsaku.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od caesar82:

Zdravíčko vespolek. Mám u novostavby RD naprojekt…
@caesar82 Tak ale nejde snad je o úřad. Investice cca 2000 za to, že má člověk možnost revize (kontrola a číštění) určitého úseku kanalizace asi přece jen stojí za zvážení. BTW dle ČSN EN 1917 (723147) by ji tam správně váš projektant navrhnout měl. Nejde jen o případy kdy se napoujete do veřejné kanalizace jak píše @pyramis.
Odpovědět
Profilova fotka
Možnost revize (kontroly a čištění) na úseku 5 m stačí bohatě z té dČOV. A ještě se to bude dělat lépe, protože dČOV mívají obecně větší komínek, než je průměr "komínku" kontrolní šachty.... Nejlepší by asi byla šachta co metr :-D
Odpovědět
@caesar82 já mám 1 vsak. Úřad mi jen říkal, že to musí být spočteno od hydrogeologa, aby pojal déšť i čov. Vsak mám myslím navržen na 6m3. Nádrže bych dal 2, pokud chcete zalévat něco, co budete jíst, tak mi řekl i hydrogeolog. Mám 12m3 na dešťovou vodu a 8m3 na čov. Z deštovky přepad do nádrže čov, pak to jde přímo do vsaku. Dešťovou vodou zaléváme zeleninu, bylinky, ovoce a kytky s travnikem okolo pergoly. Vodou z čov trávník. Z nádrže čov vidím skrze trubku do vsaku. Mám cca 0,5m štěrk 32/64, který mi zbyl a na něm 5 palet na sobě x 6 palet délka.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?