Abyste při stavbě docílili skutečně hodnoty spotřeby odpovídající nízkoenergetickému domu, musíte vyřešit kompletní obálku budovy! A střecha je snad nejkritičtější místo, kde si teplo hledá cestu ven. Slyšeli jste již ale o našem střešním systému Ytong Komfort?
Slyšeli jsme a šli jsme do ní :-D Zvolili jsme ale jiný systém zateplení, nicméně doufáme,že komfort v podkroví bude výborný a nebude docházet k žádnému přehřívání a bude tam stejně příjemně jako v přízemí :-)
@1leontynka Tak na to se Leontýno můžete spolehnout! :)
Hlavní myšlenka masivní střechy Ytong Komfort je v udržení stávající teploty uvnitř domu co možná na nejdelší čas, protože skutečně tepelné ztráty střechou jsou v běžném domě značné. A víte, co je náročnější na energii? Vytopení / vyhřátí domu v zimě anebo uchlazení v létě? Samozřejmě uchlazení podkroví na příjemnou teplotu pro bydlení, a spánek, je mnohem dražší! Navíc letní slunečné měsíce jsou v našem podnebí delší a na provoz domu nejdražší!
A proto mít střešní konstrukci, která nepřehřívá vzduch uvnitř domu, je skutečný komfort! :)
...pro ilustraci: vlevo dům s klasickým krovem, vpravo dům s masivní střechou Ytong
Dobrý den, můžete mi prosím nastínit nebo poslat odkaz či obrázek na detail skladby tohoto masivního střešního pláště a detail napojení na obvodové zdivo. Dále jaký je nejvyšší možný sklon této střechy a jakou doporučujete krytinu?
Díky, příznivce Ytongu ;-)
Zajimave.mam uz postaveno.strechu zateplenou nemam jen tou parotesnou folii. Na strope pudy mam skelnou vatu. Tento system jde integrovat zespod strechy nebo to musi byt svrchu? Neco bych s tim chtela udelat. Premyslim i o takovem tom systemu strikane peny. Poradite mi jo a jak se to pohybuje cenove. Diky
@standum Dobré dopoledne,
1.) zde, na našich www stránkách, naleznete veškeré konstrukční detaily střechy Komfort:
http://www.ytong.cz/cs/content/konstr...
2.) maximální sklon je do 40°
3.) krytinu můžete použít stejnou, jako na běžném krovu... pálenou nebo betonovou tašku, případně vlnitý plech
Pokud byste si našel ještě chvilku, doporučuji si přečíst ještě tento článek, kde je celý systém masivní střechy Komfort popsán:
http://www.ytong.cz/cs/docs/strechy_f...
@fyii Izolaci v kombinaci s naší masivní střechou položíte v deskách až na střechu, pod střešní krytinu. Stříkaná izolace je výborná věc, ale nemáme ji na tomto typu střechy vyzkoušenou. Proto Vám ani neporadím s aplikací a cenou.
Ale pokud zadáte do Googlu "Stříkaná izolace", zobrazí se Vám několik výrobců, kteří Vám ohledně svého produktu rádi poradí.
Pěkný článek i detaily. Napíšete na kolik cca (dle doporučených cen) vyjde m2 takovéto těžké střechy- tl250mm+ 250mm multipor? Ještě jsem přehlédl-nosníky se dávají v jaké vzdálenosti od sebe?
@standum
1.) Osová rozteč nosníků je 680 mm
2.) Velmi zhruba orientační cena za m2 bez práce, se započítanou orientační slevou 20% dosažitelnou u našich prodejců, vychází takto:
! POZOR, následující kalkulace je opravdu odhadnutá, proto Vám raději nabízíme vypracovaní konkrétní cenové nabídky na konkrétní projekt. Až z projektu zjistíme, jestli bude potřeba tl. střechy 200 anebo 250 mm, a dále také tl. samotné izolace.
Ytong Komfort 250 mm (pro max. rozpětí místnost 6,7 m) = 1165,- Kč / m2 bez DPH
Ytong minerální izolace Multipor, tl. 180 mm + lepicí malta Multipor = 1201,- Kč / m2 bez DPH
--------
Celkem = 2366,- Kč / m2 bez DPH
O řešení střechy Ytong Komfort si uděláte daleko lepší představu ze skutečných staveb, než z psaného textu :)
Proto jsme nově do naší Ytong fotogalerie doplnili pár fotek z realizací této střechy na různých domech.
http://www.modrastrecha.cz/blog/honza...
Pomohlo Vám to?
Pro dnešek se již rozloučím :( V příštích několika dnech na Vaše otázky budou komunikovat stejně zkušení kolegové a navíc přidáme i další diskuzní témata, které společně spolu rozvedeme...
Děkuji za dnešek a přeji pěkný večer. H
Přeji Vám krásné ráno milí návštěvníci Modré střechy,
začínáme sedmý den naší společné diskuze ohledně našich / Vašich tvárnic Ytong a všeho s nimi spojené. Následující tři dny budu na Vaše otázky odpovídat opět já, proto kdybyste chtěli s čímkoliv poradit, napište dotaz a já se Vám budu snažit vždy max. do 20 minut odpovědět. Včera jsme také přidali další fotografie do našeho Fotoblogu (http://www.modrastrecha.cz/blog/honza...) a navíc se můžete těšit na otevření nových a nových témat.
Užijte si nádhernou neděli. HT
Naprosto chápu, že se Vám nechtělo dnes vysedávat u počítače, když bylo venku tak nádherně! A zároveň mě těší, že víte, "jak na to", protože plno známých dnech využilo volný k pokračování stavby svého domu a poradit nepotřebovali… Nicméně budu tu pro Vás i zítra. H
Dobrý den, zajímal by mě váš názor na Ytong střešní systém u nízkoenergetického možná až pasivního domu. Pokud využiji TČ a rekuperaci nebudu mít potřebu velké akumulace (stejne jako u dřevostaveb). Není potom investice do Ytong střešního systému zbytečná? Máte cenové srovnání Ytong systému a klasické mezi krokevní izolace dostatečné tloušťky, řekněme 300mm?
@zbyndak Dobrý podvečer, máte zájem o cenové porovnání masivní střechy Ytong a mezi krokevní izolace. Ovšem to porovnat nelze, protože se v tomto případě nejedná o porovnatelné ucelené systémy. A pouze o tl. izolace to není.
Ytong masivní střecha Komfort se skládá z ŽB nosníků + betonové směsi pro jejich zabetonování, Ytong pórobetonových vložek, izolace (naše minerální desky Multipor, příp. minerální vata), latí a střešní krytiny.
Pokud chceme porovnávat, musíme být sestavit klasický krov z dřevěných součástí zaklopené SDK, izolace, folií, latí a střešní krytiny.
Ani nyní není možné systémy plně porovnat, protože je nutné také ještě přidat položku za práci, technologickou náročnosti hlavně u dřev krovu, množství navázaných řemesel apod.
Když si oba tyto systémy takto připravíme a postavíme proti sobě a ke střeše Ytong přidáme ještě daleko vyšší akumulaci a velmi podobné materiálové vlastnosti jako u zdiva, vychází naše řešení mnohem, mnohem výhodněji.
Každý dům je jiný a také každá střecha je jiná. Pošlete nám svůj projekt a my Vám rádi připravíme konkrétní nabídku na konkrétní dům v konkrétní, než pouze porovnávat např. m2 :)
@honza_ytong ok, více než porovnání ceny (váhal jsem zda to tam vůbec uvádět) mne zajímala vhodnost řešení Ytong pro nízkoenergetický až prasivní dům, při využití TČ a rekuperace. Hlavní výhodu systému uvádíte akumulaci tepla/chladu, ale montované domy prakticky žádnou akumulační schopnost nemají a lidé se v nich v létě nepečou ani v zimě nemrznou.
@zbyndak zdravím, pokud se budeme bavit o akumulaci, tak ta je prave jak psal kolega spojena především s tepelným izolantem. Výhoda nadkrokevniho systému z naši masivní střechy mate prave v tom, ze je masivní. Nepoznáte to až tak v zimě, ale prave v létě. Tam se vám přes izolant nedostane teplo do konstrukce. Představte si, ze by prave u dřevostavby byla vrstva SDK tlustá 20cm a zároveň paropropustna. Tehdy budou oba typy konstrukci fungovat obdobně.
Ve srovnání s montovani stavbou bych osobně s vámi nesouhlasila, v zimě to není tak markantní, ale v létě je přes klasicky kriv jednoznačně větší prostup tepla nežli u masivní střechy. Ale je to prave otázka subjektivní. Pro tento typ střech mluví letité zkušenosti z jižních státu, kde určitě řeší teplo více než my tady a tam jsou masivní střechy jedničkou.
Vážení,
Všem přeji pěkný den. Na přímý kontakt s technickými poradci Ytong máte již poslední 3 dny. Pojďte využít této šance a zeptat se nás na cokoliv. Do neděle jsme tu pro Vás.
Váš Zdeněk_Ytong
Dobré nedělní dopoledne,
ač to vypadá, že dnes bude krásný sluneční den, který bude skvělé strávit v přírodě, využijte dnes poslední možnosti zeptat se na cokoliv, co se Ytongu a Ytongslužeb týče. Dnešní den tu s Vámi strávím já.
Zdeněk
1
1
Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.