Panelovou dřevostavbu nebo dřevěný skelet?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda si myslíte, že je lepší panelová (sendvičová) dřevostavba předpřipravená ve výrobní hale nebo dřevěný rám s izolací a opláštěním montovaný až na staveništi? A případně, které firmy staví prvním způsobem (panely)? Děkuji.
Odpovědět
Pokud bych chtěl dřevostavbu a měl čas a tesaře, pak bych volil tu druhou možnost - sloupkovou dřevostavbu stavěnou na místě. Naopak výhoda panelové dřevostavby je v rychlosti stavby.
Odpovědět
Profilova fotka
@ivca_ch pisu SZ
Odpovědět
Profilova fotka
A co masivní dřevostavba z CLT panelů, o té neuvažujete? https://www.novatop-system.cz/
Odpovědět
Profilova fotka
Obě varianty mají své pro a proti. Výhodou panelové konstrukce je relativně rychlá montáž na staveništi (nicméně doba výstavby od zadání zakázky může být i delší). Zároveň musíte mít pozemek dobře přístupný pro jeřáb a kamion, který panely doveze (což třeba u slepé ulice ukončené obratištěm pro běžné nákladní vozidla může být problém). Výhodou sloupkové konstrukce je, že vidíte co firma do konstrukce skutečně dává. Za značnou výhodou pak považuji možnost měnit některé parametry přímo na místě stavby, což u panelů neuděláte. Zároveň, když nastane časem nějaký problém, nebo potřeba úprav, do sloupkové konstrukce s opláštěním se lépe dostanete. Já jsem se nakonec rozhodl pro druhou variantu.
Odpovědět
Máme druhou variantu - u první bych doufal ve standardní kvalitu bez ohledu kdo to zrovna dělá, ta druhá je víc závislá na konkrétním řemeslníkovi. Na druhou stranu můžou na místě udělat drobné úpravy apod., což je u panelové horší...
Odpovědět
Profilova fotka
@standa777 Na preciznosti záleží v obou případech, tj. jak při výrobě v hale, tak přímo na staveništi. U panelové konstrukce je navíc těžší ohlidat těsnost v rozích.
Odpovědět
Profilova fotka
svepomoci, system two by four, tedy ta druha varianta :-)
Odpovědět
@jakuda to je slovíčkaření - pokud je to v hale strojová výroba, kontrolní měření apod. (typu RDR) tak jde očekávat trvale obdobnou kvalitu. Jak jsem psal - máme druhou variantu, ale tuhle výhodu u sendvičů prostě vnímám.
Odpovědět
@standa777 když sem viděl video z RDR z výroby panelů, tak nevím o jaký strojový výrobě mluvíš ..dělali to tam ručně ;-)
Odpovědět
samozřejmě to byl příklad, ale můžeme si samozřejmě říct, že naše rozhodnutí bylo jediné správné a každou jinou variantu zkritizovat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@standa777 Já za největší výhodu panelů pokládám jejich montáž ve stabilním suchém prostředí. U výstavby na místě je člověk mnohem víc závislý na rozmarech počasí.
Odpovědět
Já jsem tady už dlouho..myslím na modré střeše... :-D a kdysi tady býval borec, co u RD pracoval a on sám by panely nevolil...Při manipulaci s panely údajně může dojít k sesednutí izolace.Ono k němu asi sejde i u druhé varianty, ale jak již bylo napsáno výše, je asi snažší opravit tu se sloupkouvou konstrukcí. a pochopitelně souhlasím i s tím, že každá varianta má své +/- a hodně záleží na dodržení technol. kázně, protože jak by řekl Mazurek, kázeň to je to hlavní, kázeń musí být! :-D PS: máme sloupky.
Odpovědět
Článek se načítá
Všem moc děkuji.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?