Řešení srážkových vod

Profilova fotka
Zdravím, potřebuji poradit se srážkovými vodami. V projektu máme sběrnou nádobu se vsakovací jímkou. Ohlášku již máme vyřízenou a začali jsme stavět. Když jsme viděli rozpočet, rozhodli jsme se, že za ty peníze nádrž nechceme, raději bychom se napojili přímo na dešťovou kanalizaci, která je přivedená k pozemku. Na stavebním úřadě mi přímo vedoucí tvrdil, že i přesto, že je u nás kanalizace na dešťovou vodu, nádrž mít musíme ( kvůli přepadu). Chci se zeptat, jestli se dá nádrži nějak vyhnout, jestli někdo zkolaudoval v nedávné době i bez nádrže s jiným řešením? Samozřejmě chceme dešťovou vodu využívat na zahradě, ale k tomu nám bude stačit obyčejný sud. Případně ví někdo, kde mohu najít toto nařízení černé na bílém? Koukala jsem přímo na zákon, ale asi to nebyla nejnovější novela, kde jde především o maximalizaci užívání srážkové vody v místě srážek, ale o retenčních nádržích nic. PS: Pokud by to mohlo mít nějaký vliv, stavíme v Karlovarském Kraji. Mnohokrát děkuji za jakékoliv přínosné informace.
Odpovědět
@luscinqka Jestli mate zahradu i tim moznost vsakovat, tak vam nejspis nepovoli vodovody a kanalizace prime pripojeni, ale pouze tzv bezpecnostni prepad. Jsou to jejich vlastni stanovy, nejdriv musite vycerpat svoje moznosti na pozemku a pak teprve poustet vodu do site. Jedina moznost je dokazat, ze pozemek je nevhodny pro zasakovani....tzn HG a IG pruzkum....ale pravdepodobnost neni velka.
Odpovědět
@luscinqka já musím jen napsat, že na zalévání pár záhonků stačí ve vedrech obyčejný sud, ale při delších vedrech určitě nee....máme v zemi 4 kubíkovou nádrž a ve vedrech je při zalévání zahrádky a trávníku cca 15 min za pár dnů pryč........ ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@luscinqka pokud mate dobrou zeminu na vsakovani tak nereste ani jimku na destovku ani napojeni na destovou kanalizaci, udelejte vetsi vsak na pozemku a je to, kazdopadne je to podmineno tim zda mate misto a zda se vam dobre vsakuje voda ja mam pro strechu 300 m2 dve vsakovacky, jednu velkorysou asi 20 m3 tam jdou 3/4 strechy a pak jednu mensi cca 5-6 m3 kam jde ten zbytek
Odpovědět
@luscinqka ty musíš zajistit vsak na pozemnku.jestli nádrží nebo obyčejnou vsakovací jámou je jedno.já jsem měl v projektu taky vsakovačku 4m3+do přepadu vsakovací šachtu 1,5m3.udělal jsem nakonec jen vsakovací jámu 15m3 a volil studnu,protože náklady a využití při delším suchu byly nesrovnatelné.jak píše breberka.při zálevání vč.trávníku jsou 4 kubíky na pár dnů.
Odpovědět
@lagys pokud ti HG pruzkum nevyjde kvuly podloží musis řešit retencku s prepadem je tam nejaky pomer toho co se muže vsakovat práve to řeším,mam spatný podloží a žadnou vodotec
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji všem za informace.
Odpovědět
Ahoj, chtěla bych se zeptat - potřebuji odevzdat přihlášku odběratele na vodovody. Musím zde uvést i způsob řešení srážkových vod. Nemáme kanalizaci, budeme mít ČOV vsakem. HG máme právě jen na čov vsakem. Jak toto řešit? Případně co jim tam napsat?
Odpovědět
@luci987 napište, že srážková voda bude řešena vsakem na vašem pozemku
Odpovědět
@plaintruth Děkuji :)
Odpovědět
@plaintruth Můžu se ještě zeptat? Projektant chce po nás bude chtít prý pro zpracování projektu způsob likvidace deštové vody. Musíme na to mít ještě zvlást zpracovaný další HG nebo mu bude stačit HG pro čov vsakem?
Odpovědět
@luci987 dle mě bude potřeba další
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?