Stavba dřevostavby v zimě, jaký je Váš názor, zkušenost?

Profilova fotka
Stavba dřevostavby v zimě, jaký je Váš názor, popřípadně zkušenosti??
Odpovědět
Náš první zápis ve stavebním deníku: "Sněžení, -19 stupňů" :-) U nás se jednalo o montáž již předpřipravených dílů, takže sníh ok, déšť špatně, dokud to není pod střechou. Jak jsem sledoval stavbu, tak bych asi výstavbu na místě v zimě raději nedoporučoval. Ale to ti asi zodpoví firma, kterou jste si vybrali... Jinak naše zkušenosti jsou veskrze pozitivní. 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Stavíme převážně zahradní domky srubové konstrukce a rekreační chaty panelové konstrukce. Betonové desky si většinou zákazník připraví při teplotách nad 5 st. C. Pokud nejsou dále při stavbě potřeba chemické procesy závislé na teplotě, tak se dřevostavba staví i v mrazu. Většinou je limitující mráz pro řemeslníky a jejich ruce. Největší problémy jsou při pokládce asfaltového šindele, se kterým se v mrazu špatně pracuje.
Odpovědět
@brcici Myslím si, že to stavbu i celkově prodraží, musí se přitápět přímotopy (drahý provoz), víc se i svítí, no a když se jede na staveništní rozvaděč, tak to je potom slušná pálka.
Odpovědět
@viky007 @brcici .. prodraží se to výrazně, mne za 50 dní ČEZ naúčtoval asi 35 tisíc v D02... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
My máme zdroj řešený úplně jinak ;-) defakto zadarmo, takže toto neřeším...spíše měla otázka směřovat přímo na samotnou dřevostavbu, jestli podzimní, zimní počasí, jako déšť, mrazy nevadí samotnému dřevu... ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 12 měsících
Profilova fotka
Dřevostavby jsou celoroční. Pakliže stavíte z panelů které jsou již dokončeny z obou stran, doporučoval bych jen nedeštivé počasí a střechu rychle alespoň pod fólii, nezateplené panely můžete klidně prohnat deštěm a na kvalitě se to neprojeví, voda steče a dřevo uschne.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?