KOupě přístavby

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné, abych si od bratra odkoupila (souhlasí) přístavbu, kterou jsem si na vlastní náklady postavila a vše zaplatila. Bratr si totiž odkoupil od babičky dům, kde bydlím, v jedné části já se synem. Ale nestačili nám místnosti, tak jsem se rozhodla pro přístavbu. Jsou to 2 msítnosti, ložnice a pokojíček pro syna. JInak pozemek a starý dům je bratra, jen přístavba "moje". Můžeme někde na úřadě požádat, aby přístavba byla jenom moje vlastnictví? S bratrem se v tom nevyznáme, tak chceme info, než někam půjdeme žádat. Jak se to dělá? To mi může úředně darovat? Přístavba tam ještě nebyla, když si bral hypotéku. Přístrava je postavena až asi rok po jeho hypotéce, co si bral. Předem děkuji. Lucka
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od cherrynka89:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné, …
@cherrynka89 Jak to popisujete, tak vidím, že to asi bude složitější. Tak to zkusme postupně. Aby to bylo úředně Vaše, mělo by to být na Vás napsáno v katastru. Takže - je ta přístavba už zapsaná v katastru? Pokud ano, tak na koho?
Odpovědět
Obavám se , ze přístavba není Vaše , ale vašeho bratra . Alespoň dle práva . Rozdělit dům asi dle popisu nepůjde , a kdyby vám daroval část domu , tak to asi bude část celého domu + pozemek . Zajděte za právníkem .
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od sahrazad1:

Obavám se , ze přístavba není Vaše , ale vašeho b…
@sahrazad1 Podle popisu to může být jakkoliv. I jako nějaká forma spoluvlastnictví. A rozdělení není vyloučeno, záleží na tom, jak je to postaveno a zda to případně splňuje parametry pro samostatnou stavbu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?