Vlhké mapy u komína/zatékání - řešení?

Zdravím, mám komín z levné komíny (Zeman systems) v novostavbě, umístěný u boční stěny domu (bohužel prochází zateplením v šikmině), takže nadstřešní část je asi 2,5 m vysoká. Píšu, jestli se nenajde někdo ze stejnou zkušeností. Můj problém trvá už asi něco přes rok od nastěhování. Při vícehodinových deštích začne problém a začnou se mi v podkroví objevovat mokré mapy na těle komína. Když déšť trvá i dny, tak jde o značný problém, viz foto. V minulosti tu někdo psal, že měl podobný problém a tím navlháním a vlhkostí po komínu. Co se řešilo. - První verze byla lemování u komína - 3x kontrolováno klempíři i pokrývači. Vše v pořádku. - Další nápad - hlava komína (prostě ten vršek). Že prý špatně udělaný a teče tudy. Vše v pořádku. - Třetí verze. Komín nebyl správně v nadstřešní části vyspárováný. Zaspároval se a už se očekával klid. Bohužel nepomohlo. - Že prý chybí stříška. Dodala se stříška a žádný vliv. Ona už ani předtím nebyla v komíně voda během i déletrvajících dešťů. Má teorie je, že jsme komín nenaimpregnovali a prostě celý se nasáká vodou. Můžu mít pravdu? Takže mě napadají 3 řešení. 1. Naimpregnovat. Výhoda - levné. Nevýhoda - krátká trvanlivost impregnace a nutnost opakovat. 2. Vrchní část komína oplechovat. Výhoda - trvanlivost. Nevýhoda - trochu dražší. 3. Úplně zbourat nasákavou část komína nad střechou a nastavit nerezovým nástavcem. Výhoda - trvanlivost. Nevýhoda - bourání, cena a nejistota co to napojení 2 materiálů bude dělat. Máte někdo zkušenosti? Rady? Co byste zvolili? Rád bych vyřešil ještě před zimou, ať to už může vyschnout a nezačne mi tam větší problém...
Odpovědět
Profilova fotka
Myslím, že to oplechování by mělo pomoct.
Odpovědět
My měli u novostavby naprosto stejný problém. Pozvali jsme našeho tesaře a oplechování okolo komína nebylo zasilikonovaný čížm zatékání bylo opraveno a od té doby už vše v pořádku. Voda se tam dostávala v místě kde tekla voda po komíně a zatékala pod oplechování i malinká škvíra tohle dokáže.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od davyjones:

My měli u novostavby naprosto stejný problém. Poz…
@davyjones Lemování už se kontrolovalo asi 3x a z toho tam jednou před rokem preventivně všude přidával klempíř co to dělal silikon. Podle všech, i těch co to nedělali a jen kontrolovali, je kolem lemování vše v pořádku a je udělané správně. Proto mě zajímá jaké řešení zvolit. Třeba dnes už se voda dostala 6 metrů dolů až do přízemí...
Odpovědět
Tady https://www.modrastrecha.cz/forum/kom... napsal 3. 9. 2014 uživatel davidv6, že měl naprosto stejné zkušenosti jako já a ten komín absolutně nedoporučuje nikomu. Bohužel jsem na to nenarazil dříve...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od kkarell:

@davyjones Lemování už se kontrolovalo asi 3x a z…
@kkarell Z čeho máte komín v nadstřešní části,jaký je povrch komínů (omítka,plech,)?Stávalo se často,že když byl komín jen třeba vystukovany,tak natáhl vodu a propouštěl ji dál.Kdyby byl problém v oplechování,tak by stejně měla vodu odvést fólie.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od standa80:

@kkarell Z čeho máte komín v nadstřešní části,jak…
@standa80 Komín je z tvarovek imitující cihly a vyspárovaný. Lemování v pořádku. Problém je podle všeho v povrchu a materiálů těch nadstřešních tvarovek. Je to jen obarvený beton a podle všeho nasákne vodou a ta pak jde betonem dolů...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od kkarell:

@standa80 Komín je z tvarovek imitující cihly a v…
@kkarell Bude to tak, zkrátka nějaký materiál natáhl vodu a pak to pouští dál.Nemuze to tahat ta betonová hlava?Pokud je dobře udělaná fólie,tak i kdyby lemování komína nebylo ve 100% stavu,tak nemá do podkroví jak zatéct.To se vám běžně nestává ,jen teď při těch dlouhodobých deštích?
Odpovědět
U betonové hlavy je jako u jediné napsáno, že je z nenasákavého armovaného betonu. Navíc je dělaná jinak než Schiedel a nemá zhora žádné díry, je dokonale hladká, plně přilepená na poslední tvarovku a voda stéká dolů. Úplný systém pro blbce, aby nahoře nikdo neudělal chybu. Lemování jsme naposledy kontrolovali včera, tam žádná chyba není. Vše živé, správně vyplněné a prostě bez chyby. Stalo se to už x-krát, nejen při těchto deštích. Už to řeším od minulého srpna. Stačí i jen mrholení, které trvá třeba 10 hodin a dole se objeví vlhké fleky. První se tenhle víkend objevily v pátek po obědě a do té doby lehce mrholilo bez větru. Takže žádné zahánění. Zbývá zkouška zakrytí těla komína nebo jeho impregnace a to je asi poslední možnost. Bohužel impregnace neřeší nic trvale, tak spíš to zakrytí střešní fólií a když to zabere, tak následné oplechování. Nic jiného mě nenapadá.
Odpovědět
@kkarell Jak píšete,zkusil bych zakrýt celý komín fólií nebo omotat strečkou i hlavu komínu a zjistit jestli problém přetrvává.To,že uvádíte že se to děje i jen při mrholení,tak může být problém v mezi střešní části.Sehnal by sem si kvalitního klempíře,nechal lemování komína sundat a zkontrolovat fólií a místo mezi střechou a podkrovím.Hlavne si pak nechat udelat oplechování řemeslně a ne jak na fotce.Vy nevidíte na střešní fólií z podkroví?
Odpovědět
Oplechování dělal profesionální klempíř. To není svépomocí. Po něm to kontrolovali v průběhu roku 2 jiní a k nim i 2 pokrývači a k tomu odborník na stavby. Nic vadného na něm nenašli, protože je víc způsobů olemování komína, nejenom jeden je správně. Vypadá to teď zvláštně možná proto, že se tam jen pro jistotu přidával tmel a proto je to takové zapatlané. Jinak komín prochází na kraji domu a tedy zateplením. Zdola je vidět to co na fotkách v prvním příspěvku. Tudíž na fólii se nejde dostat jinak než rozebrat lemování. A to se mi chce dělat až kdyby se prokázalo to s těmi tvarovkami, když by se oplechovával komín, tak by se udělalo nově. Taky bych mohl teď zbytečně vyhodit peníze, což se mi nechce. Muselo by být špatné lemování, aby byl problém pod ním, musela by se tam dostat nějak tekoucí voda. A ta se tam při mrholení nedostane. Při déletrvajícím mrholení leda nasákne ten komín.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od kkarell:

Oplechování dělal profesionální klempíř. To není …
@kkarell Jestli se to děje i při mrholení a není to jen při dešti,tak to bude problém v mezistřešním prostoru.Zkontrolovat fólií, zateplení a další věci co můžou být špatně.Muze tam být i tepelný most a kondenzuje tam voda.Co se týká oplechování,tak každý to nedělá úplně stejně.Otec třeba když je možnost tak horní cast oplechování ohně 15mm a udělá řez v komínů a do drážky oplechování zápasuje a přes to dává ještě krycí lištu .
Odpovědět
@kkarell Takhle nějak
Odpovědět
Článek se načítá

Odpověď na příspěvek od standa80:

@kkarell Jestli se to děje i při mrholení a není …
Když mrholí třeba 10-12 hodin (i když tenhle víkend to trvalo asi 36 hodin ze začátku, až pak přišel i vítr), tak je to taky déšť. Prostě slabý deštík bez větru. Tomu říkám mrholení. Nic mezi zkontrolovat nejde, protože se tam nedá dostat - celá střecha je pobedněná prkny. Tepelný most to není, když to dělá i v létě a jen při deštích. Kdyby to byl tepelný most, tak to dělá v chladném počasí (což nedělá nic ani v mrazech) a nebere to ohled na deště. Co se týká té krycí lišty. Ta se dát může, ale nemusí. Ale beru, mohla tam být. oznatek - v okolí jí skoro nikdo taky nemá. Do střechy kolem lemování neteče, to prostě víme. Už jsem to psal několikrát. Točíme se v kruhu...
Odpovědět
@kkarell Tak když budete mít chvilku až zjistíte příčinu, napište čím to bylo.Preji hezký den
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?