Předem zdravím,
budeme stavit malou dřevostavbu - "zahradní domek celoročně využitelný", potřebuju se dostat na nízkoenergetický standart ale bohužel počítám každý centimentr, máme velmi omezený prostor. Existuje nějaká izolace která při minimální tloušťce stěny splní nízkoenergetický standart stavby? Stavba bude difuzně otevřená. Díky za každou radu.
@alinka1234 Co to je minimální tloušťka stěny?
Jinak nízkoenergetický dům vznikne tak, že energie potřebná na jeho vytopení je relativně malá, tudíž pokud budete mít tenké stěny, musíte vše hodně dohonit u podlahy a stropů.
@skunkos u podlahy a stropů prostor řešit nemusím, bohužel šířka a délka mne omezuje, u RD máme stěny cca 40 cm, jsem limitovaná prostorem 25 m2 zastavěné plochy a potřebuji aby mi zůstal co největší volný prostor uvnitř domku, kdybych měla stěny jako u našeho RD tak se mi prostor výrazně na tak malé ploše zmenší.
@alinka1234@ozzy77 pozor, ten Pavatex má srovnatelné, nebo spíše horší tepelně izolační vlastnosti proti minerálu. Pokud potřebujete co nejlepší izolaci pro nejmenší šířku tak jedině PIR desky. Tepelné vodivosti jsou zhruba - minerál nebo EPS 0.039W/mK, Pavatex 0.042 W/mK a PIR 0.022W/mK. Menší číslo je lepší izolace. Ty PIR desky ale fungují i jako parotěska.
Zkuste PIR panely. Jsou sice dražší, ale lambdu mají skvělou. Dají se koupit v celkem velkém formátu s polodrážkou, takže stěnu prostě jen seskládáte do dřevěného rámu, spojíte pěnou, přelepíte spáry a zakryjete palubkama. A ano, je to parotěs, takže musí tvořit jádro konstrukce
Ještě jsem se díval na ceny. PIR desky jsou dost drahé, ale pokud jsem se nepřehlédl, tak desky Pavatex jsou ještě dražší ale skoro poloviční tepelný odpor proti PIR.
@alinka1234@bebekeksy Jen tak mimochodem. PIR desky jsou drahé, ale dle internetu cena cca 470 Kč/m2 v tlouštce 10cm. Desky Pavarex, Steico therm dry a jiné dřevovláknité desky jsou v cenách kolem 544 až 700 Kč/m2 opět tloušťka 10cm. Jenže z hlediska izolačních parametrů je 10 cm PIR jako minimálně 17cm dřevovláknité desky. Otázka zněla na co nejvyšší tepelný odpor pro co nejtenčí stěnu. Zde jednoznačně PIR.