jen doplnim: obecne je tahle vyroba nejpresnejsi, v zahranici se stroje Hundegger K2 (snad jsem nezprasil nazev) hodne pouzivaji a u nas ho uz dost drevaru ma taky.
Bartos stavi z cedru, krome nej jeste pouziva cedr pan Kraus z firmy Cedar Home.
pokud bys netrvala na cedru, tak funguje treba tesarstvi Tichy http://www.dobre-strechy.cz/cz/techno... nebo pila Rohy http://www.pilarohy.cz/tesani-obrabec... ci http://www.drevostavbybiskup.cz/drevo...
jinak co se materialu tyce:
Cedr ma 2x vetsi tepelny odpor nez smrk a 1,4x vetsi nez borovice. oproti smrku tedy muzes mit v cedru polovicni tloustku tramu pri zachovani stejnych izolacnich vlastnosti. Cedr je ale taky cca 2x drazsi nez smrk, takze neusetris.
Pokud bys nechtela investovat do cedru, rekl bych ze finska borovice je dobra volba.
jen k tem cernym ovcim... to je teda mazec. Zda se mi to cely nejaky podivny, respektive vykonstruovany na popud investora. Vzhledem k tomu, ze teto problematice celkem rozumim, nestacim kroutit hlavou.
Takze zaprve, pokud byla dodavka jen hrube stavby, jak je v reportazi jiz receno. Mapy od zatekajici vody, ktere jsou videt na zaberech krokvi a pozednic, vystupujicich ze stitu, musely byt zpusobeny zatekajici vodou at uz skrz krytinu (coz je nepravdepodobne), a nebo jejim pozdejsim dodanim. Nikdo se totiz nezminuje o tom, jak rychle investor stavbu realne zakryl. Kazdopadne na to nemuze mit vliv samostatna hruba stavba, respektive krov, ktery dodala firma. Takto mohly vzniknout i mapy, ktere jsou videt v oblasti oken. Opet musim zduraznit, ze slo o dodavku hrube stavby. Takze okna dodavala a montovala zrejme uplne jina firma, otazka je, jestli nezateka kolem spatne osazenych oken. Kazdopadne je klidne mozne, pokud prijde velky dest a vitr ho unasi smerem na stitovou stenu, ze voda zacne tect po vnejsi fasade. V urcitem pripade muze i protect skrz masivni roubenou stenu, at uz netesnym spojem, nebo treba sukem. V tomto pripade nez firma, jako dodavatel, selhal spise projektant. Mel navrhnout lepsi konstrukcni ochranu stitove steny at uz treba vetsim presahen strechy, nebo tzv. podlomenici (striskou na stitove stene v urovni okapu)
Dale, ten soudni znalec nejspis pece nekde housky, jinak si ty jeho blaboly nedovedu vysvetlit.
nelze kombinovat svisle a vodorovne drevo.... no, ehm... zajiste, ze lze. Ale musi se to umet. Kazdopadne osteni u okna tvorene svislym tramem se pouziva v roubenkach uz nekdy od 17 stol.
A ze si cela vaha stropu a strechy sedla na jeden sloup....? No to uz si snad ze me dela pr......
Ten sloup urcite nejakou vahu prenasi, ale rozhodne jenom tak 1/4 - 1/3..... celkove vahy, ne li mene. Staci se nad tim trosku zamyslet. Vestsinu vahy poberou obvodove konstrukce.
Pokud je ten dum z cedru, coz dle reportaze usuzuji, tak stelovani toho sloupu, nebude temer potreba.
max. tak cca 2x az 3x. A vyjadreni tzv. soudniho znalce, ze se dum musi stelovat podle toho jak seda a bobtna svedci o jeho znalostech teto problematiky... respektive i inteligenci.
Protoze ten objekt bude klesat samozrejme jen dolu. A to, predpokladam o 1 - 3 cm. max
Nechapu jak Pani Berankova z CDU se muze vyjadrovat k pohledove kvalite, kterou si nejspis investor, jako levnejsi
variantu objednal. A zrejme i u dodavatele videl, obvykle to takhle totiz probiha.
Dale, pokud rika, ze ten material nema certifikaci.... mela by si zacit sypat popel sama na hlavu.Trosku sem se informoval a realizacni firma z reportaze totiz tento material zrejme sama vubec nevyrabi, ale nakupuje nejspise v zahranici, at uz od D, nebo A
Takze tyto firmy musi mit na vsechno, co sem dovazi certifikat... a kdo jim ho tak asi vydaval...? (Ostatne, at uz nemaji treba certifikat cesky, tak domaci zeme rozhodne. A tomu bych veril vic, nez tem nasim zkorumpovanym chytrolinum) Kazdopadne, pokud je tam nejaky lepeny tram rozlepeny, mohlo to byt klidne zpusobeno zatekajici vodou, respektive pozdnim zakrytim celeho objektu stres. krytinou.