1. Jak velkou máte jímku v m3?
2. Jak často ji vyvážíte?
3. Kolik osob v domě žije?
Ptám se těch co nemají přepad do trativodu, dešťové kanalizace a podobné prasárničky. Díky moc všem, kdo přispějí ... ;-)
Obecne nema smysl pro rodinny dum dělat jimku mensi nez 10m3. Zde plati, že cim vetsi, tim lepsi.
Vyvazet napr 12m3 budete minimalne 4x do roka, pokud nebudete mit trativod. Koneckoncu snadno zjistis, kolik vody spotrebujete za mesic...
My mame planovanou jimku 14m3, vyvazeni 3x rocne, momentalne pro 2 osoby.
1.6m3
2.4-5týdnů
3.3-4
V projektu jsme měli 8 m3,což se pak ukázalo vzhedem k nemožnosti jeřábu takto velikou a těžkou jímku na pozemek na přesné místo dopravit a usadit jako nereálné.I těch 6 m3 bylo na hraně a ta chvíle, kdy se nám jeřáb točil ramenem přes půl pozemku a jímku přes střechu domu usazoval,byla nejhorší, za celou stavbu...
@flakac .... no čučím teď do faktur za vodu a spotřebujeme teď ve dvou lidech cca 6 m3 měsíčně ... a to se sprchujem a vůbec vodou celkem šetříme =-), ale asi to dělá to umývání nádobí pod tekoucí vodou :-x
@lucijeje celkově pro lidi, kteri nemohou mit prepad do trativodu nebo jinam, je ta rocni zatez opravdu velka. Ja říkám upřímně, že relativně budu mít tu možnost odčerpávat vodu z jímky a budu to čas od času dělat...
Podle mě záleží taky na tom, jak velké auto vám bude jímku vyvážet. U nás jezdí fekál 10 m3, takže nemá cenu mít větší jímku, když jí nevytáhne najednou, každá jízda se platí zvlášť a stojí stejně.
Jsme 2 dospělí a puberťák a 10 m3 naplníme za cca měsíc.
ZKUSÍM Obnovit fórum.. plánujeme stavbu, jsme tři a v době do cca 5let u nás vybudují kanalizaci. S ČOV máme skrz úřady šílené problémy, takže jediné, co nám zbývá, je jímka na tu přechodnou dobu. Zajímalo by mě, jaké máte roční náklady na vyvážení. Je mi jasné, že záleží na spoustě okolností, ale alespoň pro představu.. předem díky :)
taky by mě zajímaly tyto informace..budeme čekat na dostavbu kanalizace a taky tam musíme dát jímku..nevím jak velikou ani jak často se bude vyvážet a co nás bude vývoz stát...jestli máte někdo zkušenosti, dejte prosím info.
Také nám hrozí "dočasná" jímka... Můžete kdo jí máte prosím napsat velikost, jak často vyvážíte, cenu vývozu a kolik vás v baráčku je? Strašně moc díky.
@kaccenaa@verulicek88@maha11 To jste me zaskocili. U nas se ma obecni kanalizace kolaudovat snad pristi rok a ze stavebniho uradu zaznelo jasne NE jimkam. Jedine septik s filtrem.
@maha11 My mame taky docasnou jimku velkou 10 m3, jsme dva s manzelem a jednim miminem a vyvazime ted jednou za mesic. U nas stoji jeden vyvoz 500 kc. Uz se tesim, az nas konecne pripoji na kanalizaci. Je blby to porad hlidat, jestli uz je jimka plna =-)
Dobry den, dovolim si pridat trochu jiny dotaz - jak poznate, ze je jimka plna a je potreba ji vyvezt? Uz nejakou dobu googlim a nenasla jsem moc jasnou odpoved.. Predem dekuji za rady.
Ahoj, my máme jimku 8m3,jsme 2 dospělí a 1 dítě, vyvážíme jednou za 5-6 tydnů, máme čidlo v jimce, pak na chodbě vypínač, který nám zasvíti a oznámí, že tak za týden je potřeba jímku vybrat, platíme 1400 za vývoz
topič: jen upřesním ženu....stačí lať, kde udělám značku v jaké výšce je vtok do jímky U nás je to 130 cm. Při vývozu zůstane v jímce tak 10 cm A za týden provozu domu je to 20 cm v jímce. Máme 8 m3. Takže jednou za 6 týdnů. Poznamenám do kalendáře a označím si další vývoz. A když narazím v kalendáři na poznámku, juknu do jímky a buď odhadem nebo latí zjistím kolik cm zbývá a podle toho objednám vývoz. Primitivní, jednoduché, bezporuchové. Čidlo asi taky není špatné, jen bych se bál poruchy. Ale každého věc co zvolí.
Obnovuji diskuzi.
Rozhodujeme se, zda použít dočasnou jímku (na 6-10 let, než nás připojí) 12m3 nebo pořídit ČOV, nicméně ta administrativa k povolení ČOV je šílená, ale vyvážet každý měsíc, to taky není lákavá představa 😞
Kolik, za jak velkou jímku, v kolika lidech a jakém kraji platíte vy?
topič: jestli to máte na delší dobu, raději bych šel do čovky, ten vývoz se dost prodraží a obávám se, že bude hůř. A když nemáte spolehlivý vývoz, tak je to o nervy. Ušetříte i místo, a není to tak velká díra do země. A navíc můžete vyčištěnou vodu použít na zahradu.