RD Rýmařov - tepelné čerpadlo vzduch/vzduch

Dobrý den, RD Rýmařov nyní nabízí ve všech domech ve standardu jako primární zdroj vytápění tepelné čerpadlo vzduch-vzduch. V půdorysu jsou navíc ještě elektrické přímotopy. Domy od RD Rýmařov mají sice skvělou tepelnou izolaci, stejně mám ale obavy, zda tento typ čerpadla zvládne dům vytopit. Máte někdo prosím zkušenosti s tímto typem vytápění? Zajímala by mě popřípadě i hlučnost jednotlivých vnitřních jednotek.
Odpovědět
Elektrické přímotopy samozřejmě dům vytopí. Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je nejlevnější možnost jak splnit energetický štítek. Samozřejmě si můžete připlatit za normální TČ+podlahovku, příplatek odhaduji tak na 200 tis. Kč. Ne každému bude vyhovovat foukání teplého vzduchu z tepelného čerpadla vzduch-vzduch a topení v přímotopech se zase hodně prodraží.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od cervma:

Dobrý den, RD Rýmařov nyní nabízí ve všech domech…
@cervma Máte skúsenosti s vykurovaním čiste vzduchom? Ak nie, doporučujem návštevu v zime u niekoho, kto to má, aby ste posúdili sami. Je to dosť rozdiel oproti radiátorom aj podlahovke a nie každému to bude vyhovovať. Je to proste úplne iná tepelná pohoda a pocit. S tým Vám ale nikto neporadí, to si musíte rozhodnúť vy. Či to bude stačiť an vykúrenie novostavby? Určite bude.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od roman_:

@cervma Máte skúsenosti s vykurovaním čiste vzduc…
@roman_ Já mám zkušenost, protože většinou přes "topnou" sezónu běží pouze aktivní rekuprace a k tomu se při průměrné denní teplotě pod 5°C přidává jedna klimatizace v hlavní místnosti. Rekuperaci si nikdo nevšimne a u klimatizace se lidé po průchodu podn ní diví, odkud se to teplo bere. Mi klimatizace vadí pouze večer, při tichém domě, kdy slyším její odmražování. Takže do obytné místnosti klidně, do ložnice ne, ale tam stejně není potřeba topit (když neberu do úvahy topení rekuperací).
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?