@andrew1 Toto Vám musí navrhnout projektant. Součástí projektu bude výpočet tzv.koeficient vsaku (podle druhu půdy) a množství zasakované vody (podle velikosti střechy). K tomu bude potřebovat projektant hydrogeologický posudek (hydrogeolog vezme sondou vzorky půdy a pomocí nich a okolních geologických poměrů určí jak je zemina k zasakování vhodná, do jaké hloubky kopat, v jaké hloubce je spodní voda atd.). Můžete si zkusit sám udělat zkoušku zasakování. Popis jak na to najdete na internetu. Hledejte pod "vsakovací zkouška", nebo "zkouška propustnosti zeminy". Nejlevněji Vás asi výjde vsakovací jáma (jak hluboká a velká spočte projektant) vysypaná štěrkem, pak se dají instalovat vsakovací tunely (plastové tunely ve štěrkovém loži, kde tu vodu lze čerpat na zálivku), u nepropustného jílovitého podloží se doplňuje povrchovými vsakovacími rýhami cca 30 cm hl. vysypanými štěrkem (povrchová zemina lépe vsakuje než spodní jíl) a případně doplněnými drenážními trubkami. Nejlepší je kombinace, případně se doplňuje ještě jímkou s přepadem.
projektant mi navrhl vsakovací objekt za domem( zřejmě vsakovací jámu, jak jste psala) Jsem si toho nikde nevšiml jak to vypadá. Se hrozím, jak to bude vypadat na zahradě :(
Vykopeš jámu daných rozměrů, vložíš geotextilii, svedeš tam potrubí, zasypeš štěrkem, přikryješ tou geotextilii, co máš v jámě a kterou jsi přeložil přes boky výkopu, zahrneš cca 0,5 zeminou a to je ta opětovná úprava, která nejde vidět ..
Viz např.:
http://nasdomek.cz/vsakovaci-jimka-na...