Zdravím,
Prosím, jaký průměr trubky máte na odvětrání kanalizace a geberitu u rodinného domu.
Trubky chci vyvést přes střechu.
Nechci nic podcenit...
Moc děkuju
Mám 50 a až pod střechou přechod na 110 kde je vsazený větrák za 250kč a potom ven. Běží to tak už mnoho let, spínáno pohybovým čidlem cena do 100kč. Odvětrání taškou asi nejčastěji 110.
@wpavel
A jestli to chápu správně, musí být odvětrání kanalizace zvlášť, odvětrání wc (geberitu) zvlášť. Je to tak?
V patře mě napadlo svést do jedné trubky, (odvětrání geberitu) i odvětrání sprchy a vany. Poté to vyvést nad kleštiny, a poté přes střechu.
Prosim, nemáte fotku? Nikde jsem nenašel, jak se to nejlépe řeší. Chtěl bych tu trubku i případně kvalitně zaizolovat, ať nevzniknou nějaké kondenzace.
Děkuju moc!!!
A nevíte, jestli v tom nedělám zmatek? Není náhodou odvětrání kanalizace myšleno (i ten geberit?)
Nebo musí být zvlášť trubka pro odvětrání kanalizace a geberitu zvlášť?
@kopretina397 Podle mně by to nemuselo být zvlášť. Bude záležet jaký použijete větrák protože komínek nad střechou bude vytvářet pro vzduch z WC určitý odpor ale sifon ve vaně nebo sprše to asi nepřefoukne. K té izolaci, tu tam dejte ale asi to bude stále trochu kondenzovat, důležitější je aby potrubí bylo vždy ve spádu a zkondenzovaná voda by tak mohla stéci do WC a nebo dalších sifonů. Berte to jen jako radu baráčníka kterého tyto věci zajímají a ohledně norem neporadím.
@kopretina397@wpavel Tak moment - větrák? na co? Odvětrání kanalizace slouží k tomu, aby se jednak v rozvodu nehromadily škodlivé plyny a jednak aby nedocházelo k podtlaku při spláchnutí WC (wc = geberit) V RD stačí jedno odvětrání celého rozvodu kanalizace, většinou se dělá právě u WC, protože při spláchnutí WC může vzniknout největší podtlak v rozvodu.
Větrák se dává na odvětrání WC místnosti po vykonání potřeby - většinou se spíná se světlem + doběh, nebo separé tlačítko...
nebo mi uniká ještě něco? 🙂