@rimmer BST tvárnice jsou primárně určeny pro stavby s vnitřním zateplením. Složení stěny je pak z vnějšku - BST (obvykle 20cm), EPS a SDK. Výhodou nebo pro někoho nevýhodou je malá akumulace podobně jako v dřevostavbách. Výhodou je samozřejmě cena, z vnější strany je je pevná odolná stěna a může být i bez fasády.
@rimmer Máte pravdu, sletl jsem si tazatele. Vy stavíte s vnitřním zateplením ? O výhodách nebo nevýhodách akumulace je kvanta debat, to nemá cenu řešit. Osobně jsem si zvolil variantu vnějšího zateplení.
@zubr487 Jo jo, s vnitřním. To o té akumulaci nebylo myšleno, zdali je lepší akumulovat a nebo naopak, ale spíš to, že i ty domy s vnitřním zateplením se chovají úplně stejně, jako každý jiný klasicky zděný, ta akumulace tam je. Je hlavně např. v podlaze v betonové mazanině, je v příčkách, je v nábytku a zařizovacích předmětech, dlažbách.. zkušenosti těch, co už tak bydlí hovoří v naprosto stejné chování. btw. když se podíváte na průběh teplot v jednovrstvém zdivu, např v cihle, tak je taková otázka kolik cm můžeme považovat za akumulační hmotu? na tzb to kdysi rozebírali, je to max 2,5cm. Nelze to moc srovnávat s nějakou dřevo stavbou typu RD Rýmařov, která má i suchou podlahu a tak tam té akumulace opravdu moc není.
@rimmer Souhlasím. Někdo psal, že do příčkových tvárnic pěchoval hlínu. Jednak pro zvýšení tepelné akumulace, ale hlavně pro zvýšení akumulace vlhkosti. V každém případě, pokud bych znovu stavěl bungalov, tak jdu taky do BST+vnitřní zateplení.