Reklamace obkladů

Zdravím, objednali jsme si řemeslníka na položení obkladů, bohužel je vetšina křivě, každá spára je jinak veliká. Půjde to nějak zakrýt nebo je to na reklamaci? Jsme z toho celkem zoufalí...
Odpovědět
Řekla bych, že spárovačkou se to ještě zvýrazní. Já bych to reklamovala.
Odpovědět
@tomasx89 Otřesná práce. Reklamovat!!!
Odpovědět
Toho jsem se bál. Ty obklady zrovna nebyli levnejsi.
Odpovědět
Profilova fotka
Asi záleží i na tvarové přesnosti, ale pokud je obklad rektifikovaný, tak by to takto vypadat nemělo. Už ty stopy lepidla nepůsobí moc profi.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomasx89 velmi s tebou cítím. Potkalo nás něco podobného, ještě s tím, že tu práci dělal kamarád, který má stavební firmu. Teoreticky ano, je to k reklamaci, samozřejmě máš pravdu, jsi v právu. Tak se ale zamysli, co je to za řemeslníka a co jsou to za obklady. Jaká je vymahatelnost práva. Je to na obtlučení těch obkladů a udělat je nově. Ty obkladačky nejsou levné, práce také ne. Má ten řemeslník na to, aby to zaplatil? I když jsi v právu, velmi pravděpodobně se toho práva nedovoláš. Bude se vymlouvat, pak zapírat, pak třeba onemocní a pak třeba vstoupí do insolvence a ty dostaneš po několika letech velké kulové. A budeš platit právníky, znalce, soudy, přijdeš o nervy a výsledek je víc než nejistý. Myslím, že nejjednodušším řešením (i když vím, že ne správným) by bylo najít spárovačku stejné barvy, jako jsou obklady, a vyspárovat si to sám - nebo možná bys toho řemeslníka k tomu donutil, to by ho nic moc nestálo. Aby to nebylo moc vidět a nebilo to do očí. Já se chystám udělat jedno album - jak to vypadá, když pro vás pracuje kamarád, ale ještě pořád mě nepřešel vztek
Odpovědět
To musel dělat borec poprvé ne? A ještě to mít na háku... Proto neplatím nic dopředu, nikdy. V restauraci taky platíme až po konzumaci. Taková práce je otřesná a k vzteku. Zeptal bych se zda by to chtěl takto i u sebe doma? Jako já fakt začínám zjišťovat, že bude nejlepší si opravdu vše udělat sám. Drtivou většinu věcí. Jak se říká, posrat si to mohu zadarmo sám... Ne tak za to platit.
Odpovědět
Určitě reklamovat sám jsem rodičům dělal obklady v kuchyni a to poprvé v životě a udržet stejné mezwry není nic složitého ani pro amatéra
Odpovědět
@esmeralda2 Bohužel už v insolvenci je 😞
Odpovědět
Profilova fotka
@pyramis https://www.gres.cz/rektifikace-a-kal... Tady máte něco k nastudování než vypustíte blábol o rektifikaci... Tento obklad je zjevně kalibrovaný,tzn že spáry by měly být 4 až 5 mm, aby skryly tvarové nepřesnosti ( poznáte to z těch hran obkladů) Druhá věc je to, jestli byly koupený všechny obklady ve stejné šarži...
Odpovědět
Profilova fotka
@petrkunc132 Co je prosím za blábol na tom, když jsem uvedl, že pokud je obklad rektifikovaný, tak by to takto být nemělo a že u obkladu (v souvislostí s velikostí spár) záleží i na tvarové přesnosti? Jinak vím com znamená rektifikovaný obklad.
Odpovědět
Profilova fotka
Na obrázku tazatele není rektifikovany obklad
Odpovědět
Profilova fotka
To jsem ani netvrdil.
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?